پارسه
نوگام
کیهان روان
عالم زاده

فراخوان پذیرش کارشناسی ارشد استاد محور دانشگاه اصفهان ۱۴۰۲

فراخوان پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره کارشناسی ارشد دانشگاه اصفهان به شیوه استاد محور برای سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ منتشر شد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش مسترتست، دانشگاه اصفهان در راستای اجرای سیاست های حمایت و هدایت استعدادهای درخشان و به منظور فراهم نمودن زمینه جذب برگزیدگان علمی با رویکرد شاگردپروری در تعامل اساتید و استعدادهای درخشان بر اساس آیین نامه کارشناسی ارشد استاد محور (شماره ۲/۳۷۹۶۰۲ مورخ ۱۴۰۱/۱۲/۱۸) از بین دانشجویان ممتاز مقطع کارشناسی پیوسته دانشگاه اصفهان و سایر دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می‌پذیرد.

کارشناسی ارشد استاد محور دانشگاه اصفهان

بر اساس اعلام این دانشگاه، پذیرش کارشناسی ارشد استاد محور روش نوینی در پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان است که در آن، پذیرش و بکارگیری استعدادهای درخشان در دانشگاه‌های کشور با رویکرد شاگردپروری در تعامل اساتید و استعدادهای درخشان در راستای رفع نیازهای کشور انجام می‌شود.

در این شیوه پذیرش متقاضیان واجد شرایط استعدادهای درخشان توسط استاد میزبان برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد انتخاب می‌شوند. برای این منظور، استاد میزبان طرحی را برای رفع نیازهای جامعه از سامانه نظام ایده‌ها و نیازها انتخاب و با کمک دانشجویان استعدادهای درخشان پذیرفته شده به انجام می‌رساند. موضوع پایان نامه دانشجویان پذیرفته شده به این شیوه، موضوعی است که توسط استاد میزبان از سامانه نان انتخاب شده و شورای پژوهش و فناوری دانشگاه آن را تصویب نموده است.

جهت مشاهده موضوعات مصوب هر استاد میزبان به جدول رشته های دارای پذیرش مراجعه کنید.

شیوه تحصیلی دانشجویان استعدادهای درخشان پذیرفته شده به شیوه استاد محور همانند شیوه تحصیلی دانشجویان پذیرفته شده از طریق کنکور است.

مراحل پذیرش کارشناسی ارشد استاد محور دانشگاه اصفهان

مراحل پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان به شیوه استاد محور در دانشگاه اصفهان به شرح زیر است:

۱- ثبت نام متقاضیان پذیرش در فراخوان دانشگاه اصفهان

۲- ارسال مدارک متقاضیان واجد شرایط استعدادهای درخشان به استاد میزبان توسط معاونت آموزشی دانشگاه

۳- بررسی مدارک متقاضیان و انتخاب نفرات برتر توسط استاد میزبان (ظرفیت پذیرش هر استاد میزبان ۱ نفر است).

۴- اعلام اسامی پذیرفته شدگان اصلی و ذخیره توسط اساتید میزبان به معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه

۵- بررسی و تایید اولیه پذیرش توسط معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه

۶- اعلام اسامی پذیرفته شدگان به سازمان سنجش آموزش کشور برای تایید نهایی پذیرش

۷- اعلام نتایج نهایی پذیرش توسط سازمان سنجش آموزش کشور به دانشگاه و اعلام اسامی نهایی پذیرفته شدگان توسط دانشگاه

۱- رشته های کارشناسی ارشد استاد محور دانشگاه اصفهان ۱۴۰۲

دانشگاه اصفهان در رشته/گرایش‌های دوره کارشناسی ارشد که اعضای هیات علمی آن متقاضی پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان به شیوه استاد محور هستند و موضوعات پژوهشی آن‌ها در شورای پژوهشی دانشگاه به تصویب رسیده است، پذیرش بدون آزمون انجام می‌دهد. لیست رشته /گرایش‌های دارای پذیرش اسامی اساتید میزبان و موضوعات پژوهشی هر یک از اساتید در لینک زیر قابل مشاهده است:

 

تبصره ۱: چنانچه پیش از تایید نتایج پذیرش توسط سازمان سنجش، به هر دلیل پذیرش استاد میزبان لغو شود، پذیرش دانشجوی آن استاد نیز لغو می‌شود و در چنین شرایطی، هیچ حقی برای متقاضی ایجاد نخواهد شد.

۲- شرایط متقاضیان پذیرش کارشناسی ارشد استاد محور دانشگاه اصفهان

۱-۲- دانشجویان مقطع کارشناسی پیوسته ورودی بهمن ۹۷ و مهر و بهمن ۹۸ که پس از شش نیمسال تحصیلی با گذراندن حداقل سه چهارم کل واحدهای درسی مصوب، به لحاظ میانگین کل جزء بیست درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند.

تبصره ۱: دانشجویان دانشگاه اصفهان که جز ۲۰ تا ۳۰ درصد برتر هستند نیز میتوانند در فراخوان شرکت نمایند.

تبصره ۲: دانشجویان بیست درصد برتر ورودی مهر ۹۷ که طول تحصیل آن‌ها نه یا ده نیمسال به طول انجامیده و حائز شرایط یکی از تبصره‌های ۱ تا ۴ بند ۲-۲ هستند نیز میتوانند در فراخوان شرکت نمایند.

تبصره ۳: درخواست متقاضیان ورودی ۹۹ که در طول شش نیمسال تحصیلی در دوره کارشناسی پیوسته، دانش آموخته شوند و به لحاظ میانگین کل در مقایسه با میانگین کل هشت نیمسال دانشجویان هم رشته ورودی ۱۳۹۸ جزء بیست درصد برتر باشند، به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش بدون آزمون قابل بررسی است.

تبصره ۴: رتبه‌های اول تا پانزدهم مرحله نهایی المپیادهای علمی دانشجویی برای ورود به همان رشته برگزیده یا رشته‌های مرتبط با ارائه معرفی نامه از دبیرخانه اجرایی المپیاد دانشجویی کشور نیز میتوانند در فراخوان شرکت نمایند.

تبصره ۵: اتباع غیر ایرانی «مقیم ایران» ورودی دوره کارشناسی پیوسته سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ و بعد از آن در صورت داشتن شرایط میتوانند از تسهیلات این فراخوان استفاده کنند.

۲-۲- متقاضیان پذیرش بدون آزمون لازم است حداکثر در مدت هشت نیمسال در مقطع کارشناسی دانش آموخته گردند و آخرین مهلت فراغت از تحصیل ۱۴۰۲/۶/۳۱ است.

تبصره ۱: برای دانشجویان تحصیل همزمان در دو رشته دانشگاهی به استناد آیین نامه تحصیل همزمان در دو رشته ویژه دانشجویان استعداد درخشان، مدت تحصیل ده نیمسال است و در رشته‌ای که سایر شرایط این آیین نامه را داشته باشند می‌توانند از تسهیلات مربوط بهره‌مند شوند.

تبصره ۲: برای دانشجویانی که در طرح کارورزی کارآموزی بلندمدت در دوره کارشناسی پیوسته خود شرکت کرده اند، به تناسب طول دوره کارورزی (۳ تا ۱۲) ماه مدت مجاز حداکثر ده نیمسال تحصیلی است.

تبصره ۳: برای دانشجویانی که در دوره کارشناسی پیوسته خود در دورههای فرعی (گذراندن واحدهای درسی مازاد از سایر رشته‌ها) شرکت کرده‌اند، مدت مجاز حداکثر نه نیمسال تحصیلی است و رتبه‌بندی نامبردگان بدون احتساب واحدهای درسی دوره فرعی انجام می‌شود.

تبصره ۴: برای خانم هایی که در دوره کارشناسی پیوسته خود صاحب فرزند شده اند و از مرخصی بارداری بدون احتساب در سنوات و با تایید دانشگاه استفاده کرده‌اند مدت مجاز حداکثر ده نیمسال تحصیلی است.

تبصره ۵: برای دانشجویان، مهمان انتقالی و تغییر رشته مدت مجاز از ورود به رشته یا دانشگاه اول تا دانش آموختگی از رشته یا دانشگاه دوم حداکثر ۸ نیمسال است و مقایسه متقاضیان برای رتبه‌بندی و تعیین بیست درصد برتر با دانشجویان دانشگاهی انجام می‌شود که بیشترین واحد درسی خود را با آن‌ها گذرانده اند.

تبصره ۶: برای دانشجویان موضوع تبصره‌های ۱.۲ و ۴ که در مدت نه یا ده نیمسال دانش آموخته می‌شوند، (به ترتیب) معدل هفت یا هشت نیمسال ایشان با گذراندن سه چهارم واحدهای درسی مصوب، با معدل شش نیمسال دانشجویان هم رشته‌ای که بیشترین واحدهای درسی خود را با ایشان گذرانده‌اند مقایسه می‌شود.

تبصره ۷: برای دانشجویانی که بر اساس برنامه درسی مصوب در مدت نه یا ده نیمسال دانش آموخته می‌شوند، (به ترتیب) معدل هفت یا هشت نیمسال ایشان با گذراندن سه چهارم واحدهای درسی مصوب، بررسی می‌شود.

۳-۲- پذیرش بدون آزمون برای سال تحصیلی بلافاصله پس از دانش آموختگی و صرفا برای همان سال امکان‌پذیر است.

۴-۲- این فراخوان شامل دانشجویان سال آخر مقطع کارشناسی پیوسته می‌شود و فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی سال‌های قبل و کارشناسی ناپیوسته مجاز به شرکت در فراخوان نیستند.

۵-۲- پذیرش در رشته‌های تحصیلی مرتبط به رشته دوره کارشناسی، بر اساس تشخیص گروه آموزشی و تایید شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه امکان‌پذیر است.

۳- ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد استاد محور دانشگاه اصفهان ۱۴۰۲

ظرفیت پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان برای هر استاد میزبان ۱ دانشجو است.

۴- زمان و نحوه ثبت نام کارشناسی ارشد استاد محور دانشگاه اصفهان

زمان ثبت نام داوطلبان شرکت در فراخوان بدون آزمون استعدادهای درخشان به شیوه استادمحور در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد دانشگاه، اصفهان از ۱۴۰۲/۰۵/۰۱ لغایت ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ و از طریق مراجعه به این آدرس انجام می‌شود.

متقاضیان گرامی لطفا پیش از اقدام به ثبت نام، آئین نامه مربوطه و شرایط ثبت نام را به دقت مطالعه و از واجد شرایط بودن خود اطمینان حاصل فرمایند.

نکات مهم جهت ثبت نام در سامانه پذیرش بدون آزمون

ـ برای سهولت در انجام ثبت نام بهتر است راهنمای ثبت نام را مطالعه و بر اساس آن اقدام نمایید.

ـ توصیه می‌شود برای اطلاع از نحوه ساماندهی رشته‌های تحصیلی برحسب دانشکده و گروه آموزشی، فهرست رشته‌های مورد پذیرش دانشگاه اصفهان را مطالعه نمایید (برای انتخاب دانشکده و گروه آموزشی).

ـ در صورت نیاز، تماس با متقاضی صرفاً از طریق تلفن همراه انجام می‌پذیرد. بنابراین در ثبت شماره تلفن همراه خود دقت نمایید.

ـ هزینه ثبت نام ۱/۰۰۰/۰۰۰ میلیون ریال معادل ۱۰۰ هزار تومان است پرداخت به صورت اینترنتی و با اتصال به درگاه بانک مرکزی انجام خواهد شد؛ لذا متقاضیان لازم است به وسیله کارتهای عضو شبکه بانکی شتاب که پرداخت الکترونیکی آن‌ها فعال میباشد اقدام فرمایند. (لازم به ذکر است امکان استرداد وجوه واریزی وجود ندارد، لذا در تکمیل فرایند ثبت نام دقت فرمایید).

۵- مدارک مورد نیاز ثبت نام کارشناسی ارشد استاد محور دانشگاه اصفهان ۱۴۰۲

برای ثبت نام الکترونیکی لازم است مدارک زیر با فرمت jpg یا pdf و حجم حداکثر ۱ مگابایت در سامانه ثبت نام بارگذاری شود/

۱- عکس پرسنلی ۴*۳
۲- صفحه اول شناسنامه یا روی کارت ملی
۳- گواهی رتبه بیست درصد برتر (فقط برای دانشجویان سایر دانشگاه‌ها دانشجویان دانشگاه اصفهان به جای گواهی رتبه، ریز نمرات را بارگذاری نمایند) گواهی ارائه شده باید دارای تمام اطلاعات مورد نیاز برای احراز شرایط ذکر شده در بند ۲ این فراخوان باشد. گواهی هایی که اطلاعات آن‌ها ناقص باشد مورد پذیرش قرار نخواهند گرفت. گواهی باید مورد تایید دانشگاه مبدأ با مهر و امضای مدیر آموزش یا معاون آموزشی دانشگاه مطابق با بند ۲ فراخوان باشد. (فرم خام گواهی را از اینجا دریافت نمایید)
۴ـ کارنامه تحصیلی مقطع کارشناسی به صورت فایل pdf
۵- فرم ثبت نام
متقاضیان باید در فرم word ثبت نام بعد از تکمیل اطلاعات درخواستی در جدول انتخاب استاد میزبان در هر مجموعه رشته حداکثر تا ۳ استاد میزبان را به ترتیب اولویت ثبت نمایند همچنین داوطلبین باید ریز نمرات مقطع کارشناسی خود را در انتهای فرم ثبت نام وارد نمایند (به صورت خوانا). پس از تکمیل فایل word فرم ثبت نام آن را با فرمت pdf ذخیره و سپس بارگذاری نمایید (فرم ثبت نام را از اینجا دریافت نمایید).
۶- گواهی اشتغال به تحصیل برای دانشجویان نیمسال آخر
۷- رزومه علمی شامل سوابق تحصیلی، افتخارات، فعالیت های علمی آموزشی و پژوهشی دانشجو به صورت فایل pdf

توجه ۱: در صورتی که مدارک بارگذاری شده توسط متقاضی، ناقص ناخوانا و یا مخدوش، باشد پرونده متقاضی بررسی نخواهد شد.
توجه ۲: در صورت احراز هرگونه مطلب خلاف واقع در مدارک ارسالی متقاضی در هر مرحله از ثبت نام و یا تحصیل، از ادامه تحصیل وی جلوگیری به عمل خواهد آمد و مسئولیت عواقب آن بر عهده‌ی متقاضی خواهد بود.

سایر مدارک

متقاضیانی که دارای یکی از گواهی‌های زیر می‌باشند می‌توانند گواهی مربوطه را به صورت فایل jpg یا pdf و با حجم حداکثر ۱ مگابایت بارگذاری و ارسال نمایند:
ـ توصیه نامه از اساتید
ـ گواهی ثبت اختراع مورد تایید سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران
ـ گواهی کسب عنوان دانشجوی نمونه با تایید معاونت دانشجویی وزارت علوم
ـ گواهی کسب رتبه ۱ تا ۳ در جشنوارههای معتبر علمی مورد تایید وزارت علوم
ـ گواهی کسب رتبه ۱ تا ۱۵ مرحله نهایی المپیادهای علمی دانشجویی

۶- فرایند بررسی پرونده متقاضیان و اعلام نتایج

۱-۶- پس از اتمام مهلت ثبت نام، پرونده متقاضیان توسط دفتر استعدادهای درخشان بررسی خواهد شد و مدارک متقاضیان واجد شرایط آئین نامه برای بررسی و اعلام نتیجه به اساتید میزبان ارائه خواهد شد.

تبصره ۱: در صورت نیاز به انجام مصاحبه، استاد میزبان زمان مصاحبه را به اطلاع متقاضی خواهد رساند و متقاضی باید در زمان تعیین شده با به همراه داشتن کلیه مدارک در گروه آموزشی استاد میزبان حضور یابد.

۲-۶- نتیجه بررسی مدارک متقاضیان توسط استاد میزبان به دفتر استعدادهای درخشان اعلام می‌شود. سپس نتایج پذیرش به صورت اولیه و غیر قطعی بر روی وب سایت دانشگاه اطلاع‌رسانی خواهد شد. لطفا متقاضیان از هر گونه مراجعه حضوری یا تماس تلفنی برای اطلاع از نتیجه خودداری فرمایند.

۳-۶- پس از اعلام نتایج متقاضیانی که تمایل به انصراف از پذیرش دارند باید در موعد مقرری که در اطلاعیه پذیرش اعلام می‌شود نسبت به اعلام انصراف کتبی اقدام نمایند تا نفرات ذخیره جایگزین گردند. تمامی عواقب ناشی ازعدم انصراف در موعد مقرر به عهده متقاضی است.

۴-۶- پذیرش نهایی و قطعی منوط به تایید پذیرش توسط سازمان سنجش آموزش کشور است. نتایج نهایی پس از تایید سازمان سنجش در شهریورماه اعلام خواهد شد.
۵-۶- ثبت نام در فراخوان و دارا بودن شرایط، به منزله پذیرش نمیباشد و دانشگاه در قبول و یا رد تقاضاها اختیار دارد.

تذکر مهم:

در پایان یادآور می‌شود فرایند گردش کار در سامانه انجام میگیرد، لذا از ارسال مدارک خود به صورت پستی اکیداً خودداری فرمایید. مدارکی که به صورت پستی به دفتر استعداد درخشان دانشگاه یا گروه‌های آموزشی ارسال شوند مورد بررسی قرار نخواهد گرفت.
ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۰ نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات