پارسه
نوگام
کیهان روان
عالم زاده

اعلام زمان و نحوه ثبت نام پذیرفته شدگان آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۲

منابع کنکور ارشد وزارت بهداشت 99

اطلاعیه مرکز سنجش پزشکی در خصوص زمان و نحوه ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور کارشناسی ارشد علوم پزشکی ۱۴۰۲ منتشر شد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش مسترتست، متن اطلاعیه منتشر شده به شرح زیر است:

بدینوسیله اسامی پذیرفته شدگان آزمون ورودی دوره کارشناسی ارشد و متقاضیان استفاده از آیین نامه استعداد درخشان (با آزمون و بدون آزمون) سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ اعلام می‌گردد.

زمان ثبت نام پذیرفته شدگان ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۲

*** ثبت نام هر دانشگاه طی یکی از روزهای مشخص شده در بازه زمانی ۱۴۰۲/۶/۲۷ لغایت ۱۴۰۲/۶/۲۹ بر اساس اعلام هر یک از دانشگاه های پذیرنده در سامانه اینترنتی همان دانشگاه، میباشد.

  • لذا کلیه پذیرفته شدگان جهت اطلاع از زمان، مکان، مدارک مورد نیاز و نحوه ثبت نام به سامانه دانشگاه پذیرفته شده مراجعه نمایند.

شرایط ثبت نام پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد ۱۴۰۲ علوم پزشکی

*** بر اساس آئین نامه آموزشی دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته مصوب شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی هر گونه انتقال، تغییر رشته و یا جابجایی محل تحصیل در دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته ممنوع می‌باشد. بنابراین با توجه به اینکه محل پذیرش را خود فرد و با آگاهی کامل تعیین و ثبت نموده، لذا هیچگونه تغییر در رشته محل پذیرش، انجام نخواهد گرفت.

۱- کلیه داوطلبان برای مشاهده نتیجه خود میبایست از طریق همین سامانه/ قسمت کارشناسی ارشد وارد شده و از طریق گزینه کارنامه نهایی-نتیجه آزمون (کلیه داوطلبان و استعداد درخشان با آزمون) با وارد نمودن کد رهگیری خود (مندرج در فرم ثبت نام) نتیجه و کارنامه را مشاهده نمایند. افرادی که کد رهگیری خود را فراموش نموده اند از طریق گزینه فراموشی کد رهگیری، اقدام کنند.

بسیار مهم: کارنامه علمی و نهایی حداکثر تا پایان دی ماه سال جاری قابل دریافت از سامانه میباشد. به هیچ عنوان متعاقباً کارنامه صادر نخواهد شد.

۲- متقاضیان استعداد درخشان بدون آزمون، در صورت پذیرش از طریق گزینه نتایج نهایی-استعداد درخشان بدون آزمون، نتیجه خود را مشاهده مینمایند. افرادی که در آزمون شرکت کرده و انتخاب رشته محل انجام داده اند، از گزینه کارنامه نهایی وضعیت خود را مشاهده نمایند.

۳- کلیه افراد شرکت کننده در آزمون که مجاز به انتخاب محل شده و انتخاب رشته محل را انجام داده اند، کارنامه نهایی که نشان دهنده جایگاه داوطلب در رشته محلهای انتخابی اش در مقایسه با سایر افرادی که این دانشگاه را انتخاب کرده اند میباشد، دریافت می کنند.

۴- ردیف اول کارنامه نهایی نشان دهنده مشخصات فردی داوطلب بر اساس فرم ثبت نام بوده و نتیجه آزمون نیز در ستون نتیجه نهایی و محل پذیرش در ستون کد رشته محل پذیرش قابل رویت میباشد.

لازم به توضیح است:

الف: طبق ضوابط مندرج در دفترچه ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۲، متقاضیان سهیه ایثارگران و رزمندگان در صورت کسب نمره آزاد در سهمیه آزاد پذیرفته شده اند که در ستون نتیجه نهایی درج شده است.

ب- طبق بند ۵-۱۳ دفترچه راهنمای ثبت نام متقاضیان سهمیه استعداد درخشان با آزمون که حائز نمره آزاد یا رزمندگان شده و نیاز به استفاده از این سهمیه نداشته اند، در ستون نتیجه نهایی سهمیه پذیرش آزاد یا رزمنده درج شده است.

جزئیات کارنامه پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

نمونه کارنامه ارشد وزارت بهداشت

۱-۳- ستون کد رشته-دانشگاه: کد کلیه انتخابهای داوطلب بر اساس فرم انتخاب رشته محل میباشد.

۲-۳- ستون رشته-دانشگاه: کلیه انتخابهای داوطلب بر اساس فرم انتخاب رشته محل میباشد.

۳-۳- ستون رتبه در دانشگاه: در این ستون جایگاه داوطلب بین کلیه افراد یعنی مجموع داوطلبان سهمیه آزاد و رزمندگان و ایثارگران ٪ ۲۵ و ٪۵ که این رشته محل را انتخاب نموده اند نشان می دهد.

۴-۳- ستون آخرین رتبه پذیرفته شده سهمیه آزاد: رتبه آخرین فرد پذیرفته شده سهمیه آزاد را در همان رشته محل نشان میدهد.

۵-۳- ستون رتبه در سهمیه رزمندگان: این ستون فقط برای متقاضیان سهمیه رزمندگان و ایثارگران ٪۲۵ و ٪۵ میباشد. و رتبه فرد متقاضی سهمیه های ٪۲۵ و یا ٪۵ را بین متقاضیان این سهمیه در رشته محل انتخابی نشان می دهد.

۶-۳- ستون آخرین رتبه پذیرفته شده سهمیه رزمندگان: نشان دهنده آخرین رتبه قبولی این سهمیه در این رشته محل است. عدد صفر بدین معنی است که هیچ فردی در این سهمیه برای این رشته محل حد نصاب لازم را کسب ننموده است. طبق بند دفترچه راهنمای ثبت نام بر اساس ظرفیت اختصاصی و نمره حد نصاب، ابتدا پذیرش سهمیه رزمندگان و ایثارگران ٪۲۵ بوده و در صورت‌ عدم تکمیل، این ظرفیت به سهمیه ٪۵ تعلق گرفته است. و در صورت‌ عدم کسب حدنصاب توسط این دو سهمیه، ظرفیت مربوطه به سهمیه آزاد تعلق گرفته است.

۷-۳- ستون قبولی: در صورتیکه فرد در یکی از اولویت های انتخابی اش علامت ** را مشاهده نماید، بدین معنی است که فقط در اولین رشته محلی که حایز اولویت پذیرش شده، پذیرفته شده است. اگر داوطلب مردود شده باشد، در هیچ یک از اولویت‌ها علامت ** وجود نخواهد داشت.

۸-۳- متقاضیان استعداد درخشان با آزمون: کلیه این متقاضیان معرفی شده، در انتهای کارنامه پیام “متقاضی ظرفیت مازاد استعداد درخشان با آزمون بوده اید” را مشاهده مینمایند. در صورت قبولی با این سهمیه، در ستون نتیجه نهایی اعلام شده است.

۵- عدم مراجعه و ثبتنام هر یک از پذیرفته شدگان طی تاریخهای مقرر در دانشگاه به منزله انصراف بوده و هیچگونه اعتراضی در این مورد پذیرفته نخواهد شد.

۶- داوطلبانی که علاوه بر آزمون وزارت بهداشت و درمان در آزمون کارشناسی ارشد وزارت علوم یا سایر مراکز نیز پذیرفته شده اند ملزم به ثبتنام در یکی از دو محل میباشند و در صورت محرز شدن ثبتنام در هر دو محل، قبولی آن‌ها در رشته های مربوط به وزارت بهداشت در هر مرحله از تحصیل کان لم یکن تلقی می شود.

۷- کلیه متقاضیان استعداد درخشان با آزمون که از طریق دانشگاه جهت استفاده از این تسهیلات معرفی شده و در آزمون شرکت نموده اند دقت نمایند از فرصت یکبار خود استفاده کرده اند و دیگر مجاز به استفاده از این سهمیه نمی باشند.

۸- کلیه پذیرفته شدگان در اولین اولویت انتخابی حائز شرایط پذیرش از نظر علمی، پذیرفته شده اند که با علامت ** مشخص شده است. بسیاری از پذیرفته شدگان در اولویتهای بعد از محل پذیرش کنونی، حائز رتبه خوب میباشند ولی به منزله قبولی نیست. با توجه به اینکه فرد با آگاهی کامل انتخاب رشته محل نموده است، لذا جابجایی در اولویت های رشته محل بعدی، امکان پذیر نمی باشد.

۹- یکی از شرایط پذیرش در سهمیه های رزمندگان و ایثارگران و استعدادهای درخشان با آزمون کسب حدنصاب لازم می باشد، داوطلبان این سهمیه‌ها که حد نصاب لازم را کسب نکرده اند، حائز شرایط پذیرش در این سهمیه نشده اند. بعبارتی داوطلب در مرحله نخست در چند برابر ظرفیت پذیرش دارای حد نصاب بوده و مجاز به انتخاب رشته محل شده ولی در مرحله نهایی (به اندازه ظرفیت پذیرش) حائز حدنصاب لازم نشده است. همچنین ممکن است برخی از متقاضیان این سهمیه‌ها علیرغم کسب حدنصاب، به دلیل تکمیل شدن ظرفیت پذیرش با نفرات حائز نمرات بالاتر این سهمیه جزء پذیرفته شدگان نباشند.

۱۰- پذیرفته شدگان کلیه واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی دقت نمایند اسامی قبول شدگان همزمان با سایر دانشگاه‌ها به دفتر معاونت علوم پزشکی این دانشگاه ارسال می گردد و توسط دفتر مذکور نتایج به واحدهای زیر مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ می شود.

لذا در صورت‌ عدم دریافت لیست مربوطه توسط واحد ذیربط، فقط با دفتر معاونت علوم پزشکی این دانشگاه هماهنگی شود.

۱۱- داوطلبان در صورت داشتن سوال، مراتب را به آدرس http://sanjeshp.ir قسمت سیستم پاسخگویی-ارسال درخواست- و دسته بندی مرتبط ارسال نمایند. هیچگونه مراجعه حضوری، تماس تلفنی و مکاتبه پاسخ داده نمیشود.

۱۲- آدرس سامانه اطلاعیه یا ثبت نام برخی از دانشگاه‌ها به شرح زیر میباشد.

آدرس سامانه اطلاعیه یا ثبت نام برخی از دانشگاه ها دانشگاه

انجام ثبت نام http://registration.iums.ac.ir 

 

اطلاعیه ثبت نام edu.iums.ac.ir

ایران
pg.sbmu.ac.irشهید بهشتی
/https://amouzesh.tbzmed.ac.irتبریز
ثبت نام غیر حضوری http://semums.ac.irسمنان
Amoozesh.sums.ac.ir

شیراز

انجام ثبت نام  er.qums.ac.ir

اطلاعیه ثبت نام vc.qums.ac.ir

قزوین

 

http://edu.mazums.ac.irمازندران
www.rhc.ac.irقلب رجایی
و شبکه پیام رسان روبیکا – www.shahed.ac.irشاهد

 

مدارک ثبت نام پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد علوم پزشکی ۱۴۰۲ 

مدارک ثبت نام مورد نیاز میبایست به دانشگاه محل پذیرش ارائه شود و این مدارک توسط دانشگاه، مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

درصورت محرز شدن الف-عدم رعایت ضوابط و مقررات توسط داوطلب، ب- واجد شرایط نبودن فرد جهت شرکت و پذیرش در آزمون و رشته مربوطه، ج -مغایرت و عدم صحت مدارک، د- مغایرت اطلاعات اعلام شده، از ادامه تحصیل فرد ممانعت به عمل آمده و ضمن لغو قبولی فرد طبق مصوبات هئیت بدوی رسیدگی به تخلفات در آزمونها با داوطلب برخورد خواهد شد.

الف: مدارک اولیه ای که باید توسط پذیرفته شده سهیمه آزاد ارائه شود:

۱- ۶ قطعه عکس ۳×۴ تهیه شده در سال جاری

۲- اصل و کپی از کارت ملی و شناسنامه (تمام صفحات)

۳- اصل و کپی دانشنامه کارشناسی و ریز نمرات و یا مدرکی که نشان دهنده فراغت از تحصیل باشد.

۴- بدیهی است در صورت‌ عدم فراغت از تحصیل تا تاریخ ۱۴۰۲/۶/۳۱ مسئولیت عواقب بعدی بعهده دانشجو خواهد بود. درصورت وجود این موارد، از ثبت نام فرد جلوگیری بعمل خواهد آمد.

۵- اصل و کپی کارت پایان خدمت یا معافیت دائم یا مدارکی که نشاندهنده وضعیت نظام وظیفه آقایان میباشد.

۶- مدارک و مستندات ۲ سال سابقه کار بالینی حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۲/۶/۳۱ با مدرک کارشناسی (سابقه کار قبل از اتمام دوره کارشناسی قابل قبول نمی باشد) برای کلیه پذیرفته شدگان رشته تکنولوژی گردش خون.

۷- فرم تکمیل شده مخصوص معدل برای دانشجویان ترم آخر (که قبلاً توسط معاونت آموزشی دانشگاه امضا و مهر شده است).

۸- تذکر مهم: طبق بند ۸-۲ صفحه ۲۴ و بند ۲ فرم مخصوص اعلام معدل برای دانشجویان سال آخر صفحه ۹۵ دفترچه راهنمای ثبت نام، بند ۶ اطلاعیه شماره ۸ و بند ۷ اطلاعیه شماره ۹ مرکز سنجش آموزش پزشکی مندرج در سامانه، معدل مندرج در این فرم که داوطلب در سامانه وارد نموده، ملاک عمل میباشد. افرادی که بعد از تکمیل و ممهور شدن این فرم، معدلشان تغییر کرده منعی در مغایرت معدل ندارند.

۹- فرم تکمیل شده مربوط به سهمیه بومی برای پذیرفته شدگان این سهمیه

۱۰- مدارک مربوط به انصراف قطعی برای دانشجویان انصرافی مقطع کارشناسی ارشد

ب: مدارک مورد نیاز برای سهمیه رزمندگان و ایثارگران ٪۲۵ و ٪۵

۱- کلیه مدارک مورد نیاز در بند الف

۲- اصل و کپی مدارک نشاندهنده وضعیت داوطلب جهت استفاده از سهمیه رزمندگان و ایثارگران.

تذکر بسیار مهم: درصورتی که در هرمرحله قبل از یا حین یا بعد از تحصیل مشخص شود فرد پذیرفته شده با استفاده از سهمیه رزمندگان و ایثارگران، واجد شرایط نبوده، ضمن لغو قبولی، طبق ضوابط عمل خواهد شد.

ج: مدارک مورد نیاز برای پذیرفته شدگان دانشگاه های علوم پزشکی بقیه ا… و ارتش

پذیرفته شدگان این ۲ دانشگاه با توجه به ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته محل میبایست دارای شرایط  پذیرش در آن دانشگاه باشند. لذا پذیرش این افراد بصورت مشروط بوده و میبایست خود فرد پذیرفته شده عضو رسمی نیروهای مسلح باشد. بدیهی است در صورت‌ عدم احراز شرایط و یا اعلام آن دانشگاه به دلیل‌ عدم رعایت ضوابط، پذیرش این افراد لغو خواهد شد و به هیچ عنوان قابل معرفی به سایر اولویتهای خود نمی باشند.

۱- کلیه مدارک مورد نیاز در بند الف

۲- اصل حکم کارگزینی یا مدرکی که نشاندهنده وضعیت استخدام فرد پذیرفته شده (رسمی، پایور) میباشد. مدرک ارائه شده میبایست در سال ۱۴۰۱ صادر شده باشد.

د: مدارک مورد نیاز برای پذیرفته شدگان استعدادهای درخشان

۱- کلیه مدارک مورد نیاز در بند الف

۲- نامه تأییدیه از دانشگاه محل تحصیل مبنی بر کسب رتبه برتر براساس آئین نامه “تسهیل ادامه تحصیل دانشجویان ممتاز و استعداد درخشان به مقاطع بالاتر تحصیلی مصوب ۱۴۰۰/۹/۲۷” 

تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۲

هرگونه تکمیل ظرفیت پس از اعلام نتایج نهایی، منوط به طی مراحل مربوطه و موافقت شورای سنجش و پذیرش میباشد. بنابراین هفته آخر مهر یا هفته اول آبان ماه در رابطه با اجرا یا عدم اجرای تکمیل ظرفیت و ضوابط آن، از سامانه اینترنتی مرکز سنجش اطلاع رسانی لازم صورت خواهد گرفت. به هر گونه پیگیری در این رابطه پاسخ داده نخواهد شد.

داوطلبان ملزم هستند همانند مراحل قبل، هر هفته جهت اطلاع از آخرین تصمیمات اخذ شده در این رابطه فقط به سامانه مرکز سنجش آموزش پزشکی مراجعه نمایند.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۰ نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات