پارسه
نوگام
همپا
کیهان روان
عالم زاده

تاکید بر تداوم ممنوعیت اعطای مدرک معادل تحصیلی

ممنوعیت اعطای مدرک معادل تحصیلی

در جلسه شورای معین شورای عالی انقلاب فرهنگی بر تداوم اعتبار قانونی مصوبه سال ۱۳۷۷ مبنی بر ممنوعیت اعطای مدارک معادل مجددا تاکید شد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش مسترتست، جلسه ۴۴۳ شورای معین شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین خسروپناه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

بنا بر اعلام مرکز رسانه و روابط عمومی شورای عالی انقلاب فرهنگی، در جلسه ۴۴۳ شورای معین شورای عالی انقلاب فرهنگی که در محل نهاد ریاست جمهوری تشکیل شد؛ مرجع تدوین دو سند مهم ملی سلامت معنوی اسلامی و هوش مصنوعی جمهوری اسلامی ایران برای تصویب در صحن شورای عالی انقلاب فرهنگی تعیین شد.

دکتر غلامرضا بصیرنیا، دبیر شورای معین شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره مصوبات جلسه ۴۴۳ این شورا اظهار کرد: در این جلسه؛ با توجه به اهمیت سلامت معنوی و ضرورت توسعه بهداشت روانی و سلامت معنوی افراد مبتنی بر آموزه‌های اسلامی؛ پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی به عنوان دبیرخانه شورای تدوین سند سلامت معنوی اسلامی و فرهنگستان علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران به عنوان همکار و مسئول پشتیبانی فرآیند اجرایی آن تعیین و ترکیب اعضای حقیقی و حقوقی شورای تدوین سند نیز مشخص شد.

وی ادامه داد: در جلسه مذکور؛ ستاد علم و فناوری دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی مکلف شد با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شورای عالی فضای مجازی، وزارت ارتباطات، فرهنگستان علوم و سایر دستگاه‌های اجرایی ذی‌نفع و ذی‌ربط و استفاده از ظرفیت اصناف و بخش خصوصی و همه مراکز علمی اعم از دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها، اندیشکده‌ها؛ سند ملی هوش مصنوعی جمهوری اسلامی ایران که فرایند تدوین آن طی چند سال گذشته در دبیرخانه شورای عالی با همکاری سایر دستگاه‌ها آغاز شده است را نهایی‌سازی و برای تصویب به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه کند.

دبیر شورای معین شورای عالی انقلاب فرهنگی بیان کرد: شورای عالی انقلاب فرهنگی تلاش خواهد کرد اصول و مبانی ارزشی، اهداف، اولویت‌ها، شاخص‌ها، راهبردها و اقدامات ملی موردنیاز و ساختار مطلوب برای اجرایی‌سازی سند هوش مصنوعی به منظور توسعه علمی، فناورانه و اقتصاد دانش‌بنیان این حوزه، بر پایه بنیان‌های نظری، فقه و اخلاق و با رعایت ملاحظات و پیامدهای فرهنگی و اجتماعی پیش‌بینی و تعیین شود.

دکتر بصیرنیا افزود: در این جلسه همچنین، موضوع تشکیل ستاد سلامت به عنوان ستاد پنجم در کتار ستادهای فرهنگی و اجتماعی؛ علم و فناوری و نوآوری؛ تعلیم و تربیت و خانواده و زنان برای فعالیت ذیل شورای عالی مطرح شدکه با توجه تحولات هوش مصنوعی و روندهای علم و فناوری در جهان که حاکی از ریزش و ادغام شدید مرزهای علوم و فناوری‌ها با همدیگر است و به دلیل پرهیز از تکثر ساختاری و حفظ انسجام حوزه علم و فناوری و مغایرت آن با سند تحول شورای عالی مورد موافقت قرار نگرفت و بر تصمیم سازی، راهبری و پیگیری امور مربوط به حوزه علوم و فناوری پزشکی و سلامت از طریق تشکیل کمیسیون تخصصی با عضویت افراد صاحبنظر ذیل ستاد علم و فناوری تاکید شد.

دبیر شورای معین گفت: در خاتمه جلسه، ضمن اصلاح موادی از آیین‌نامه ستاد ملی زن و خانواده، موضوع تسری مصوبه سال ۱۳۹۴ شورای عالی انقلاب فرهنگی در مورد امکان ادامه تحصیل فرهنگیان دارای مدرک معادل بین سال‌های ۱۳۷۷ تا ۱۳۸۱ به کلیه دارندگان دارای مدارک معادل تحصیلی مورد تایید وزارت علوم در دوره زمانی مذکور مطرح شد که مورد موافقت قرار نگرفت و بر تداوم اعتبار قانونی مصوبه سال ۱۳۷۷ مبنی بر ممنوعیت اعطای مدارک معادل مجددا تاکید شد.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۰ نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات