پارسه

فراخوان پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه صنعتی شریف ۱۴۰۳

شرایط و زمان ‌ثبت‌نام پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه صنعتی شریف ۱۴۰۳ اعلام شد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش مسترتست، دانشگاه صنعتی شریف بر اساس آیین نامه کارشناسی ارشد استعداد درخشان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، از میان دانشجویان کارشناسی ورودی نیمسال اول ۱۳۹۹ که در ۸ نیمسال فارغ‌التحصیل می‌شوند، دانشجویان کارشناسی ورودی ۱۴۰۰ که در شش نیمسال فارغ‌التحصیل می‌شوند، دانشجویان دو رشته‌ای ورودی ۱۳۹۸ که در ۱۰ نیمسال فارغ‌التحصیل می‌شوند و دانشجویان دوره فرعی ورودی ۱۳۹۸ که در ۹ نیمسال فارغ‌التحصیل می‌شوند و دانشجویان دوره کارورزی (کوآپ) ورودی ۹۸ که در ۱۰ نیمسال فارغ‌التحصیل می‌شوند تعداد محدودی را بدون آزمون جهت ورود به دوره‌های کارشناسی ارشد می‌پذیرد.

توجه: پذیرش نهایی متقاضیان منوط به تایید سازمان سنجش آموزش کشور خواهد بود.

زمان ثبت‌نام کارشناسی ارشد بدون آزمون ۱۴۰۳ دانشگاه شریف

متقاضیان باید درخواست خود را به‌صورت الکترونیکی به همراه مدارک لازم از طریق اتصال به درگاه http://admission.edu.sharif.edu ارسال نمایند. بازه زمانی دریافت درخواست از روز ۱۴۰۲/۰۹/۸ تا روز ۱۴۰۲/۰۹/۳۰ خواهد بود.

مهلت ‌ثبت‌نام پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه صنعتی شریف ۱۴۰۳ تا ۱۳ د‌‌ی‌ماه تمدید شد.

  • قابل توجه است که درخواست‌های دریافتی به غیر از درگاه مشخص شده بررسی نخواهند شد.

شرایط ثبت‌نام ارشد بدون کنکور دانشگاه صنعتی شریف

۱- گذراندن حداقل سه چهارم از واحدهای دوره کارشناسی تا قبل از شروع نیمسال هفتم تحصیلی (انتهای تابستان ۱۴۰۲ برای ورودی های ۱۳۹۹) و تا پایان نیمسال هشتم تحصیلی (انتهای تابستان ۱۴۰۲ برای دو رشته‌ای‌های ورودی ۱۳۹۸).زمان و شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه صنعتی شریف

تبصره: نظر به بند ۲ نامه شماره ۲/۳۵۱۳۳۴ مورخ ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ معاون آموزشی وزارت علوم مبنی بر اختیار دانشگاه‌ها در کاهش ۴ واحد درسی در زمان کرونا برای دانشجویان شریف ورودی ۹۹ این تبصره اعمال می‌شود. برای دانشجویان سایر دانشگاه‌ها نیز در صورت داشتن واحد حذفی تا ۴ واحد، مدارک ایشان قابل بررسی است. دانشجو موظف است در ۸ نیمسال فارغ‌التحصیل شود.

۲- برای دانشجویانی که در دوره کارشناسی پیوسته خود در دوره‌های فرعی (گذراندن واحدهای درسی مازاد از سایر رشته‌ها) شرکت کرده‌اند، مدت مجاز حداکثر، نه نیمسال تحصیلی است و گذراندن حداقل سه چهارم از واحدهای دوره کارشناسی در رشته اصلی پس از ۶ نیمسال تحصیلی برای ورودی‌های ۱۳۹۸ الزامی می‌باشد.

۳- برای دانشجویان مهمان، انتقالی یا تغییر رشته، مدت مجاز از ورود به رشته یا دانشگاه اول تا دانش‌آموختگی از رشته یا دانشگاه دوم، حداکثر ۸ نیمسال است و مقایسه متقاضیان برای رتبه‌بندی و تعیین بیست درصد برتر با دانشجویان دانشگاهی انجام می‌شود که بیشترین واحد درسی خود را با آن‌ها گذرانده‌اند.

تبصره: برای دانشجویان ورودی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ و قبل از آن که در دوره کارشناسی پیوسته تغییر رشته داشته‌اند موضوع تبصره ۵ بند ۳-۲ ماده ۳ آیین‌نامه، دانشگاه اختیار دارد حداکثر یک نیمسال به سنوات مجاز اضافه کند. در این صورت مقایسه متقاضیان پس از هفت نیمسال تحصیلی با دانشجویان هم‌رشته‌ای که بیشترین واحد درسی را با آن‌ها گذرانده‌اند، انجام می‌شود.

۴- دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف باید جزء ٪۳۰ نخست ورودی‌های کارشناسی رشته مربوطه باشند.

۵- دانشجویان دانشگاه‌های زیر به‌شرط داشتن معدل بالای ۱۷ (و قرارگیری جزء ٪۲۰ برتر هم‌ورودی‌ها و هم‌رشته‌ای‌ها: دانشگاه تهران – دانشگاه صنعتی امیرکبیر – دانشگاه صنعتی اصفهان – دانشگاه شیراز – دانشگاه علم و صنعت – دانشگاه فردوسی مشهد – دانشگاه تبریز – دانشگاه شهید بهشتی – دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی – دانشگاه صنعت نفت (رشته مهندسی نفت) – دانشگاه اصفهان (رشته‌های علوم پایه) – دانشگاه علامه طباطبایی (رشته‌های اقتصاد و مدیریت) و سایر دانشگاه‌های دولتی کشور به شرط داشتن معدل بالای ۱۷ و قرارگیری در ٪۱۰ برتر در رشته تحصیلی (نه در گرایش). (پرونده داوطلبان صرفاً در صورت وجود گواهی رتبه بررسی خواهد شد.)

۶- اتمام تحصیلات کارشناسی تا قبل از شروع سال تحصیلی ۱۴۰۴-۱۴۰۳.

تذکر: پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون فقط به منظور تشویق و حمایت از دانشجویان ممتاز صورت گرفته و فرآیندی جدا از آزمون عادی کارشناسی ارشد است. لذا تاکید می‌شود که ارائه تقاضا از این طریق هیچگونه مزایایی برای متقاضی در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه ایجاد نمی‌نماید. به کلیه متقاضیان توصیه می‌شود مراحل و پیش‌نیازهای آزمون عادی کارشناسی ارشد را دقیقاً رعایت نمایند.

نکات مهم

۱- در صورت احراز مغایرت اطلاعات وارد شده در سامانه ثبت‌نام با گواهی‌های ارائه شده (مانند معدل، واحد گذرانده، رتبه، کد ملی، شماره شناسنامه) پرونده متقاضی از روند بررسی خارج می‌گردد.

۲– مدارک دوره‌های مجازی، نیمه‌حضوری، غیرحضوری، نوبت دوم بدون آزمون، علمی کاربردی، غیرانتفاعی، پیام نور و دانشگاه آزاد برای ورودی بدون آزمون، مورد پذیرش نخواهد بود.

۳- درخواست متقاضی فقط برای ورود به یک رشته تحصیلی بررسی خواهد شد؛ در صورت ارسال درخواست برای بیش از یک رشته هر دو درخواست لغو خواهد شد. پس از اعلام نتایج اولیه، درخواست برای رشته دیگری قابل بررسی نیست.

۴– دانشجویان رشته‌های مختلف می‌توانند برای ورود به دانشکده‌های مدیریت و اقتصاد، مهندسی انرژی (۱) و فلسفه علم فرم درخواست را پر کنند. در این صورت درخواست نامبردگان فقط برای دانشکده یا گروه مزبور منظور خواهد شد.

۵- دانشجویان رشته‌های مهندسی مکانیک و مهندسی دریا می‌توانند برای کارشناسی ارشد مهندسی دریا داوطلب شوند. همچنین دانشجویان رشته مهندسی مکانیک میتوانند برای کارشناسی ارشد مهندسی هوافضا درخواست ارائه کنند.

مدارک ثبت‌نام کارشناسی ارشد استعداد درخشان ۱۴۰۳ دانشگاه شریف

۱- اطلاعات درخواستی در پورتال پذیرش.

۲- آخرین کارنامه تحصیلی (ریزنمرات تا آخر ترم شش)

۳- گواهی کسب رتبه های قید شده در بند ۵ اطلاعیه در رشته تحصیلی (نه در گرایش) در دانشگاه مبدأ (برای متقاضیان خارج از دانشگاه) با ذکر تعداد کل افراد (رتبه و درصد در بین چند نفر).

۴- سوابق علمی پژوهشی، در صورت وجود.

۵- پرداخت مبلغ  ۱/۵۰۰/۰۰۰ ریال به صورت الکترونیکی در سامانه دریافت پرونده.

تذکر

۱- در صورت وجود هرگونه نقص مدرک، درخواست‌های متقاضیان مورد بررسی قرار نخواهد گرفت لذا متقاضیان گرامی در ارائه مدارک موردنیاز حداکثر دقت را لحاظ فرمایند.

۲- در صورتیکه پرونده متقاضیان به دلایل فوق‌الذکر مورد بررسی قرار نگیرد مبلغ پرداختی عودت داده نخواهد شد.

* (۱) کارشناسی ارشد مهندسی انرژی و مهندسی هسته‌ای فقط از میان دانش‌آموختگان کارشناسی مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی شیمی و فیزیک دانشجو می‌پذیرد.

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه صنعتی شریف کی است؟

فرصت ثبت نام جهت پذیرش کارشناسی ارشد استعداد درخشان دانشگاه صنعتی شریف تا ۱۴۰۲/۰۹/۳۰ است. در متن این مقاله جزئیات نحوه و زمان ثبت نام توضیح داده شده است.

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه صنعتی شریف چیست؟

کلیه اطلاعات لازم درخصوص پذیرش ارشد بدون آزمون دانشگاه صنعتی شریف در سال ۱۴۰۳ در متن مقاله آورده شده است.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۰ نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات