پارسه
نوگام
کیهان روان
عالم زاده

انتشار اطلاعیه کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه شهید بهشتی ۱۴۰۳

اسامی قبولی ارشد بدون کنکور دانشگاه شهید بهشتی ۱۴۰۳

جزئیات پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشجویان استعداد درخشان در دانشگاه شهید بهشتی ۱۴۰۳ اعلام شد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش مسترتست، دانشگاه شهید بهشتی بر اساس آیین نامه کارشناسی ارشد استعداد درخشان، ضوابط و مقررات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دستورالعمل اجرایی مصوب شورای استعدادهای درخشان دانشگاه شهید بهشتی، تعدادی از دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته واجد شرایط را برای نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۴ به صورت بدون آزمون در دوره روزانه و دوره‌های شهریه‌پرداز (نوبت دوم، پردیس، پردیس الکترونیکی) می‌پذیرد.

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون ۱۴۰۳ دانشگاه شهید بهشتی

متقاضیان از تاریخ ۲۷ آذر ۱۴۰۲ تا ۲۰ دی ۱۴۰۲ می‌توانند به سامانه جامع آموزشی دانشگاه شهید بهشتی به نشانی (https://golestan.sbu.ac.ir) مراجعه نموده و نسبت به ثبت‌نام و بارگذاری مدارک اقدام نمایند.

براساس اعلام دفتر جذب و هدایت دانشجویان استعدادهای درخشان؛ زمان ثبت‌نام در فراخوان جذب استعداد درخشان (بدون آزمون) کارشناسی ارشد ۱۴۰۳-۱۴۰۴ دانشگاه شهید بهشتی تا پایان ۳۰ دی ۱۴۰۲ تمدید شد.

شرایط ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه شهید بهشتی

۱) دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته ورودی مهر ۱۳۹۹ که پس از شش نیمسال تحصیلی با گذراندن حداقل سه چهارم کل واحدهای درسی خود به لحاظ میانگین کل جزء بیست درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی بوده و دارای حداقل میانگین ۱۶ در رشته‌های فنی مهندسی و علوم پایه (با اعمال ضریب همترازی) و ۱۷ در رشته‌های علوم انسانی و هنر باشند.

تبصره ۱: متقاضیان ورودی بهمن ۱۳۹۸ به شرط دانش آموختگی در ۸ نیمسال می‌توانند درخواست خود را ارائه نمایند.

تبصره ۲: چنانچه ظرفیت پذیرش بدون آزمون رشته‌ای در دوره کارشناسی ارشد با بیست درصد برتر دانشجویان حائز شرایط تکمیل نشود، صرفاً تقاضای دانشجویان ده درصد برتر بعدی دانشگاه شهید بهشتی با اولویت رتبه در آن رشته و در صورت دارا بودن سایر شرایط، بررسی می‌شود.

۲) متقاضی باید حداکثر تا ۱۴۰۳/۰۶/۳۱ و طی هشت نیمسال دانش آموخته شود.

تبصره ۱: درخواست پذیرش متقاضیانی که در طول ۶ نیمسال تحصیلی در دوره کارشناسی پیوسته، دانش آموخته شوند و به لحاظ میانگین کل در مقایسه با میانگین کل ۸ نیمسال دانشجویان هم رشته و غیرهم ورودی خود جزء بیست درصد برتر باشند، به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش بدون آزمون، قابل بررسی است. ضروری است داوطلبان مشمول این تبصره در فراخوان ثبت نام کنند.

تبصره ۲: برای دانشجویان تحصیل همزمان به استناد “آیین نامه تحصیل همزمان در دو رشته ویژه دانشجویان ممتاز”، مدت تحصیل ده نیمسال است و در رشته‌ای که سایر شرایط این آیین نامه را داشته باشند، می‌توانند از تسهیلات مربوط بهره‌مند شوند.کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه شهید بهشتی

تبصره ۳: برای دانشجویانی که در طرح کارورزی/ کارآموزی بلندمدت در دوره کارشناسی پیوسته خود شرکت کرده اند، به تناسب دوره کارورزی (۳ تا ۱۲ ماه) مدت مجاز حداکثر ده نیمسال تحصیلی است.

تبصره ۴: برای دانشجویانی که در دوره کارشناسی پیوسته خود در دوره‌های فرعی (گذراندن واحدهای درسی مازاد از سایر رشته ها) شرکت کرده اند، مدت مجاز حداکثر نه نیمسال تحصیلی است و رتبه‌بندی ایشان بدون احتساب واحدهای درسی دوره‌های فرعی انجام می‌شود.

تبصره ۵: برای خانم‌هایی که در دوره کارشناسی پیوسته خود صاحب فرزند شده‌اند و از مرخصی بارداری بدون احتساب در سنوات و با تایید دانشگاه استفاده کرده اند، مدت مجاز حداکثر ده نیمسال تحصیلی است.

تبصره ۶: برای دانشجویان مهمان، انتقالی یا تغییر رشته، مدت مجاز از ورود به رشته یا دانشگاه اول تا دانش آموختگی از رشته یا دانشگاه دوم، حداکثر ۸ نیمسال است و مقایسه متقاضیان برای رتبه‌بندی و تعیین بیست درصد برتر با دانشجویان دانشگاهی انجام می‌شود که بیشترین واحد درسی خود را با آن‌ها گذرانده اند.

۳) دانشجویانی که دارای هرگونه محکومیت انضباطی (از شورای انضباطی دانشگاه یا وزارت عتف) با هر درجه و عنوان باشند، امکان ورود به مقطع بالاتر از طریق سهمیه استعداد درخشان را ندارند. (این موارد باید به تایید حراست دانشگاه مربوطه رسیده باشد) و دانشگاه مختار است در صورت اطلاع از آن در هر مرحله از ثبت نام، پذیرش، تحصیل و حتی فراغت از تحصیل با دانشجو مطابق ضوابط و مقررات برخورد نماید.

۴) حداکثر سن متقاضیان ۲۸ سال است.

ملاحظات مهم

۱) درخواست برگزیدگان رتبه‌های یک تا پانزده مرحله نهایی المپیادهای علمی-دانشجویی برای ورود به همان رشته یا رشته‌های مرتبط به تشخیص کارگروه‌های تخصصی برنامه ریزی و گسترش آموزش عالی با ارائه معرفی نامه از دبیرخانه المپیاد، به صورت مازاد بر ظرفیت، بررسی میشود.

۲) تغییر رشته یا محل تحصیل افراد پذیرفته شده بر اساس آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد، مجاز نیست.

۳) دانشجویان دوره های مجازی، نیمه حضوری، غیرحضوری، دانشگاه‌های پیام نور، فرهنگیان، آزاد اسلامی (واحد شهرستان ها)، غیردولتی-غیرانتفاعی، جامع علمی کاربردی، فنی و حرفه ای، پردیس‌های بین الملل (خودگردان)، دانشجویان ایرانی انتقالی از دانشگاه های خارج از کشور و دانشجویانی که مدرک خود را از دانشگاه‌های خارج از کشور اخذ نموده‌اند مجاز به شرکت در این فراخوان نیستند.

۴) اتباع غیرایرانی (مقیم ایران) ورودی کارشناسی پیوسته سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ و بعد از آن در صورت داشتن شرایط می‌توانند متقاضی این فراخوان باشند.

تعیین اولویت‌ها (انتخاب رشته/گرایش)

۱) متقاضیان میتوانند حداکثر سه رشته-گرایش مرتبط با رشته دوره کارشناسی خود را در نوبت روزانه و حداکثر سه رشته-گرایش مرتبط با رشته دوره کارشناسی خود در دوره‌های شهریه پرداز (نوبت دوم، پردیس، پردیس الکترونیکی) را به ترتیب اولویت از جدول ۱ انتخاب نمایند.

۲) دانشجویان می‌توانند با پرداخت هزینه جداگانه و دریافت نام کاربری و گذرواژه جداگانه متقاضی رشته‌های دانشکده/پژوهشکده مرتبط (طبق جدول ۲) نیز باشند.

۳) با توجه به اینکه احتمال تغییر رشته‌های مشمول پذیرش بدون آزمون مندرج در جداول ۱ و ۲ برای سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۴ وجود دارد، لذا حذف رشته/گرایش مورد تقاضای داوطلب هیچگونه حقی برای وی ایجاد نمی‌کند.

 نکات مهم

۱) پذیرش برای سال تحصیلی بلافاصله پس از دانش آموختگی و صرفاً برای یک بار امکانپذیر می‌باشد.

۲) مدارک متقاضیانی که در مهلت مقرر اقدام به ثبت نام اینترنتی نکرده باشند، بررسی نخواهد شد.

۳) وجه پرداختی بابت ثبت نام در این فراخوان به هیچ وجه مسترد نمی‌گردد. لطفا پیش از اقدام به ثبت نام، شرایط مندرج در فراخوان را به دقت مطالعه فرمایید.

۴) درخواست متقاضی صرفاً در اولویت‌هایی بررسی می‌شود که در فرم تقاضا و در زمان ثبت نام اینترنتی، انتخاب کرده است. حتی در صورت‌ عدم تکمیل ظرفیت سایر رشته/گرایشهای مرتبط، به هیچ عنوان امکان بررسی درخواست در سایر گرایش‌ها وجود ندارد. لذا ضروری است داوطلب در انتخاب رشته/گرایش‌ها و اولویت آن‌ها دقت کند.

۵) چنانچه در هر مرحله از ثبت نام، بررسی مدارک، پذیرش اولیه و اشتغال به تحصیل مشخص شود که داوطلب شرایط پذیرش از طریق آیین نامه «پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد» و این فراخوان را ندارد یا مغایرتی بین مدارک و مستندات ارائه شده با اصل مدارک وجود داشته باشد، بلافاصله از ثبت نام و ادامه تحصیل وی جلوگیری می‌شود و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.

۶) شرکت در این فراخوان و اعلام نتایج اولیه، هیچ حقی برای متقاضی ایجاد نمیکند. به متقاضیان توصیه میشود در آزمون کارشناسی ارشد شرکت نمایند.

رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون ۱۴۰۳ دانشگاه شهید بهشتی

رشته و گرایش‌های دارای پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه شهید بهشتی در سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۴ به شرح زیر می‌باشند.

 

به اطلاع متقاضیان گرامی می‌رساند، دانشگاه شهید بهشتی فهرست رشته‌های جدید دارای پذیرش در دوره کارشناسی ارشد بدون آزمون سال ۱۴۰۳ را به شرح زیر اعلام کرد:

دانشکدهرشته تحصیلیروزانهشهریه پرداز
نوبت دومپردیس
علوم و فناوری زیستیزیست شناسی جانوری – سلولی تکوینی* *
مهندسی مکانیک و انرژیمهندسی انرژی های تجدیدپذیر* *
مهندسی مکانیک و انرژیمهندسی مکاترونیک* *
مهندسی عمران،آب و محیط زیستمهندسی نقشه برداری – سیستم های اداره زمین* *

 

نحوه ثبت نام ارشد بدون آزمون دانشگاه شهید بهشتی

۱)به آدرس https://golestan.sbu.ac.ir مراجعه کرده و به قسمت «پذیرش دانش آموخته‌گان ممتاز متقاضی کارشناسی ارشد بدون آزمون» رجوع کنید.

۲) شناسه کاربری و گذرواژه خود را در سامانه تعریف نموده و پس از به خاطرسپاری (یادداشت برداری) از سامانه خارج شوید.

۳) مجدداً به آدرس https://golestan.sbu.ac.ir/ مراجعه و با شناسه کاربری و گذرواژه خود (تعریف شده در مرحله قبل) به سامانه وارد شوید.

۴) در بخش «آزمون» —<«دانشگاه شهید بهشتی» —-< «ثبت نام» —-< “ثبت مشخصات اولیه داوطلب آزمون” وارد شوید و به تکمیل اطلاعات لازم بپردازید.

* داوطلبین غیرایرانی از منوی «ثبت مشخصات اولیه داوطلب غیرایرانی» وارد شوند.

۵) لازم است فرم‌هایی را که از این پورتال با فرمت word دریافت نموده اید، پس از تکمیل به فرمت pdf تبدیل نمایید. سپس سایر مدارک لازم را با وضوح اسکن نمایید و آن‌ها را در فرمت pdf و با حجم کمتر از ۲۵۰ کیلوبایت برای هر فایل، در سامانه بارگذاری نمایید. تمام فرم‌ها باید به صورت تایپ شده باشد. به فرم‌هایی که به صورت دستی تکمیل شده، ترتیب اثر داده نمی‌شود.

مدارک ثبت نام کارشناسی ارشد استعداد درخشان ۱۴۰۳ دانشگاه شهید بهشتی

۱) یک قطعه عکس اسکن شده به فرمت JPEG با حداکثر حجم ۱۰۰kb

۲) تصویر صفحات اول و توضیحات شناسنامه با شماره سریال به انضمام تصویرکارت ملی

۳) ریز نمرات (کارنامه کلی) دوره کارشناسی تا پایان نیمسال ششم (به صورت غیررسمی)

۴) فرم تکمیل شده تقاضا

۵) گواهی بیست درصد برای دانشجویان سایر دانشگاه ها: متن گواهی مورد نظر در سربرگ دانشگاه محل تحصیل کارشناسی کپی شده و پس از درج شماره، تاریخ و امضاء بارگذاری شود. ارائه این گواهی صرفاً برای متقاضیان سایر دانشگاه‌ها (غیر از دانشگاه شهید بهشتی) الزامی است.

۶) مبلغ ثبت نام در فراخوان ۲.۵۰۰.۰۰۰ ریال است.

  • پرداخت وجه تنها از طریق سامانه گلستان امکانپذیر است.

زمان اعلام نتایج ارشد بدون کنکور ۱۴۰۳ دانشگاه شهید بهشتی

 اسامی پذیرفته شدگان اولیه کارشناسی ارشد بدون آزمون بر اساس شماره پرونده و کدملی داوطلب در خرداد ماه ۱۴۰۳ از طریق وبگاه دانشگاه شهید بهشتی به آدرس (https://eduvp.sbu.ac.ir/talent) اعلام خواهد شد.

 لازم است متقاضیان از زمان ارائه درخواست تا اعلام نتایج نهایی (اعلام اسامی مورد تایید سازمان سنجش آموزش کشور)، اخبار مربوط را به صورت منظم از طریق وبگاه اداره جذب و هدایت استعدادهای درخشان دانشگاه شهید بهشتی پیگیری نمایند.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۷ نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
سحر
فروردین ۱۶, ۱۴۰۳ ۸:۱۳ ب٫ظ

سلام جواب استعداد درخشان ارشد ۱۴۰۳ شهید بهشتی کی میاد؟

حسین رجبی
دی ۱۰, ۱۴۰۲ ۱:۱۹ ق٫ظ

سلام من فرم تقاضا ارشد رو پر کردم و بارگذاری کردم ولی داخل سایت زده بارگذاری نشده است
شماره‌ای از دانشگاه شهید بهشتی موجود هست زنگ بزنم پیگیری کنم؟

ضحی
دی ۱۱, ۱۴۰۲ ۰:۴۹ ق٫ظ
پاسخ به  حسین رجبی

سلام
داخل این سایت اطلاعات تماس هست:
https://eduvp.sbu.ac.ir/talent

زهرا
آذر ۳۰, ۱۴۰۲ ۳:۲۷ ب٫ظ

سلام من دانشجوی در حال تحصیلم و ریز نمره بهم نمیدن باید چیکار کنم؟

پریزاد
آذر ۲۷, ۱۴۰۲ ۱:۵۰ ب٫ظ

سلام متوجه گواهی ۲۰ درصد نشدم آیا برای اینک جزوه استعداد های درخشان باشیم همینک معدل بالای ۱۶ ، ترم ۶ (۱۰۰واحد پاس شده باشه)، در ۸ نیمسال کارشناسی تمام کنیم کافی؟میتونیم این فراخوان ثبتنام کنیم؟

زهرا صباحی
آذر ۲۶, ۱۴۰۲ ۸:۰۶ ب٫ظ

سلام تعداد واحد رشته من ۱۳۶ واحد هستش و سه چهارم این تعداد واحد میشه ۱۰۲ ولی من تا ترم ۶، تعداد ۹۸ واحد پاس کردم بنظرتون میتونم فرم استعداد درخشان رو بفرستم؟

امیررضا
آذر ۲۹, ۱۴۰۲ ۱۰:۴۷ ب٫ظ
پاسخ به  زهرا صباحی

سلام نه متاسفانه این یکی از شروط اصلی استعداد درخشان هست و باید حتما رعایت شده باشد