پارسه

انتشار اطلاعیه کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه رازی ۱۴۰۳

دانشگاه رازی

جزئیات پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه رازی برای سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۴ اعلام شد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش مسترتست، دانشگاه رازی در اجرای سیاست‌های هدایت و حمایت از دانشجویان برتر برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد با استناد به آیین نامه کارشناسی ارشد استعداد درخشان، برای سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۴ از بین دانشجویان ورودی سال ۱۳۹۹ و ورودی‌های نیمسال دوم ۱۳۹۸ که جزء بیست درصد برتر دانشگاه رازی هستند و همچنین از میان بیست درصد برتر سایر دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت علوم، در کلیه‌ی رشته‌هایی که از طریق آزمون سراسری پذیرش دانشجو دارد، به صورت مازاد بر ظرفیت و با رعایت کامل مقررات مربوطه، دانشجو می‌پذیرد.

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون ۱۴۰۳ دانشگاه رازی

کلیه متقاضیان از تاریخ ۱۴۰۲/۱۰/۵ لغایت ۱۴۰۲/۱۱/۵ می توانند به سامانه جامع آموزشی دانشگاه رازی به نشانی https://golestan.razi.ac.ir مراجعه و نسبت به ثبت نام و بارگذاری مدارک خود اقدام نمایند.

* ارائه‌ی درخواست و دارا بودن حداقل شرایط به هیچ عنوان به معنی پذیرش نمی‌باشد.

* پذیرش اولیه به منزله‌ی پذیرش قطعی نیست و هیچگونه حقّی برای داوطلبان ایجاد نمی‌کند.

* پذیرش نهایی منوط به تأیید سازمان سنجش آموزش کشور است.

* با توجه به اینکه احتمال تغییر در رشته‌های مشمول پذیرش بدون آزمون مندرج در جدول شماره ۱ برای سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۴ وجود دارد، لذا حذف رشته/گرایش مورد تقاضای داوطلبان، هیچگونه حقّی برای آنان ایجاد نمی‌کند.

زمان و شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه رازی

شرایط ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه رازی

دانشجویان سال آخر مقطع کارشناسی که حائز یکی از شرایط زیر هستند، می‌توانند جهت استفاده از مزایای این آیین نامه درخواست خود را به این دانشگاه ارائه نمایند:

((افراد مشمول هر یک از شرایط ذیل صرفاً می‌توانند برای سال و دوره‌ی تحصیلی بلافاصله بعدی خود از تسهیلات مربوط بهره‌مند شوند.))

۱) رتبه‌های اول تا پانزدهم مرحله‌ی نهایی المپیاد علمی دانشجویی کشور برای ورود به همان رشته برگزیده (با ارائه‌ی معرفی نامه از دبیرخانه‌ی المپیاد)

۲) دانشجویان نمونه‌ی کشوری با معرفی معاونت دانشجویی وزارت علوم

۳) رتبه‌های اول تا سوم نهایی جشنواره‌های بین المللی خوارزمی، جوان خوارزمی، رازی و فارابی در رشته‌ی مرتبط با طرح ابتکاری خود یا زمینه‌ای که در آن برگزیده شده اند (با ارائه‌ی معرفی نامه از دبیرخانه‌ی المپیاد)

۴) رتبه‌ی اول کشوری جشنواره دانشجویان مبتکر و نوآور بسیجی شاهد و ایثارگر

۵) دانشجویان ممتاز (بیست درصد برتر) دوره‌ی کارشناسی پیوسته (ورودی سال۱۳۹۹) که تا پایان نیمسال ششم حداقل سه چهارم واحدهای درسی خود را گذرانده و حداکثر در مدت هشت نیمسال تحصیلی دانش آموخته شوند.

تبصرهٔ ۱: متقاضیان ورودی بهمن ۱۳۹۸ به شرط دانش آموختگی در ۸ نیمسال می‌توانند درخواست خود را ارائه نمایند.

تبصرهٔ ۲:  چنانچه ظرفیت پذیرش بدون آزمون رشته‌ای در مقطع کارشناسی ارشد با بیست درصد برتر دانشجویان حائز شرایط تکمیل نشود، صرفاً تقاضای دانشجویان ده درصد برتر بعدی دانشگاه رازی (۳۵ درصد برتر) با اولویت رتبه در آن رشته و در صورت دارا بودن سایر شرایط، بررسی می‌شود.

تبصرهٔ ۳: پذیرش دانشجویان ممتاز این آیین نامه، به صورت رایگان است و دانشجویانی که بعد از پذیرش نهایی اقدام به انصراف از تحصیل نمایند، ملزم به پرداخت هزینه‌های آموزش رایگان خواهند بود.

۶) متقاضی باید حداکثر تا ۱۴۰۳/۰۶/۳۱ و طی هشت نیمسال دانش آموخته شود.

تبصرهٔ ۱:  درخواست پذیرش متقاضیانی که در طول ۶ نیمسال تحصیلی در مقطع کارشناسی پیوسته دانش آموخته شوند (ورودی های۱۴۰۰) و به لحاظ میانگین کل در مقایسه با میانگین کل ۸ نیمسال دانشجویان هم رشته و غیرهم ورودی خود جزء بیست درصد برتر باشند، به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش بدون آزمون، قابل بررسی است. ضروری است داوطلبان مشمول این تبصره در فراخوان ثبت نام کنند.

نکات مهم

۱- پذیرش برای سال تحصیلی بلافاصله پس از دانش آموختگی و صرفاً برای یک بار امکانپذیر است.

۲- مدارک متقاضیانی که در مهلت مقرر اقدام به ثبت نام اینترنتی نکرده باشند، بررسی نخواهد شد.

۳- وجه پرداختی بابت ثبت نام در این فراخوان به هیچوجه مسترد نمیگردد. لطفاً پیش از اقدام به ثبت نام، شرایط مندرج در فراخوان را به دقت مطالعه فرمایید.

۴- درخواست متقاضی صرفاً در اولویت‌هایی بررسی می‌شود که در فرم تقاضا و در زمان ثبت نام اینترنتی، انتخاب کرده است؛ حتی در صورت‌ عدم تکمیل ظرفیت سایر رشته/گرایشهای مرتبط، به هیچ عنوان امکان بررسی درخواست در سایر گرایش‌ها وجود ندارد؛ لذا ضروری است داوطلب در انتخاب رشته/گرایش‌ها و اولویت آن‌ها دقت کند. همچنین بسیار ضروری است که رشته‌های انتخابی داوطلب هنگام انجام ثبت نام اینترنتی با رشته‌های مندرج در فرم تقاضانامه یکی باشد و همان ترتیب و اولویت رعایت شده باشد.

۵- چنانچه در هر مرحله از ثبت نام، بررسی مدارک، پذیرش اولیه و اشتغال به تحصیل مشخص شود که داوطلب شرایط پذیرش از طریق آیین نامه‌ی پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد و این فراخوان را ندارد یا مغایرتی بین مدارک و مستندات ارائه شده با اصل مدارک وجود داشته باشد، بلافاصله از ثبت نام و ادامه‌ی تحصیل وی جلوگیری و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.

۶- شرکت در این فراخوان و اعلام نتایج اولیه، هیچ حقی برای متقاضی ایجاد نمی‌کند. به کلیه‌ی متقاضیان توصیه می‌شود مراحل و پیش نیازهای آزمون عادی کارشناسی ارشد را دقیقاً رعایت نمایند.

نحوه‌ ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون ۱۴۰۳ دانشگاه رازی

۱. به نشانی https://golestan.razi.ac.ir مراجعه و پس از انتخاب گزینه ورود به سیستم، به قسمت (متقاضی پذیرش بدون آزمون ۱۴۰۳استعداد درخشان) رجوع کنید.

۲. شناسه‌ی کاربری و گذرواژه‌ی خود را در سامانه تعریف نمایید و پس از به خاطرسپاری (یادداشت برداری) از سامانه خارج شوید.

۳. مجدداً به نشانی https://golestan.razi.ac.ir مراجعه و با شناسه کاربری و گذرواژه‌ی خود (تعریف شده در مرحله‌ی قبل) به سامانه وارد شوید.

۴. لازم است فرم‌هایی را که از این پورتال با فرمت word دریافت نموده اید، پس از تکمیل به فرمت pdf تبدیل نمایید. (به جز فرم شماره ۱ که حتما باید با فرمت word بارگذاری شود) سپس سایر مدارک لازم را با وضوح اسکن نمایید و آن‌ها را با فرمت pdf و با حجم کمتر از ۲۵۰ کیلوبایت برای هر فایل، در سامانه بارگذاری نمایید. کلیه‌ی فرم‌ها باید به صورت تایپ شده باشد. به فرم‌هایی که به صورت دستی تکمیل شده، ترتیب اثر داده نمی‌شود.

مدارک ثبت نام کارشناسی ارشد استعداد درخشان ۱۴۰۳ دانشگاه رازی

۱. یک قطعه عکس اسکن شده به فرمت JPEG با حداکثر حجم ۱۰۰KB، تصویر صفحات اول و توضیحات شناسنامه (درصورت داشتن توضیحات) به انضمام تصویر کارت ملی.

۲. ریزنمرات مقطع کارشناسی (به صورت غیررسمی) برای دانشجویان دانشگاه رازی از گزارش ۱۰۰۰ گلستان قابل دسترسی است.

۳. فرم تکمیل شده‌ی تقاضا (فرم شمارهٔ ۱).

۴. فرم شماره‌ی ۲ (در صورتی که داوطلب برگزیده‌ی المپیادها یا جشنواره‌های معتبر علمی یا دارای مقاله و فعالیت پژوهشی باشد).

۵. گواهی بیست درصد برتر (فرم شماره‌ی ۳) برای دانشجویان سایر دانشگاه ها. متن گواهی مورد نظر در سربرگ دانشگاه محل تحصیل کارشناسی، کپی شده و پس از شماره، تاریخ و امضا بارگذاری شود . ارائه‌ی این گواهی صرفاً برای متقاضیان سایر دانشگاه‌ها (غیر از دانشگاه رازی) الزامی است.

۶. فرم شماره‌ی ۴ (فرم تعهدنامه، تکمیل نمودن و ارسال آن برای کلیه‌ی داوطلبان الزامی است).

۷ مبلغ ثبت نام در فراخوان ۱/۲۰۰/۰۰۰ ریال (معادل صد و بیست هزار تومان) است.

پرداخت وجه تنها از طریق سامانه‌ی گلستان امکانپذیر است.

رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون ۱۴۰۳ دانشگاه رازی

رشته و گرایش‌های دارای پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه رازی در سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۴ را از لینک زیر می‌توانید دریافت کنید.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۰ نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات