فراخوان کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه فسا ۱۴۰۳

فراخوان پذیرش دانشجوی استعداد درخشان در مقطع کارشناسی ارشد بدون آزمون ۱۴۰۳ دانشگاه فسا منتشر شد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش مسترتست، دانشگاه فسا در راستای اجرای آیین نامه کارشناسی ارشد استعداد درخشان از میان متقاضیان ممتاز دوره کارشناسی پیوسته دانشگاه فسا و سایر دانشگاه‌های دولتی، طبق موارد مندرج در اطلاعیه و مطابق مفاد آیین نامه پس از انجام مصاحبه برای سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۴ در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش می‌نماید.

رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون ۱۴۰۳ دانشگاه فسا

رشته و گرایش‌های دارای پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه فسا در سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۴ به شرح زیر است:

  • علوم و مهندسی آب-گرایش آبیاری و زهکشی

  • مهندسی عمران-ژئوتکنیک

  • مهندسی عمران-محیط زیست

شرایط ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه فسا

۱- دانشجویان پس از ۶ نیمسال تحصیلی با گذراندن حداقل سه چهارم واحد درسی به لحاظ میانگین، کل جزو بیست درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند.

۲- حداکثر در مدت هشت نیمسال (حداکثر تا ۱۴۰۳/۰۶/۳۱) دانش آموخته شوند.

۳- پذیرش برای سال تحصیلی بلافاصله پس از دانش آموختگی باشد.زمان و شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه فسا

۴- ظرفیت پذیرش بدون آزمون حداکثر به اندازه ۴۰ درصد ظرفیت پذیرش با آزمون دوره روزانه برای هر کد رشته محل تحصیل می‌باشد که دوسوم این ظرفیت به دانش آموختگان دانشگاه فسا و یک سوم باقیمانده به سایر دانشگاه‌ها اختصاص می‌یابد.

۵- برای دانشجویان، مهمان، انتقالی یا تغییر رشته مدت مجاز از ورود به رشته یا دانشگاه اول تا دانش آموختگی از رشته یا دانشگاه دوم حداکثر ۸ نیمسال است و مقایسه متقاضیان برای رتبه‌بندی و تعیین بیست درصد برتر با دانشجویان دانشگاهی انجام می‌شود که بیشترین واحد درسی خود را با آن‌ها گذرانده اند.

۶- برای خانم‌هایی که در دوره کارشناسی پیوسته خود صاحب فرزند شده‌اند و از مرخصی بارداری بدون احتساب در سنوات و با تایید دانشگاه استفاده کرده اند، مدت مجاز حداکثر ده نیمسال تحصیلی است.

۷- برای دانشجویانی که براساس برنامه درسی مصوب شورای عالی برنامه ریزی آموزشی در مدت نه یا ده نیمسال دانش آموخته می‌شوند به ترتیب معدل هفت یا هشت نیمسال ایشان با گذراندن سه چهارم واحدهای درسی مصوب بررسی می‌شود.

۸- این بند مخصوص دانشجویان دوره کارشناسی دانشگاه فسا می‌باشد.

چنانچه بیست درصد برتر به دلیل انصراف یا عدم تقاضا از تسهیلات مربوطه استفاده نکرده در این صورت دانشگاه مجاز به جایگزینی صرفاً ۱۰٪ برتر بعدی ورودی از میان دانشجویان دانشگاه فسا، صرفا جهت پذیرش با اولویت رتبه متقاضیان در قالب ظرفیت دو سوم آن رشته می‌باشد.

۹- برگزیدگان رتبه‌های تا پانزدهم نهایی المپیادهای علمی دانشجویی برای ورود به همان رشته با ارائه معرفی نامه از دبیرخانه المپیاد.

مدارک ثبت نام کارشناسی ارشد استعداد درخشان ۱۴۰۳ دانشگاه فسا

۱ – یک قطعه عکس

۲- کارت ملی

۳- ریز نمرات کارشناسی تا پایان نیمسال ششم

۴- تکمیل فرم اعلام رتبه با تایید معاون آموزشی دانشگاه محل تحصیل

ارسال مدارک به صورت غیر حضوری و از طریق ایمیل education@fasau.ac.ir امکان‌پذیر می‌باشد.

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون ۱۴۰۳ دانشگاه فسا

ارسال مدارک از طریق ایمیل حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۳/۱۰/۱۵ می‌باشد.

  • تاریخ مصاحبه متعاقبا اعلام خواهد گردید.
ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۰ نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات