پارسه
نوگام
کیهان روان
عالم زاده

فراخوان ارشد بدون کنکور دانشگاه هنر اصفهان ۱۴۰۳

دانشگاه هنر اصفهان

فراخوان پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشجویان استعداد درخشان سال ۱۴۰۳ دانشگاه هنر اصفهان منتشر شد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش مسترتست، دانشگاه هنر اصفهان مطابق با آیین نامه کارشناسی ارشد استعداد درخشان در راستای فراهم نمودن شرایط جذب برگزیدگان علمی در مقطع بالاتر، در نظر دارد از میان متقاضیان واجد شرایط فارغ التحصیل و یا شاغل به تحصیل مقطع کارشناسی پیوسته از دانشگاه‌های دولتی، در رشته‌های تحصیلی دایر در دانشگاه، پذیرش بعمل آورد.

دانشجویان موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی، پیام نور، آزاد اسلامی، علمی کاربردی، پردیس‌های خودگردان و دوره‌های مجازی، انتقال از دانشگاه‌های خارج، مجاز به شرکت در این فراخوان نیستند.

شرایط ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه هنر اصفهان

۱- دانشجوی متقاضی پس از ۶ نیمسال تحصیلی با گذراندن حداقل سه چهارم واحدهای درسی مصوب شورای عالی برنامه ریزی آموزشی، از نظر معدل کل نمرات، جزو ۲۰ درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشد.

۲- دانشجو حداکثر در ۸ نیمسال تحصیلی دانش آموخته شود.

زمان و شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه هنر اصفهان

تبصره ۱: برای دانشجویان تحصیل همزمان به استناد آیین نامه تحصیل همزمان در دو رشته ویژه دانشجویان استعداد درخشان، مدت تحصیل حداکثر ۱۰ نیمسال است و در رشته‌ای که سایر شرایط این آیین نامه را داشته باشند، می‌توانند از تسهیلات مربوط استفاده نمایند.

تبصره ۲: برای دانشجویانی که طرح کارورزی/کارآموزی بلندمدت در دوره کارشناسی پیوسته خود شرکت کرده‌اند به تناسب دوره کارورزی (۳ تا ۱۲ ماه) مدت مجاز حداکثر ۱۰ نیمسال تحصیلی است.

تبصره ۳: برای دانشجویانی که در دوره کارشناسی پیوسته خود در دوره فرعی (گذراندن واحد درسی مازاد از سایر رشته ها) شرکت کرده اند مدت مجاز حداکثر ۹ نیمسال تحصیلی است.

تبصره ۴: برای خانم‌هایی که در دوره کارشناسی پیوسته خود صاحب فرزند شده‌اند و از مرخصی بارداری بدون احتساب در سنوات و با تایید دانشگاه استفاده کرده اند، مدت مجاز حداکثر ۱۰ نیمسال تحصیلی است.

تبصره ۵: برای دانشجویان مهمان، انتقالی یا تغییر رشته، مدت مجاز از ورود به رشته و یا دانشگاه اول تا دانش آموختگی از رشته یا دانشگاه دوم، حداکثر ۸ نیمسال است. مقایسه متقاضیان برای رتبه‌بندی و تعیین ۲۰ درصد برتر با دانشجویان دانشگاهی انجام می‌شود که بیشترین واحد درسی خود را با آن‌ها گذرانده اند.

تبصره ۶: برای دانشجویان موضوع تبصره ۱، ۲ و ۴ که در مدت ۹ یا ۱۰ نیمسال دانش آموخته می‌شوند، (به ترتیب) معدل ۷ یا هشت نیمسال ایشان با گذراندن سه چهارم واحدهای درسی مصوب، با معدل ۶ نیمسال دانشجویان هم رشته‌ای که بیشترین واحدهای درسی خود را با ایشان گذرانده‌اند مقایسه می‌شود.

تبصره ۷: برای دانشجویانی که براساس برنامه درسی مصوب شورای برنامه ریزی آموزشی در مدت نه یا ده نیمسال دانش آموخته می‌شوند، (به ترتیب) معدل هفت یا هشت نیمسال ایشان با گذراندن سه چهارم واحدهای درسی مصوب، بررسی می‌شود.

۳- پذیرش برای سال تحصیلی، بلافاصله پس از دانش آموختگی و صرفاً برای یکبار، امکان‌پذیر است.

۴- دانشگاه براساس مصوبه شورای تحصیلات تکمیلی خود صرفا از دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه‌های دولتی دانشجو می‌پذیرد.

تبصره: چنانچه ۲۰ درصد برتر دانشجویان حائز شرایط این آیین نامه، به دلیل انصراف یا عدم تقاضا، از تسهیلات مربوطه استفاده نکردند و ظرفیت دو سوم پذیرش بدون آزمون دوره کارشناسی ارشد رشته‌ای تکمیل نشد، در این صورت دانشگاه مجاز به جایگزینی صرفا ده درصد برتر بعدی همان دانشگاه (هنر اصفهان)، با اولویت رتبه متقاضیان در رشته می‌باشد.

۵- متقاضیانی که در ۶ نیمسال تحصیلی دانش آموخته می‌شوند باید به لحاظ میانگین کل در مقایسه با میانگین کل هشت نیمسال دانشجویان هم رشته و غیرهم ورودی خود جزو ۲۰ درصد برتر باشند، تا به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش بدون آزمون در دوره کارشناسی ارشد همان سال مورد بررسی قرار گیرد.

۶- درخواست پذیرش برگزیدگان رتبه‌های اول تا پانزدهم المپیادهای علمی- دانشجویی برای ورود به همان رشته یا رشته‌های مرتبط با تشخیص کارگروه‌های تخصصی برنامه ریزی و گسترش آموزش عالی با ارایه معرفی نامه از دبیرخانه المپیاد، به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش با آزمون مورد بررسی قرار می‌گیرد.

۷- اتباع غیر ایرانی (مقیم ایران) ورودی دوره کارشناسی پیوسته سال تحصیلی ۹۹-۱۴۰۰ و بعد از آن در صورت داشتن شرایط این آیین نامه، می‌توانند از تسهیلات آن بهره‌مند شوند.

تذکر مهم: پذیرش نهایی پذیرفته شدگان منوط به تایید سازمان سنجش آموزش کشور و تایید صلاحیت عمومی توسط واحد گزینش دانشجو خواهد بود.

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون ۱۴۰۳ دانشگاه هنر اصفهان

داوطلبان واجد شرایط لازم است از روز یکشنبه ۱۴۰۲/۱۰/۱۰ و حداکثر تا روز شنبه مورخ ۱۴۰۲/۱۰/۳۰ (۳۰ دی ماه سال ۱۴۰۲) نسبت به ثبت نام الکترونیکی از طریق سامانه گلستان دانشگاه هنر اصفهان به نشانی https://edu.aui.ac.ir (لینک متقاضی شرکت در آزمون) و ارسال مدارک زیر با فرمت pdf و حجم کمتر از ۲۵۶ کیلوبایت (کیفیت مناسب)، از طریق سامانه، اقدام نمایند.

به اطلاع متقاضیان واجد شرایط پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان مقطع کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۳ می رساند، زمان ثبت نام در دانشگاه هنر اصفهان تا تاریخ ۱۵ بهمن ماه ۱۴۰۲ تمدید شده است. با توجه به عدم امکان تمدید مجدد، شایسته است داوطلبان در اسرع وقت نسبت به ثبت نام و یا تکمیل مدارک اقدام نمایند. لازم به ذکر است درصورت حذف و یا افزایش رشته در پذیرش سال ۱۴۰۳ مراتب اطلاع رسانی خواهد شد.

تذکر مهم: ثبت نام و پرداخت هزینه برای انتخاب رشته اولویت اول دانشجو الزامی است و اولویت دوم انتخابی، نیاز به ثبت نام و پرداخت هزینه جداگانه ندارد و توسط دانشگاه در فرم شماره یک بررسی می‌گردد.

دانشجویان مقطع کارشناسی دانشگاه هنر اصفهان (واجد شرایط پذیرش بدون آزمون برای مقطع کارشناسی ارشد در سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳) که در سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ فارغ التحصیل می‌شوند و متقاضی دریافت تاییدیه فرم استعداد درخشان برای دانشگاه می‌باشند، باید فرم مربوطه را اخذ نموده و پس از تکمیل مشخصات شناسنامه‌ای و دانشجویی از روز یکشنبه مورخ ۱۰ / ۱۰ / ۱۴۰۲ طبق مراحل ثبت درخواست در سامانه گلستان (پیشخوان خدمت – ارسال مدارک – درخواست جدید – انتخاب گزینه دریافت از سیستم – مدرک گواهی رتبه – ایجاد) ارسال نمایند.

پس از دریافت فرم تایید شده از اداره آموزش، مطابق با سایر متقاضیان در سامانه گلستان ادامه ثبت نام انجام پذیرد.

مراحل ارسال فرم برای تایید رتبه، در صفحه اصلی سامانه گلستان نیز اطلاع‌رسانی شده است.

تاکید می‌گردد، نتیجه بررسی فرم‌های ارسالی پس از بررسی و تایید (مهرو امضاء) حداقل بعد از ۳ روز اداری درسامانه گلستان به متقاضی اعلام می‌شود.

رسیدگی به درخواست‌ها به دلیل انجام مراحل مربوطه در همان روز یا در ساعات و روزهای غیراداری قابل بررسی نمی‌باشند.

مدارک ثبت نام کارشناسی ارشد استعداد درخشان ۱۴۰۳ دانشگاه دانشگاه هنر اصفهان

۱- اسکن فرم تکمیل شده درخواست پذیرش دانشجو (این فرم به صورت فایل word در سامانه گلستان درج شده و تایپ اطلاعات فردی در قسمت بالا و پایین فرم به جهت خوانا بودن اطلاعات الزامی است).

۲- تصویر یک قطعه عکس داوطلب

۳- ریز نمرات (کارنامه) آموزشی تا پایان نیمسال ششم

۴- تصویر صفحه اول شناسنامه و کارت ملی

۵- سوابق آموزشی – پژوهشی به همراه تصویر تمامی مدارک و مستندات فعالیت‌های پژوهشی، آموزشی، نمایشگاه، تصویر نمونه کارهای هنری و پروژه‌ها و…

۶- واریز مبلغ ۲.۰۰۰.۰۰۰ ریال (دویست هزار تومان) از طریق سامانه گلستان

رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون ۱۴۰۳ دانشگاه هنر اصفهان

رشته و گرایش‌های دارای پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه هنر اصفهان در سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۴ به شرح جدول زیر می‌باشند:

ردیفرشتهردیفرشته
۱باستان سنجی (در دو گرایش مواد آلی و مواد معدنی)۱۶مهندسی معماری
۲مرمت و احیا بناها و بافتهای تاریخی (در دو گرایش میراث شهری و میراث معماری)۱۷مطالعات معماری ایران
۳مرمت اشیا فرهنگی و تاریخی۱۸معماری و انرژی
۴باستان‌شناسی۱۹معماری-گرایش مسکن
۵هنر اسلامی مطالعات تاریخی هنر اسلامی۲۰برنامه ریزی منطقه‌ای
۶کتاب آرایی۲۱معماری محیط‌های یادگیری
۷تاریخ هنر ایران اسلامی۲۲طراحی شهری
۸نقاشی ایرانی۲۳برنامه ریزی شهری
۹صنایع دستی۲۴فلسفه هنر
۱۰فرش۲۵اقتصاد شهری
۱۱ارتباط تصویری۲۶اقتصاد فرهنگ و هنر
۱۲نقاشی۲۷کارآفرینی-گرایش گردشگری
۱۳تصویرسازی۲۸مدیریت جهانگردی- گرایش برنامه ریزی و توسعه
۱۴پژوهش هنر۲۹ 
۱۵مدیریت موزه۳۰ 
ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۰ نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات