پارسه
نوگام
کیهان روان
عالم زاده

پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه هنر شیراز ۱۴۰۳

دانشگاه هنر شیراز

فراخوان پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون استعداد درخشان دانشگاه هنر شیراز ۱۴۰۳ منتشر شد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش مسترتست، دانشگاه هنر شیراز با استناد به آیین نامه کارشناسی ارشد استعداد درخشان، برای سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۴ از بین دانشجویان ورودی سال ۱۳۹۹ که جزو ۲۰٪ برتر دانشگاه هنر شیراز و یا دانشگاه‌های مشمول این فراخوان باشند، در رشته‌های باستان‌شناسی گرایش تمدن و فرهنگ اسلامی ایران و سرزمین‌های دیگر و مطالعات معماری ایران که از طریق آزمون سراسری پذیرش دانشجو دارد به صورت مازاد برظرفیت و با رعایت کامل مقررات مربوطه دانشجو می‌پذیرد.

شرایط ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه هنر شیراز

۱- دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته ورودی سال ۱۳۹۹ دانشگاه هنر شیراز که پس از شش نیمسال با گذراندن حداقل سه چهارم واحدهای درسی (عدد غیرصحیح تعداد واحدها به پایین گرد شود) به لحاظ میانگین کل جزو بیست درصد برتر (عدد غیرصحیح به صورت ریاضی گرد و به عدد صحیح تبدیل شود) دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند.ارشد بدون آزمون دانشگاه هنر شیراز

۲- دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته ورودی ۱۳۹۹ سایر دانشگاه‌های مشمول این فراخوان که پس از شش نیمسال با گذراندن حداقل سه چهارم واحدهای درسی (در بیست درصد برتر) به تأیید معاونت آموزشی دانشگاه ذیربط در رشته تحصیلی و ورودی مربوطه باشند.

تبصره ۱: مطابق مصوبه شورای هدایت استعداد درخشان دانشگاه، دارا بودن حداقل معدل ۱۷ برای رشته‌های مورد پذیرش الزامی است.

تبصره ۲: گذراندن دوره‌های فرعی (گذراندن واحدهای درسی مازاد از سایر رشته ها) به سنوات مجاز تحصیلی اضافه نمی‌گردد. محاسبه معدل و تعداد واحدهای درسی و نیمسال بر اساس صرفاً رشته تحصیلی اصلی صورت می‌پذیرد.

تبصره۳: بر اساس ابلاغیه شماره ۳۵۱۳۳۴/۲ مورخ ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ معاون آموزشی وزارت متبوع، دانشگاه اختیار دارد برای دانشجویان ورودی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ که به دلیل شیوع بیماری کرونا با ارائه مدرک تایید شده کمیسیون پزشکی دانشگاه، حذف واحد داشته‌اند (واحدهای حذف شده مربوط به نیم سال دوم سال ۱۳۹۸-۱۳۹۹ تا پایان نیم سال ششم تحصیلی ورودی مربوطه باشد)، در محاسبه حدنصاب واحدهای درسی، با کسر ۴ واحد از مجموع سه چهارم واحدهای درسی اقدام کند.

تبصره ۴: متقاضیان ورودی بهمن ۱۳۹۸ به شرط دانش آموختگی در ۸ نیمسال می‌توانند نسبت به ثبت نام و ارائه مدارک اقدام نمایند.

تبصره ۵: برای خانم‌هایی که در دوره کارشناسی پیوسته خود صاحب فرزند شده‌اند و از مرخصی بارداری بدون احتساب در سنوات و با تایید دانشگاه استفاده کرده اند، مدت مجاز حداکثر ده نیمسال تحصیلی است.

۳- دانش آموختگی با لحاظ شرایط مندرج در این شیوه نامه هشت نیمسال تحصیلی تا ۱۴۰۳/۰۶/۳۱ است.

تبصره ۶: ظرفیت پذیرش بدون آزمون حداکثر به اندازه ۴۰٪ ظرفیت پذیرش با آزمون دوره روزانه در هر کد رشته محل تحصیل است. (عدد غیرصحیح به صورت ریاضی گرد و به عدد صحیح تبدیل شود)، که اختصاص دو سوم این ظرفیت به دانش آموختگان دانشگاه هنر شیراز و یک سوم باقیمانده به دانش آموختگان سایر دانشگاه‌ها الزامی است. امکان جایگزینی ظرفیت وجود ندارد.

تبصره ۷: پذیرش متقاضیان خارج از دانشگاه هنر شیراز (ظرفیت یک سوم) منوط به نظر گروه آموزشی و بر اساس معدل؛ سطح دانشگاه و سوابق علمی و رتبه‌بندی داوطلبان خواهد بود و پس از تایید معاونت آموزشی دانشگاه نسبت به پذیرش ایشان اقدام می‌گردد.

نکات قابل توجه

– پذیرش برای سال ۱۴۰۳-۱۴۰۴ بلافاصله پس ازدانش آموختگی و صرفاً برای یک بار امکان‌پذیر است.

– برگزیدگان علمی در رشته‌هایی که برنامه درسی آن‌ها طبق مصوبه شورای عالی برنامه ریزی در دوره کارشناسی پیوسته ۹ نیمسال تحصیلی تدوین و تصویب شده است می‌توانند از تسهیلات مربوطه بهره‌مند شوند.

– دانشگاه اختیار دارد متقاضیانی را که در طول شش نیمسال دانش آموخته شوند و به لحاظ میانگین کل در مقایسه با میانگین کل دانشجویان هم رشته و غیر هم ورودی خود جزو ۲۰٪ درصد برتر باشند به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش کند. لازم به ذکر است متقاضیان مذکور ملزم به ثبت نام الکترونیکی بوده و درخواست آن‌ها بعد از دانش آموختگی بررسی خواهد شد.

– مدارک دوره‌های کارشناسی ناپیوسته، مجازی، نیمه حضوری، واحدهای خودگردان سایر دانشگاه‌ها، دانشگاه‌های غیرانتفاعی، پیام نور، دانشگاه آزاد اسلامی، علمی کاربردی، فارغ‌التحصیلان کارشناسی دانشگاه‌های خارج از کشور برای ورود بدون آزمون، مورد پذیرش نخواهد بود.

– پذیرش در رشته‌های تحصیلی مرتبط به رشته دوره کارشناسی امکانپذیر می‌باشد.

مدارک ثبت نام کارشناسی ارشد استعداد درخشان ۱۴۰۳ دانشگاه هنر شیراز

مدارک لازم جهت بارگذاری در سامانه آموزشی دانشگاه هنر شیراز:

۱- فرم درخواست پذیرش بدون آزمون استعداد درخشان دوره کارشناسی ارشد (قسمت ب توسط دانشگاه محل تحصیل امضا مهر و شماره گردد.

۲- تصویر صفحه اول شناسنامه و کارت ملی

۳- آخرین کارنامه تحصیلی به صورت PDF واضح (نیازی به مهر و امضاء نیست و اسکرین شات صفحه مانیتور قابل قبول نیست)

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون ۱۴۰۳ دانشگاه هنر شیراز

متقاضیان چنانچه شرایط لازم طبق آیین نامه مذکور را دارا می‌باشند پس از مطالعه شرایط ثبت نام از تاریخ ۱۴۰۲/۱۰/۱۰ حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۲/۱۰/۳۰ با مراجعه به آدرس این دانشگاه نسبت به ثبت اطلاعات اولیه و دریافت نام کاربری و رمز عبور اقدام نموده و سپس با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور در سامانه آموزشی دانشگاه هنر شیراز اطلاعات و مدارک مورد نیاز را بارگذاری و ثبت نام را تکمیل نمایند.

  • عواقب ناشی از عدم رعایت مفاد این شیوه نامه بر عهده داوطلب است.

تذکر: پذیرش بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد فقط به منظور تشویق و حمایت از دانشجویان ممتاز صورت گرفته و فرایندی جدا از آزمون سراسری است. ارائه تقاضا از این طریق هیچگونه حقی در رابطه با پذیرش نهایی برای داوطلبان ایجاد نمی‌نماید. لذا به کلیه متقاضیان توصیه می‌شود مراحل و پیش نیازهای آزمون کارشناسی ارشد را رعایت نمایند.

رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون ۱۴۰۳ دانشگاه هنر شیراز

رشته و گرایش‌های دارای پذیرش کارشناسی ارشد استعداد درخشان دانشگاه هنر شیراز در سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۴ شامل رشته‌های باستان‌شناسی گرایش تمدن و فرهنگ اسلامی ایران و سرزمین‌های دیگر و مطالعات معماری ایران  می‌باشد.

– پذیرش جهت رشته مطالعات معماری ایران از بین داوطلبان رشته‌ های معماری و معماری داخلی، شهرسازی و مرمت بناهای تاریخی و باستان‌شناسی خواهد بود.

– پذیرش جهت رشته باستان‌شناسی گرایش تمدن و فرهنگ اسلامی ایران و سرزمین‌های دیگر از بین داوطلبان رشته‌های باستان شناسی، مرمت بناهای تاریخی و هنر اسلامی خواهد بود.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۰ نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات