پارسه

فراخوان ارشد استعداد درخشان دانشگاه صنعتی همدان ۱۴۰۳

دانشگاه صنعتی همدان در سال ۱۴۰۳ دانشجوی کارشناسی ارشد بدون آزمون می‌پذیرد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش مسترتست، دانشگاه صنعتی همدان از بین دانشجویان ورودی ۱۳۹۹ مقطع کارشناسی براساس آیین نامه کارشناسی ارشد استعداد درخشان، برای سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۴ دانشجوی کارشناسی ارشد می‌پذیرد.

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون ۱۴۰۳ دانشگاه صنعتی همدان

داوطلبان باید مدارک مورد نیاز را حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ به آدرس ایمیل اداره تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی همدان ارسال کنند.

با توجه به زمان‌بندی اعلام شده در بخشنامه معاونت آموزشی وزارت علوم، تمدید این تاریخ امکانپذیر نمی‌باشد.

متقاضی باید جهت ثبت نام، فرم‌های مورد نیاز را از سایت دانشگاه صنعتی همدان به آدرس http://www.hut.ac.ir دریافت و پس از تکمیل، از طریق ایمیل ارسال کند.

ارسال صرفا به آدرس: Talent@hut.ac.ir

شرایط ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه صنعتی همدان

۱- دانشجویان دوره کارشناسی دانشگاه صنعتی همدان که حداکثر در مدت هشت نیم سال (حداکثر تا ۱۴۰۳/۰۶/۳۱) دانش آموخته شوند و پس از گذراندن شش نیمسال و تابستان متصل به آن (با حداقل ۱۰۵ واحد گذرانده) به لحاظ میانگین کل جزء ٪۳۰ برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند. لازم به ذکر است متقاضیانی که جزء ۲۰ درصد اول هستند در اولویت قرار دارند.زمان و شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه صنعتی همدان

۲- دانشجویان ممتاز دوره کارشناسی سایر دانشگاه‌های دولتی که حداکثر در مدت هشت نیم سال (حداکثر تا ۱۴۰۳/۰۶/۳۱) دانش آموخته شوند و در طی شش نیم سال (با حداقل ۱۰۵ واحد گذرانده) به لحاظ میانگین کل جزء ٪۲۰ برتر در بین دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند.

تبصره ۱) پذیرش فقط در رشته‌هایی صورت می‌گیرد که دوره کارشناسی ارشد آن در دانشگاه صنعتی همدان موجود باشد. در رشته‌هایی که دارای بیش از یک گرایش هستند امکان اعلام درخواست برای چند گرایش با ذکر اولویت وجود دارد.

تبصره ۲) از آنجا که پرونده متقاضیان در اسفند ماه سال ۱۴۰۲ مورد بررسی قرار خواهد گرفت، لازم است کلیه نمرات (تا پایان ترم ششم) تا زمان تکمیل فرم درخواست در کارنامه دانشجو ثبت شده باشد.

۳- صرفا دانشجویان مقطع کارشناسی پیوسته (ورودی ۱۳۹۹) موسسات آموزش عالی دولتی مجاز به ارسال مدارک هستند.

۴- رشته تحصیلی دوره کارشناسی باید با رشته مورد تقاضا برای ادامه تحصیل مرتبط باشد. اولویت با گرایش‌های یکسان است.

۵- پذیرش دانشجویان جهت ورود بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد مطابق ضوابط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و با تائید نهایی سازمان سنجش انجام‌پذیر است، لذا اطلاعات ارائه شده متقاضیان بر اساس آخرین ضوابط ابلاغ شده از سوی وزارت علوم توسط کمیته‌های کارشناسی دانشگاه بررسی می‌شود.

  • بدیهی است تکمیل فرم تقاضا و ارائه اطلاعات هیچ حقی را برای متقاضیان جهت ورود بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد ایجاد نخواهد کرد و نتیجه قطعی صرفا پس از تایید دانشگاه و سازمان سنجش، در پایان شهریور یا مهر ماه سال ۱۴۰۳ اعلام خواهد شد. 

  • چنانچه در هریک از مراحل ثبت نام و تحصیل مشخص شود که داوطلب واجد هریک از شرایط فوق الذکر نبوده، بلافاصله از ثبت نام و یا ادامه تحصیل وی جلوگیری به عمل آمده و طبق مقررات رفتار خواهد شد.

مدارک ثبت نام کارشناسی ارشد استعداد درخشان ۱۴۰۳ دانشگاه صنعتی همدان

۱- اسکن فرم‌های تکمیل شده

۲- اسکن عکس

۳- اسکن صفحه اول و داخل جلد شناسنامه (شماره سریال مشخص باشد)

۴- اسکن کارت ملی

۵- اسکن ریز نمرات دوره کارشناسی که تمامی نمرات تا پایان نیم سال ششم در آن ثبت شده باشند.

۶- اسکن فیش بانکی مبلغ ۳۰۰.۰۰۰ ریال به حساب دانشگاه صنعتی همدان (از طریق دستگاه پوز امور مالی دانشگاه نیز قابل پرداخت است.)

نکات مهم

  • اسامی پذیرفته شدگان قبل از اعلام به سازمان سنجش، از طریق سایت دانشگاه اعلام خواهد شد.

  • داوطلبان برگزیده برخی از رشته‌ها ملزم به شرکت در مصاحبه هستند.

  • چنانچه داوطلبی در دانشگاه دیگری نیز مورد پذیرش قرار گرفت موظف است قبل از ثبت اسامی در پورتال سازمان سنجش موضوع را به دانشگاهی در اولویت قرار ندارد اطلاع‌رسانی و انصراف کتبی خود را ارائه کند.

  • تغییر رشته یا محل تحصیل افراد پذیرفته شده بر اساس این آیین نامه، مجاز نیست.

رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون ۱۴۰۳ دانشگاه صنعتی همدان

رشته و گرایش‌های دارای پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه صنعتی همدان در سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۴ به شرح جدول زیر می‌باشند:

ردیف رشته گرایش
۱ مهندسی برق کنترل
۲ مهندسی برق سیستم‌های قدرت
۳ مهندسی برق مدارهای مجتمع الکترونیک
۴ مهندسی برق افزاره‌های میکرو و نانوالکترونیک
۵ مهندسی برق الکترونیک قدرت و ماشینهای الکتریکی
۶ مهندسی مواد استخراج فلزات
۷ مهندسی مواد شناسایی و انتخاب مواد مهندسی
۸ مهندسی شیمی طراحی فرایند
۹ مهندسی شیمی ترموسینتیک و کاتالیست
۱۰ مهندسی کامپیوترهوش مصنوعی و رباتیکز
۱۱ مهندسی معدناستخراج مواد معدنی
۱۲ مهندسی پزشکی بیوالکتریک
۱۳ مهندسی مکانیک طراحی کاربردی
۱۴ شیمی کاتالیست 
ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۰ نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات