تسهیلات دانشگاه تربیت مدرس برای دانشجویان ارشد ورودی ۱۴۰۳

دانشگاه تربیت مدرس شرایط، ضوابط و تسهیلات دانشگاه برای دانشجویان کارشناسی ارشد ورودی سال ۱۴۰۳ را اعلام کرد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش مسترتست، شرایط، ضوابط و تسهیلاتی که این دانشگاه برای دانشجویان ورودی ۱۴۰۳ در نظر گرفته به شرح زیر است:

۱- به دانشجویان رتبه اول دوره روزانه آزمون سراسری سازمان سنجش در رشته‌هایی که در سال جاری حداقل ۴ دانشگاه دولتی در آن‌ها پذیرش دانشجو دارند مبلغ ۱۰ میلیون تومان هدیه تعلق می گیرد.

تبصره ۱: در رشته‌هایی که دو یا سه دانشگاه دولتی در آن‌ها پذیرش دانشجو دارند، تنها به رتبه اول هر رشته، به ترتیب مبلغ ۶ و ۸ میلیون تومان هدیه پرداخت می شود.

تبصره ۲: یک سوم مبلغ هدیه حداکثر تا پایان نیمسال دوم تحصیلی و الباقی به تدریج در طی نیمسال‌های بعدی و براساس کسب حد نصاب شاخص‌های پیشرفت تحصیلی توسط دانشجو پرداخت می‌شود.

۲- به منظور حمایت از پایان نامه کلیه دانشجویان دوره روزانه برای پایان نامه نظری حداقل یک و نیم میلیون تومان و حداکثر دو میلیون و دویست و پنجاه هزار تومان و پایان نامه تجربی حداقل سه میلیون و ششصد هزار تومان و حداکثر پنج میلیون و چهارصد هزار تومان اعتبار پژوهشی با رعایت شرایط و دستورالعمل‌های موجود در دانشگاه تعلق می گیرد.

۳- به دانشجویان دارای رتبه‌های ۱ تا ۳ دوره روزانه در رشته‌هایی که حداقل ۳ دانشگاه دولتی در آن رشته در سال جاری پذیرش دانشجو دارند، اعتبار ویژه پژوهشی (گرانت) علاوه بر اعتبار پژوهشی مصوب به میزان ۵۰ درصد با رعایت شرایط و دستورالعملهای موجود دانشگاه تعلق می‌گیرد.

۴- دانشجویان رتبه‌های ۱ تا ۳ در اولویت معرفی به سازمان‌ها شرکت‌ها و صنایع جهت بهره مندی حمایت از پایان نامه‌ها و رساله‌ها و اشتغال خواهند بود.

۵- دانشگاه به دانشجویان رتبه اول آزمون سراسری سازمان سنجش در رشته‌هایی که حداقل ۴ دانشگاه دولتی در آن رشته در سال جاری پذیرش دانشجو دارند مبلغ پنج میلیون تومان وام قرض الحسنه بلند مدت با شرایط و ضوابط معاونت دانشجویی دانشگاه پرداخت می‌نماید.

۶- پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس دانشجویان ممتاز پذیرفته شده در دانشگاه را در اولویت حضور در دوره‌های ویژه کارآفرینی طرح حمایت از پایان نامه‌ها و رساله‌های کاربردی و دارای قابلیت تجاری‌سازی (طرح رویش هسته‌های فناور) و طرح دستیار فناوری قرار می‌دهد.

۷- دانشگاه برای تأمین خوابگاه دانشجویی در دوره‌های روزانه کارشناسی ارشد تعهد واگذاری خوابگاه ندارد، لیکن اولویت استفاده از خوابگاه (با توجه به امکانات محدود دانشگاه) بر حسب رتبه قبولی متقاضیان، به تدریج و براساس ظرفیت خالی دانشگاه خواهد بود. در صورت امکان تأمین خوابگاه، دانشجویان کارشناسی ارشد حداکثر ۴ نیمسال تحصیلی (با پرداخت نقدی اجاره بها با نرخ مصوب صندوق رفاه دانشجویان در ابتدای هر نمیسال) حق استفاده از خوابگاه را خواهند داشت.

۸- دانشگاه امکان تأمین خوابگاه برای دوره‌های آموزش مجازی، پردیس دانشگاهی، دانشجویان روزانه شاغل و دانشجویان بورسیه سایر داستگاههای دولتی و غیر دولتی و بومی (استانهای تهران و البرز) را ندارد.

۹- دانشگاه فاقد خوابگاه متأهلی است. متقاضیان متأهل واجد شرایط دریافت کمک ودیعه مسکن، صرفاً براساس ضوابط صندوق رفاه دانشجویان وزارت عتف مجاز به درخواست وام مذکور می‌باشند.

۱۰- به کلیه دانشجویان روزانه در سنوات مجاز تحصیلی وعده ناهار بر اساس اعتبار تأمینی از سوی صندوق رفاه و قیمت‌های مصوب این صندوق در روزهای غیر تعطیل از شنبه تا چهارشنبه ارائه می‌شود. شایان ذکر است که به دانشجویان روزانه ساکن خوابگاه‌های دانشگاه صرفاً وعده‌های صبحانه و ناهار طبق قیمت‌های مصوب صندوق رفاه در روزهای غیر تعطیل از شنبه تا چهارشنبه ارائه خواهد شد.

تبصره: کلیه دانشجویان پردیس دانشگاهی صرفاً امکان استفاده از سالن غذاخوری دانشگاه (تالار شکرانه) با قیمت آزاد را دارا می‌باشند.

۱۱- دانشگاه همه‌ساله در تابستان در بازه زمانی اول مرداد ماه الی بیست شهریور ماه امکان ارائه وعده‌های غذایی را ندارد.

۱۲- پرداخت هر گونه وام به صورت محدود و براساس اعتبار تأمین شده از سوی صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می‌باشد.

۱۳- میزان شهریه پردیس دانشگاهی تربیت مدرس و سایر دوره‌های شهریه‌پرداز از طریق سایت حوزه معاونت آموزشی دانشگاه قابل دسترسی است و ضروری است داوطلبان پیش از انتخاب رشته از میزان شهریه دوره‌های مذکور آگاهی یابند. در ضمن این شهریه صرفاً بابت ارائه خدمات آموزشی بوده و شامل امور رفاهی دانشجویان نمی‌شود.

۱۴- تشکیل کلاس در دوره‌های آموزش مجازی منوط به ثبت نام و رسیدن تعداد دانشجو به حدنصاب می‌باشد. در غیر اینصورت دانشجویان به سایر دانشگاه‌ها معرفی خواهند شد.

۱۵- کلاس‌های پردیس خودگردان دانشگاه در محل پردیس دانشگاهی تشکیل می‌گردد و در صورت نرسیدن تعداد دانشجو به حد نصاب (حداقل ۴ نفر) با دوره روزانه ادغام خواهند شد.

تبصره: رشته‌های دایر در دانشکده‌های کشاورزی و منابع طبیعی در محل پردیس‌های دانشکده کشاورزی (واقع در بزرگراه تهران – کرج) و دانشکده منابع طبیعی و علوم دریایی واقع در شهرستان نور برگزار می‌شود.

۱۶- به آن دسته از دانشجویان رتبه اول پردیس دانشگاهی تربیت مدرس در هر رشته / گرایش در هر نیمسال تحصیلی که واجد کلیه شرایط ذیل باشند، مشوق تحصیلی به میزان سی درصد (۳۰٪) شهریه پایه اعطا خواهد شد

    الف) دانشجوی رتبه اول و دارای معدل حداقل ۱۷ باشد.

     ب) حداقل تعداد دانشجوی ثبت نام شده در گرایش تحصیلی مربوط در همان نیمسال ۵ نفر باشند.

     ج) دانشجو در ترم مورد نظر حداقل ۸ واحد (بجز دروس جبرانی و پیش نیاز) گذرانده باشد.

     د) مدت تحصیل دانشجو در نیمسال مورد نظر از سقف سنوات مجاز تحصیل بیشتر نشده باشد.

۱۷- دانشجویان پردیس دانشگاهی از کلیه امکانات فرهنگی و ورزشی دانشگاه همانند دوره روزانه برخوردارند. به علاوه از سهمیه کتاب (که در ایام نمایشگاه‌های کتاب در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد) و هزینه شرکت در کنفرانس (مطابق مصوبات معاونت پژوهشی دانشگاه) برخوردار می‌باشند همچنین امتیاز حق التألیف به دانشجویان پردیس دانشگاهی برای چاپ مقالات علمی – پژوهشی در مجلات معتبر پرداخت میگردد برای پایان نامه‌های کارشناسی ارشد دانشجویان پردیس دانشگاهی نیز تا سقف دو میلیون و دویست و پنجاه هزار تومان مطابق با مقررات معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاهی بودجه قابل پرداخت است.

۱۸- به دانشجویان شاهد و ایثارگر پذیرفته شده در دوره‌های پردیس، کمک هزینه مطابق با ضوابط و مقررات دفتر امور شاهد و ایثارگران، پس از بررسی و تأیید دفتر مذکور از طریق مراجع قانونی مربوط به آن‌ها تعلق می‌گیرد.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۱ دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
مرتضی
فروردین ۸, ۱۴۰۳ ۰:۰۲ ق٫ظ

روزی میرسه که به رتبه های اول هم خوابگاه نمیدن ، بابا چه اسراریه خب
بگین نیایم دانشگاه
خوابگاه خیلی مهمه ، حتی از غذا
واقعا متاسفم