پارسه

فراخوان کارشناسی ارشد استعداد درخشان دانشگاه تربت حیدریه ۱۴۰۳

فراخوان دانشگاه تربت حیدریه برای پذیرش دانشجویان استعداد درخشان در مقطع کارشناسی ارشد بدون آزمون ۱۴۰۳ منتشر شد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش مسترتست، دانشگاه تربت حیدریه در راستای اجرای آیین نامه کارشناسی ارشد استعداد درخشان اقدام به پذیرش دانشجو از بین دانشجویان ممتاز سال آخر دوره کارشناسی دانشگاه‌های مشمول این فراخوان، در مقطع کارشناسی ارشد بدون شرکت در آزمون سراسری (رشته‌های ذیل) برای سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۴ می‌نماید.

رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون ۱۴۰۳ دانشگاه تربت حیدریه

رشته و گرایش‌های دارای پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه تربت حیدریه در سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۴ به شرح زیر می‌باشند:

 علوم و مهندسی آب-آبیاری و زهکشی

 مهندسی مکانیک-طراحی کاربردی

 مهندسی عمران-سازه

 مهندسی کامپیوتر-نرم‌افزار

 مهندسی هیدروانفورماتیک

 مهندسی اقتصاد کشاورزی-سیاست و توسعه کشاورزی

 علوم و مهندسی مرتع-گیاهان داروی و صنعتی

 علوم و مهندسی آبخیز-حفاظت آب و خاک

 علوم و مهندسی باغبانی-گیاهان دارویی

 علوم و مهندسی باغبانی-تولید محصولات گلخانه‌ای

 مهندسی اگرواکولوژی

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون ۱۴۰۳ دانشگاه تربت حیدریه

متقاضیان میبایست درخواست خود را تا تاریخ ۱۴۰۳/۰۲/۳۱ در سامانه event.torbath.ac.ir/talent ثبت و مدارک خود را بارگزاری نمایند.

شرایط ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه تربت حیدریه

کلیه دانشجویان و دانش آموختگان دوره کارشناسی پیوسته دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور در صورتی که حائز شرایط ذیل باشند، میتوانند با اخذ پذیرش از این دانشگاه و بدون شرکت در آزمون سراسری دوره تحصیلات تکمیلی، در رشته‌های موجود در این دانشگاه ادامه تحصیل نمایند.

احراز حداقل یکی از شرایط مندرج در بندهای ۱ یا ۲ و ۳ الزامی است:

۱- دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته ورودی نیمسال اول و دوم سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ که تا پایان نیمسال ششم تحصیلی (و یا تابستان متصل به آن) با گذراندن حداقل سه چهارم (۳/۴) واحدهای درسی به لحاظ میانگین کل جزء ۲۰ درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند.

چنانچه ۲۰ درصد برتر دانشجویان به دلیل انصراف و یا عدم تقاضا از تسهیلات مربوط استفاده نکردند و ظرفیت پذیرش در رشته‌ای تکمیل نشد، دانشگاه میتواند از متقاضیان ۱۰ درصد بعدی (جزء ۳۰ درصد برتر مؤسسه‌ی خود) پذیرش نماید.

تبصره: طبق مجوز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، به دلیل شیوع کرونا برای دانشجویانی که در نیمسال‌های اول و دوم ۱۳۹۹-۱۴۰۰ در حال تحصیل بوده و در کارنامه حذف واحد داشته اند، با تأیید دانشگاه مبدأ شرط حداقل واحد گذرانده به میزانی که حذف واحد داشته‌اند و حداکثر تا ۴ واحد قابل کاهش می‌باشد. ضمناً میزان سه چهارم واحد به سمت پایین گرد و به عدد صحیح تبدیل شود.

۲- دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته ورودی ۱۴۰۰ پس از گذراندن شش نیمسال تحصیلی فارغ التحصیل شده و به لحاظ میانگین کل در مقایسه با میانگین کل ۸ نیمسال دانشجویان هم رشته و غیر هم ورودی خود، جزء ۲۰ درصد برتر دانشجویان باشند.

نکته: فرم گواهی معدل و ریزنمرات برای متقاضیانی که در شش نیمسال فارغ التحصیل میشوند باید تا پایان نیمسال پنجم و در مقایسه با ورودی‌های سال قبل همان رشته تکمیل گردد و مجدداً در شهریورماه و پس از فارغ التحصیلی این فرم را تا پایان نیمسال ششم و در مقایسه با میانگین کل ۸ نیمسال ورودی‌های سال گذشته همان رشته تکمیل و ارائه گردد.

۳- برگزیدگان رتبه‌های اول تا پانزدهم نهایی المپیادهای علمی دانشجویی کشور با ارائه معرفی نامه از دبیرخانه المپیاد

نکات مهم

 پذیرش در رشته تحصیلی مرتبط به تشخیص گروه آموزشی و تأیید شورای آموزشی دانشگاه امکانپذیر است.

 دانشجویان دوره کارشناسی که حداکثر در مدت هشت نیمسال تحصیلی (و نهایتاً ۱۴۰۳/۰۶/۳۱) دانش آموخته شوند میتوانند در این فراخوان تقاضا دهند.زمان و شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه تربت حیدریه

 دانش آموختگان ورودی بهمن ۹۸ به شرط دانش آموختگی در ۸ نیمسال میتوانند درخواست خود را ارائه نمایند.

 تغییر رشته یا محل افراد پذیرفته شده بر اساس آیین نامه مجاز نیست.

 دانشجویان مهمان، انتقالی یا تغییر رشته باید در مجموع دانشگاه اول و دوم در ۸ نیمسال فارغ التحصیل شوند و تعیین رتبه با دانشجویان دانشگاهی انجام شود که دانشجو از آن دانشگاه مدرک دریافت نماید.

 در خصوص دانشجویان تغییر رشته، در صورت تأیید معاونت آموزشی دانشگاه، یک نیمسال به سنوات مجاز اضافه می‌گردد.

 دانش آموختگان کارشناسی ناپیوسته، دوره‌های مجازی، فراگیر پیام نور، پذیرفته شدگان با سوابق تحصیلی دانشگاه‌های آزاد و غیردولتی و مدرک حوزوی معادل مشمول این آیین نامه نمی‌باشند.

مدارک ثبت نام کارشناسی ارشد استعداد درخشان ۱۴۰۳ دانشگاه تربت حیدریه

۱- دانلود و تکمیل فرم گواهی معدل، تعداد واحد گذرانده شده و رتبه تا پایان نیمسال ششم: پس از امضای فرم توسط مدیر آموزش دانشگاه، آن را اسکن نموده و در سامانه ثبت نام بارگزاری نمایید.

۲- اسکن صفحه نخست شناسنامه

۳- اسکن کارت ملی

۴- اسکن عکس (۳×۴) پرسنلی

۵- اسکن ریزنمرات تا پایان نیمسال ششم

۶- سایر مدارک (گواهی مقالات علمی، معرفی نامه اساتید و …)

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۰ نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات