پارسه

پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری ۱۴۰۳ به صورت بورسیه قوه قضائیه

پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری 1403

دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری در رشته علوم قضایی و به صورت بورسیه قوه قضائیه در سال ۱۴۰۳ دانشجوی کارشناسی ارشد بدون کنکور می پذیرد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش مسترتست، دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری در نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۴ از بین دانش آموختگان و دانشجویان کارشناسی سایر دانشگاه‌ها (مشروط بر اینکه تا تاریخ ۱۴۰۳/۰۶/۳۱ دانش آموخته شوند) بر اساس آیین نامه کارشناسی ارشد استعداد درخشان فقط در رشته علوم قضایی و به صورت بورسیه قوه قضائیه با شرایط زیر دانشجو می‌پذیرد.

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون ۱۴۰۳ دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری

متقاضیان واجد شرایط تا تاریخ ۱۴۰۳/۰۳/۰۱ ثبت نام نمایند.

شرایط ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری

الف – پذیرش برای سال تحصیلی بلافاصله پس از دانش آموختگی و صرفا یک بار امکان‌پذیر است (دانش آموختگان ۱۴۰۲/۷/۱ به بعد حق ثبت نام دارند).

ب – داوطلبان باید دانش آموخته یا دانشجوی کارشناسی حقوق یا رشته‌های مرتبط باشند.

ج- داوطلبان، دانشجو یا دانش آموخته کارشناسی پیوسته دوره روزانه یا شبانه از دانشگاه‌های دولتی، دانشگاه‌های امام صادق (ع)، شهید مطهری، مفید قم، علوم اسلامی رضوی باشند.

د- دانشجویان و دانش آموختگان باید دارای یکی از شرایط زیر باشند:

۱. پس از ۶ نیمسال تحصیلی با گذراندن حداقل سه چهارم واحدهای درسی از نظر معدل کل نمرات جزو ۲۰ درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند و حداکثر در مدت ۸ نیمسال تحصیلی دانش آموخته شوند. (دانشجویان تحصیل همزمان، پس از ۸ نیمسال تحصیلی با گذراندن حداقل سه چهارم واحدهای درسی و حداکثر در مدت ۱۰ نیمسال تحصیلی دانش آموخته شوند)

۲. در طول ۶ نیمسال تحصیلی دانش آموخته شوند و به لحاظ میانگین کل در مقایسه با دانشجویان هم رشته و غیر هم ورودی خود جزء ۲۰ درصد برتر باشند، (به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش بدون آزمون).

۳. برگزیدگان رتبه‌های اول تا پانزدهم مرحله نهایی المپیاد علمی-دانشجویی حقوق، با ارائه معرفی نامه از دبیرخانه المپیاد (به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش با آزمون).

ارشد بدون آزمون استعداد درخشان دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری توجه

۱. از کلیه داوطلبان مصاحبه علمی، عمومی و گزینش به عمل خواهد آمد (تاریخ مصاحبه داوطلبان بدون آزمون همزمان با مصاحبه داوطلبان با آزمون خواهد بود و از طریق وب سایت دانشگاه به اطلاع خواهد رسید.)

۲. لازم است در زمان مصاحبه اصل و تصویر کلیه مدارک مربوط همراه متقاضی باشد.

۳. پذیرفته شدگان با داشتن شرایط (معدل کارشناسی بالای ۱۶، سن حداکثر ۲۸ سال، موفقیت در مصاحبه، گزینش و…) بورس قوه قضائیه خواهند شد.

۴. ثبت نام قطعی، پس از پذیرش علمی، منوط به تایید دبیرخانه هیات مرکزی گزینش دانشجوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می‌باشد. بنابراین دانشگاه از صدور هرگونه گواهی اشتغال به تحصیل تا دریافت این تاییدیه معذور خواهد بود.

تذکرات لازم برای داوطلبان

۱- دانشجویان در صورت انصراف از تحصیل، انتقال، اخراج و یا عدم کسب معدل ۱۶ یا از دست دادن شرایط و صلاحیت‌های عمومی و علمی موظفند کلیۀ هزینه‌های تحصیلی و مقرری دریافتی را مطابق تعهدنامه محضری، به تشخیص دانشگاه و قوه قضاییه بازپرداخت نمایند.

۲- دانشجویان در طول دوره تحصیل دروس فرهنگی، کارآموزی، حوزوی، و کارگاه‌های مهارت افزایی را در چارچوب برنامه مصوب وزارت، تحقیقات و فناوری علوم خواهند گذراند.

۳- مدت استفاده از بورس تحصیلی حداکثر شش نیمسال است.

۴- فارغ التحصیلان بورسیه چنانچه حداقل معدل ۱۶ را کسب نمایند، برای تصدی منصب قضاء جذب دستگاه قضایی خواهند شد و در غیر این صورت مطابق بند (۱) عمل خواهد شد.

۵- این رشته فاقد پایان نامه است.

۶- برنامه درسی و سرفصل دروس رشته کارشناسی ارشد ناپیوسته در وب سایت دانشگاه در دسترس است.

مدارک ثبت نام کارشناسی ارشد استعداد درخشان ۱۴۰۳ دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری

مدارک اسکن شده مورد نیاز:

۱. عکس ۳×۴

۲. صفحه اول شناسنامه

۳. کارت ملی

۴. گواهی معدل و رتبه

۵. مدرک تحصیلی (برای داوطلبانی که فارغ التحصیل شده اند)

۶. ریزنمرات

 

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۳ نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
زهرا
اردیبهشت ۱۰, ۱۴۰۳ ۴:۰۲ ب٫ظ

سلام دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری کدوم شهره؟

روزبه
اردیبهشت ۹, ۱۴۰۳ ۳:۰۳ ب٫ظ

الان فعلا چیزی که مهم اسنت نتایج ارشد هست همه منتظرن در این مورد اطلاع رسانی بشه

روزبه
اردیبهشت ۹, ۱۴۰۳ ۲:۵۶ ب٫ظ

سلام