پارسه
نوگام
کیهان روان
عالم زاده

پذیرش کارشناسی‌ ارشد استعداد درخشان ۹۵ دانشگاه صنعت نفت

دانشگاه صنعت نفت برای نیمسال اول سال تحصیلی ۹۶-۹۵ از میان برگزیدگان علمی دانشجوی کارشناسی ارشد بدون آزمون می پذیرد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش مستر تست، دانشگاه صنعت نفت در جهت اجرای آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد به شماره ۷۷۹۴۸/۲۱ مورخ ۵/۵/۹۳ و نامه شماره ۱۱۴۳۷۴/۲۱ مورخ ۳۰/۶/۹۳ و اصلاحیه شماره ۹۶۴۷۴/۲۱ مورخ ۲۴/۵/۹۴ معاون محترم آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از میان دانشجویان ممتاز کارشناسی دانشگاه صنعت نفت و سایر دانشگاه های معتبر دولتی، طبق موارد مندرج در این اطلاعیه و مطابق مفاد آیین نامه، پس از بررسی مدارک علمی – پژوهشی متقاضیان حائز شرایط, برای سال تحصیلی ۹۶-۹۵ تعدادی دانشجو در مقطع کارشناسی ارشدبه شرح جدول ذیل پذیرش می نماید.

لیست رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون سال ۱۳۹۵

دانشکده محل تحصیلکد رشتهگرایشنام رشته
دانشکده نفت اهواز۱۲۵۳بهره برداریمهندسی نفت
۱۲۵۳حفاریمهندسی نفت
۱۲۵۳مخازن هیدروکربوریمهندسی نفت
۱۲۸۹مهندسی فرآوری و انتقال گاز
۱۲۹۰مهندسی ابزار دقیق و اتوماسیون در صنایع نفت
۱۲۶۷طراحی کاربردیمهندسی مکانیک
دانشکده نفت آبادان۱۲۹۳ایمنی، بهداشت و محیط زیستمهندسی شیمی
۱۲۹۲مهندسی ایمنی و بازرسی فنی
۱۲۵۳مهندسی اکتشاف نفت
دانشکده نفت تهران۱۱۰۵اقتصاد نفت و گاز
۱۱۲۶حقوق نفت و گاز
۱۱۴۲تامین مالی و سرمایه گذاری در نفت و گازمالی
۱۲۵۹مدیریت پروژهمهندسی صنایع
۱۲۵۳مدیریت مخازن هیدروکربوری
دانشکده علوم دریایی محمودآباد۱۲۶۷مهندسی سیستم های انرژی
۱۲۶۴سواحل، بنادر و سازه های دریاییمهندسی عمران

از متقاضیان محترم درخواست می گردد قبل ازاقدام به ثبت نام شرایط پذیرش دانشگاه را به طور دقیق مطالعه فرمایند.

 شرایط اختصاصی:

 1. دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته که پس از گذراندن هفت نیمسال (با گذراندن حداقل ۱۱۵ واحد درسی) به لحاظ میانگین کل جزء ده درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند و حداکثر در مدت هشت نیمسال تحصیلی دانش آموخته شوند.
 2. رتبه اول تا پانزدهم نهایی المپیادهای علمی – دانشجویی برای ورود به همان رشته برگزیده یا رشته های مرتبط به تشخیص شورای عالی برنامه ریزی آموزشی وزارت، با ارائه معرفی نامه از دبیرخانه المپیاد.
 3. دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته صرفاً دانشگاه صنعت نفت، که پس از گذراندن هفت نیمسال تحصیلی (با گذراندن حداقل ۱۱۵ واحد درسی) به لحاظ میانگین کل بین ده تا بیست درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود قرار می گیرند و حداکثر در مدت هشت نیمسال تحصیلی دانش آموخته شوند، نیز می توانند در این فراخوان شرکت نمایند. بدیهی است پذیرش نهایی این دانشجویان منوط به عدم تکمیل ظرفیت توسط ده درصد اول بند یک از دانشگاه صنعت نفت و سایر دانشگاه ها می باشد.

توجه: ردیف ۳ صرفا برای دانشجویان دانشگاه صنعت نفت قابل اجرا است و پذیرش نهایی این دانشجویان مشروط به عدم تکمیل ظرفیت ده درصد اول بند یک می باشد.

نکات مهم :

 • دانشجویان انتقال دائم و تغییر رشته در صورتی که ۶۰ درصد از واحدهای تخصصی خود را در دانشگاه صنعت نفت گذرانده باشند، می توانند از تسهیلات این فراخوان برخوردار شوند.
 • پذیرش برای سال تحصیلی بلافاصله پس از دانش آموختگی و صرفاً برای یک بار امکان پذیر است.
 • این آیین نامه شامل دانشجویان سال آخر دوره کارشناسی پیوسته می شود و فارغ التحصیلان کارشناسی سال های قبل و کارشناسی ناپیوسته مجاز به شرکت در این فراخوان نیستند.
 • دانشگاه پیام نور، آزاد اسلامی، غیر دولتی – غیر انتفاعی، علمی – کاربردی و پردیس های بین الملل (خودگردان) مجاز به استفاده از این آیین نامه برای پذیرش استعداد درخشان نیستند.
 • چنانچه در طول تحصیل دانشجو به دلایلی خارج از اختیار دانشجو (مانند بیماری، ماموریت والدین یا همسر و یا بدلیل زایمان) حداکثر دو نیمسال تحصیلی بیش از مدت مجاز مذکور در این آیین نامه شود، درخواست دانشجو پس ار تایید کمیسیون موارد خاص دانشگاه محل تحصیل، برای استفاده از تسهیلات آیین نامه در دانشگاه صنعت نفت قابل بررسی خواهد بود.
 • تغییر رشته یا محل تحصیل افراد پذیرفته شده در طول دوره تحصیلی کارشناسی ارشد بر اساس این آیین نامه مجاز نمی باشد.
 • محاسبه ده درصد دانشجویان هم رشته و هم ورودی حائز شرایط در هر یک از دوره های پایین تر و بالاتر، بر اساس نیمسال ورودی و مجموع ظرفیت های دوره روزانه و نوبت دوم (شبانه) آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته داخل سال ۹۵ محاسبه می شود.
 • پذیرش در رشته های تحصیلی مرتبط به تشخیص گروه آموزشی و تایید شورای آموزشی دانشگاه امکان پذیر است.

نحوه ثبت نام:

کلیه متقاضیان استفاده از تسهیلات استعدادهای درخشان جهت شرکت در دوره کارشناسی ارشد بدون آزمون در سال تحصیلی ۹۶-۹۵ (اعم از دانشجویان دانشگاه صنعت نفت و یا سایر دانشگاه ها) که حداکثر تا پایان  ۳۱/۶/۹۵ فارغ التحصیل می گردندلازم است, تصویر کلیه مدارک لازم جهت ثبت نامرا در قالب یک فایل الکترونیکی با فرمت pdf تهیه و حداکثر تا پایان وقت اداری روز سه شنبه ۹۵/۲/۲۱ به آدرس الکترونیکی pgo@put.ac.ir ارسال نمایند.

بنا بر اعلام دانشگاه صنعت نفت، با توجه به محدودیت زمان بررسی سوابق، تاریخ های اعلام شده به هیچ وجه تمدید نخواهد شد.

 

مدارک لازم جهت ثبت نام:

 1. تکمیل کاربرگ شماره ۱ ( درخواست پذیرش ) و کاربرگ شماره ۲ ( سوابق آموزشی و پژوهشی)
 2. تکمیل فرم اعلام رتیه با تائید معاون آموزشی دانشگاه محل تحصیل (فرم شماره ۳). برای دانشجویان دانشگاه صنعت نفت تایید معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشکده مربوطه کفایت می نماید.
 3. سه قطعه عکس جدید
 4. تصویر کارت ملی و صفحه اول شناسنامه
 5. ریزنمرات دوره کارشناسی تا پایان نیمسال هفتم برای ورودی های مهر ۹۵ (حائز شرایط اختصاصی بند های۱ یا ۳)
 6. گواهی و مستندات سوابق آموزشی، پژوهشی و مدارک زبان (در صورت وجود)
 7. ارائه گواهی برای دارندگان شرط ۲ از شرایط اختصاصی (المپیاد – در صورت وجود)
 8. واریز مبلغ سیصد هزار ریال به حساب ۱۰۴۱۵۴۳۶۲۷ بانک تجارت شعبه مرکزی آبادان بنام دانشگاه صنعت نفت

مواردی که متقاضی بایستی مورد توجه قرار دهد:

 • متقاضیان لازم است تصویر مدارک ثبت نام (شامل کاربرگ های تکمیل شده) و همچنین مستندات سوابق آموزشی و پژوهشی را به صورت صحافی شده و با درج مشخصات فردی اعم از نام، نام خانوادگی، رشته تحصیلی و رشته مورد تقاضا بر روی جلد،حداکثر تا پایان وقت اداری روز چهارشنبه ۹۵/۳/۱۲ از طریق مراجعه حضوری، به دفتر تحصیلات تکمیلی دانشگاه تحویل داده شود.مدارک دریافتی به هیچ وجه مسترد نخواهد شد.
 • متقاضیان لازم است در زمان تحویل تصویر مدارک مزبور به دفتر تحصیلات تکمیلی دانشگاه، اصل کلیه مدارک و مستندات را نیز به همراه داشته باشند. بدیهی است کلیه موارد ذکر شده صرفا با ارائه اصل مدرک معتبر قابل ارزیابی می باشد.
 • درخواست ثبت نام به صورت غیراینترنتی امکان پذیر نمی باشد.
 • پذیرش دانشجو صرفاً برای رشته – گرایش های مندرج در آگهی صورت می گیرد.
 • متقاضیان حداکثر در دو رشته – گرایش (رشته –گرایش مقطع کارشناسی و رشته – گرایش مرتبط با آن) امکان ثبت نام دارند که باید در دو فرآیند جداگانه اقدام به ثبت نام نمایند و برای هر کدام، هزینه ثبت نام جداگانه پرداخت کنند.
 • در صورت احراز هر گونه مطالب خلاف واقع در مدارک ارائه شده توسط داوطلب، در هر مرحله ای از پذیرش و یا تحصیل، از ادامه کار وی جلوگیری و پی گیری قانونی به عمل خواهد آمد.
 • نتایج بررسی سوابق و اعلام اسامی نهایی پذیرفته شدگان اطلاع رسانی خواهد شد. لذا خواهشمند است از هرگونه تماس و مراجعه غیرضروری به دفتر تحصیلات تکمیلی دانشگاه و همچنین دانشکده ها خودداری فرمایید.
ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۵ نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
ملیحه
اردیبهشت ۱۱, ۱۳۹۵ ۶:۵۰ ب٫ظ

سلام
فرم های گفته شده چرا در سایت موجود نیست . ومنظوراز ذکر دو تاریخ چیست؟ ممنون

حامد
اردیبهشت ۹, ۱۳۹۵ ۱۲:۰۱ ب٫ظ

لطفا یا فراخوان ندید یا اگه می دید شفاف باشه

حامد
اردیبهشت ۸, ۱۳۹۵ ۰:۱۴ ق٫ظ

سلام
این اطلاعیه دانشگاه نفت پر از ابهامه
چرا دو تا تاریخ اعلام شده ۲۱اردیبهشت و ۱۳خرداد
از همه مهم تر اینکه فرمایی که گفته وجود خارجی ندارن
باتشکر

SA
اردیبهشت ۷, ۱۳۹۵ ۱۲:۵۵ ب٫ظ

ببخشید یه سوال دیگه,منظور از صحافی که گفتن یعنی چجوری ؟؟؟
ممنون میشم جواب بدین

SA
اردیبهشت ۶, ۱۳۹۵ ۱۲:۲۰ ب٫ظ

سلام,چرا این فرم های که گفته شده تو سایتشون نیست؟؟کاربرگ ۱,۲,۳
تشکر