مشاوره تخصصی رایگان کنکور ارشد توسط رتبه های برتر کنکور 97 طورانی برق ارشد دانلود سوالات کنکور کارشناسی ارشد روان گام

عدم کاهش پذیرش دانشجویان کارشناسی ارشد در دانشگاه پیام نور

معاون آموزشی دانشگاه پیام نور اظهار داشت که مصوبه‌ای مبنی بر کاهش پذیرش در تحصیلات تکمیلی از سوی وزارت علوم ابلاغ نشده و بر اساس اساسنامه دانشگاه، برای پذیرش دانشجو در این دوره‌ها مجازیم.

ابوالفضل فراهانی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس با بیان اینکه تحصیلات تکمیلی یکی از مأموریت‌های این دانشگاه است، گفت: در اساسنامه دانشگاه پیام نور به بحث تحصیلات تکمیلی به عنوان یکی از مأموریت‌های دانشگاه پیام نور صریحاً اشاره شده، بنابراین کاهشی در این دوره‌ها نداریم و بر اساس برنامه مراکز واجد شرایط  (از نظر تعداد اعضای هیأت علمی و امکانات سخت افزاری) تقاضای خود را برای اخذ مجوز به وزارت علوم ارائه می‌کنند، ولی در وزارت علوم بررسی درخواست‌های دانشگاه پیام نور به‌کندی انجام می‌شود و سرعت لازم را ندارد.

وی در رابطه با پذیرش دانشجوی دوره دکتری افزود: پذیرش و آموزش این دوره‌ها برابر با معیارهای آموزش عالی کشور است و بیشتر دوره‌ها در تهران و مراکز شهرهای بزرگ مانند شیراز، مشهد و اصفهان اجرا می‌شود و بیش از ۳/۲ دروس توسط اعضای علمی با رتبه‌های برتر (دانشیار و استاد) ارائه می‌شود و دانش آموختگان از نظر کیفی بالاتر از میانگین دانشگاه‌های دولتی و با سابقه است.

فراهانی گفت: در رابطه با کاهش تعداد دانشجوی دانشگاه پیام نور در مقطع دکتری فعلاً مصوبه‌ای به دانشگاه ابلاغ نشده و آنچه مهم است، این است که دانشگاه برابر اساسنامه فعلی فعالیت می‌کند و در اساسنامه پذیرش دانشجوی دکتری و کارشناسی ارشد مجاز است.

معاون آموزشی دانشگاه پیام نور اظهار داشت: تاکنون بر اساس اساسنامه دانشگاه عمل کردیم و این اساسنامه، دانشگاه را مجاز می‌داند که در بحث تحصیلات تکمیلی ورود کند و حذف یا کاهش دوره دکتری در دانشگاه پیام نور را که منطبق بر قانون و معیارهای مصوب پذیرش و آموزش عالی کشور انجام می‌شود را خسارت به دانشگاه می‌دانیم زیرا این مسئله سبب هدایت بخشی از دانشجویان دکتری به دانشگاه‌هایی می‌شود که کیفیت علمی و آموزشی پایینی دارند و جذب دانشجو را از منظر درآمدزایی و انجام امورات خود پی می‌گیرند.

وی افزود: با این وجود اگر اساسنامه تغییر کرد و به تصویب مراجع ذی‌صلاح رسید و ابلاغ شد، طبعاً آن زمان دانشگاه هم براساس ابلاغیه جدید عمل می‌کند.

فراهانی گفت: در حال حاضر تعداد دانشجویان دکتری نسبت به سال گذشته ثابت بوده و کاهش یا افزایشی نداشته‌ایم و در تمام رشته‌هایی که مجوز داشتیم، مهرماه امسال از طریق سازمان سنجش دانشجو گرفتیم.

معاون آموزشی دانشگاه پیام نور در رابطه با تعداد اعضای هیأت علمی این دانشگاه گفت: در تمام نظام‌های آموزشی راه دور تعداد عضو هیأت علمی نسبت به دانشجو یک به ۱۵۰ تا ۲۵۰ است که این تعداد با توجه به کسب آمادگی‌های نرم‌افزاری و تولید محتوای الکترونیک متفاوت است، به‌طوری که هر چقدر دانشگاه راه دور از نظر تولید محتوای الکترونیک غنی‌تر باشد، نسبت اعضای هیأت علمی به دانشجو تغییر خواهد کرد.

وی افزود: در حال حاضر دانشگاه پیام نور دارای ۶۰۰ هزار دانشجو و ۴ هزار عضو هیأت علمی است، یعنی نسبت دانشجو به عضو هیأت علمی در این دانشگاه یک به ۱۵۰ است که از استاندارد قابل قبولی برخوردار است، البته توزیع هیات علمی در دانشگاه نیازمند بررسی مجدد است و جذب هیات علمی که از دانشگاه‌های معتبر دانش آموخته باشد و صرفاً در رشته‌های فنی – مهندسی و هنر در دستور کار دانشگاه است.

معاون دانشگاه پیام نور اظهار داشت: این نسبت در دانشگاه‌های حضوری یک به ۲۲ است و طبیعتاً نسبت استاد به دانشجو در دانشگاه‌های حضوری و راه دور متفاوت است.

فراهانی در رابطه با چگونگی برگزاری کلاس‌های دانشگاه پیام نور گفت: برنامه آموزشی دانشگاه ۲۰ شهریور ماه آغاز شده و همه کلاس‌ها طبق برنامه برگزار می‌شود، ولی تا زمان اتمام حذف و اضافه ممکن است تعداد دانشجویان هر کلاس تغییر کند.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور ادامه داد: تقاضای ورود به دانشگاه‌های کشور رو به کاهش است و در دهه گذشته تعداد دانشگاه‌ها رشد قابل ملاحظه‌ای داشته است و از آن طرف خروجی دبیرستان‌ها نیز کاهش یافته است که این کاهش جمعیت دانشجویی در تمام دانشگاه‌ها اعم از دولتی و غیردولتی مصداق دارد و طبعاً دانشگاه‌هایی که متکی به شهریه هستند، بیشتر از این موضوع اثر می‌پذیرند.

 

مطالب مرتبط:

شروع مهلت مجدد ثبت نام و ویرایش کنکور ارشد ۹۸... مهلت مجدد برای داوطلبان جامانده از ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 98 همزمان با ویرایش اطلاعات ثبت‌نامی شرکت‌کنندگان این آزمون آغاز شد. به گزارش مسترتست،...
فردا؛ شروع فرصت مجدد ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد ۹... ثبت نام مجدد آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ از طریق سایت سازمان سنجش از فردا، یکشنبه ۲۸ بهمن ماه آغاز می‌شود. حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش در ...
انتشار اصلاحات دفترچه کنکور ارشد ۹۸... اصلاحات جداول رشته‌های امتحانی آزمون‌ کارشناسی ارشد ۹۸ منتشر شد.  به گزارش مسترتست، بنا بر اعلام سازمان سنجش، داوطلبان ثبت‌نام کننده در آزمون...
آغاز مهلت مجدد ثبت نام کنکور ارشد ۹۸ از ۲۸ بهمن... مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: امکان مشاهده و ویرایش اطلاعات ثبت‌نامی داوطلبان آزمون‌ کارشناسی‌ارشد ۹۸ از ۲۸ بهمن فراهم می شود. حسین ...
اعلام نحوه محاسبه شهریه دروس جبرانی کارشناسی ارشد ... معاونت آموزشی دانشگاه تهران در اطلاعیه ای نحوه اخذ دروس جبرانی پذیرفته شدگان مقطع کارشناسی ارشد و محاسبه دریافت شهریه این دروس را اعلام کرد. ...
کانال تلگرام کارشناسی ارشد
avatar
محمدرضا
محمدرضا

اگر پذیرش از طریق آزمون سراسری باشد اعتبار لازم را دارد. البته بهرحال در خودش. یعنی همانطور که دانشگاه تهران با دانشگاه آزاد فرق دارد، مجازی هم با دوره عادی فرق دارد. (البته در ایران)

آوا
آوا

مجازی پیام نورقبول شدم.به نظرتون ارزش هزینه کردنو داره؟واینکه بعدا توی مدرک قیدمیشه مجازیه یا نه؟

M.M
M.M

به نظر من که ارزش رفتن نداره اوا خانم بشین بخون برای سال اینده

آوا
آوا

پرسیدم از سازمان سنجش گفتن معتبره..مشکلی نداره برای دکترا

M.M
M.M

اوا خانم سازمان سنجش میگه اما وقتی تمام شد رفتین واسه دکترا بهتون گیر میدن چون سازمان سنجش که نیست ازتون مصاحبه میگیره و نمیاد ازتون دفاع کنه بازم خود دانید

آوا
آوا

باشه ممنونم

آوا
آوا

ولی من کلی جست وجو کردم …نوشتن که کلمه ی مجازی قید نمیشه

آوا
آوا

میشه یه نفر به من بگه که آیا با مدرک کارشناسی ارشدمجازی میشه دکترا ادامه داد؟

M.M
M.M

به مشکل بر میخوری اوا خانم بهتون توصیه میکنم مجازی نرید و ۶ ماه بخونید سال ایتده دولتی قبول بشید

آوا
آوا

امروز از سازمان سنجش پرسیدم گفتن که مشکلی نیست برا دکترا

محمدرضا
محمدرضا

اول باید غیر حضوری ثبت نام کنیم یاحضوری چرا زمانشو اعلام نمیکنن

آوا
آوا

هنوزاعلام نشده.گوگل پیام نوردانشگاهی که قبول شدی روسرچ کن.اونجا توی سایت خوددانشگاهتون زمان ثبت نامو اعلام می کننـ.

محمدرضا
محمدرضا

سلام.میشه خواهشا زمان ثبت نام ارشددر دانشگاه پیام نور که
۱۰ابان اعلام شد رو اعلام کنید

زینب
زینب

سلام بر دوستان .. کسی پیام نور ورامین قبول شده ? راهنمایی میخوام لطفا

فرهاد
فرهاد

نسبت استاندارد استاد به دانشجو کجای دنیا ۱ به ۱۵۰ هست؟

آوا
آوا

واینکه دوست عزیزم شهریه ثابت ومتغیرش چجوریه؟جدول هزینه هاشو دارین؟

آوا
آوا

سلام.ممنون کهوجواب دادید.منم تکمیل ظرفیت پیام نورقبول شدم.ترم بهمن ماه شروع میشه؟

آوا
آوا

سلام.میشه خواهشا زمان ثبت نام تکمیل ظرفیتهای ارشد پیام نور رو اعلام کنید؟

It
It

اگه منظورتون ارشد فراگیر پیام نور هست، باید بگم که ارشد فراگیر تکمیل ظرفیت نداره و تنها ازمون ارشد سراسری تکمیل ظرفیت داشت که دانشجویان مجاز رشته های ارشد پیام نور را هم در تکمیل ظرفیت ارشد سراسری انتخاب کردند و نتایج هم روز دوشنبه ۱۰آبان ماه اومد.
موفق باشید.

محسن
محسن

اشتباه می کنید ارشد هم فراگیر داره

آوا
آوا

بله داره ثبت نامش هنوز شروع نشده

کانال تلگرام کارشناسی ارشد

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 98

زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 98 سراسری و آزاد

دریافت اخبار از طریق ایمیل

ایمیل خود را وارد کنید:

موضوعات اصلی

مشاوره کارشناسی ارشد

 کارشناسی ارشد بدون کنکور استعداد درخشان

 شهریه کارشناسی ارشد شبانه ، آزاد ، پیام نور ، پردیس ، غیرانتفاعی

 منابع کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد

 دفترچه های ثبت نام و انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری و آزاد

 کارشناسی ارشد پردیس

 زبان کارشناسی ارشد

مطالب مهم

خیریه بچه های آسمان