پارسه
نوگام
کیهان روان
عالم زاده

فراخوان پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه صنعتی قم در سال ۹۶

کارشناسی ارشد بدون آزمون 97 - 98 دانشگاه صنعتی قم

فراخوان پذیرش بدون آزمون دانش‌آموختگان ممتاز دوره کارشناسی در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی قم در سال ۱۳۹۶ منتشر شد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش مسترتست، دانشگاه صنعتی قم در اجرای سیاست های هدایت و حمایت از دانشجویان برتر و ارائه تسهیلات به آنان برای ورود به دوره کارشناسی ارشد، به استناد آیین نامه شورای هدایت استعدادهای درخشان و اصلاحیه های شماره ۱۱۹۴۴۵۲ مورخ ۰۶/۰۸/ ۹۵ و شماره ۲/۱۴۰۰۳۶ مورخ ۹۵/۰۷/۰۴ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در کلیه رشته هایی که از طریق آزمون سازمان و سنجش کشور پذیرش دانشجو دارد با رعایت کامل شرایط اعلام شده از بین دانشجویان نیمسال آخر مقطع کارشناسی و حائز یکی از شرایط ذیل برای سال تحصیلی ۹۷-۹۶ دانشجو می پذیرد.

رشته و گرایش ­ها:

ردیفرشتهگرایش
۱کامپیوترنرم افزار
۲صنایعبهینه سازی سیستم ها
۳پلیمرپلیمر
۴عمرانمحیط زیست
۵عمرانژئوتکنیک
۶مکانیکطراحی کاربردی
۷مکانیکساخت و تولید
۸مکانیکتبدیل انرژی
۹برقالکترونیک قدرت و ماشین های الکتریکی
۱۰برقکنترل
۱۱برقمخابرات میدان و موج
۱۲ریاضیکاربردی( آنالیز عددی)
۱۳برقمخابرات سیستم
۱۴برقالکترونیک – مدارهای مجتمع الکترونیک

شرایط پذیرش:

 1. دانشجویان دوره کارشناسی دانشگاه صنعتی قم که پس از گذراندن شش نیمسال با گذراندن حداقل سه چهارم واحدهای درسی به لحاظ میانگین کل جزو ده در صد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند می توانند جهت برخورداری از تسهیلات مذکور برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته، فرم تقاضا را تکمیل و حداکثر تا تاریخ ۹۶/۰۲/۱۵ به کارشناسی استعدادهای درخشان دانشگاه تحویل نماید.
 2. دانشجویان دوره کارشناسی که جزو برگزیدگان رتبه های اول تا پانزدهم نهایی المپیاد علمی – دانشجویی کشور می باشند، می توانند جهت برخورداری از تسهیلات مذکور برای ورود به دوره کارشناسی ارشد، با ارائه اصل معرفی نامه رسمی از دبیرخانه المپیاد، به واحد استعدادهای درخشان مراجعه نمایند.
 3. دانشجویان دوره کارشناسی کلیه دانشگاهها که در طول شش نیمسال دانش آموخته شوند و به لحاظ میانگین کل در مقایسه با دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود جزو ده در صد برتر باشند به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش میگردند.

شرایط عمومی:

 • دانش آموختگی حداکثر در هشت نیمسال تحصیلی (۹۶/۰۶/۳۱)
 • پذیرش برای سال تحصیلی ۹۷-۹۶ بلافاصله پس از دانش آموختگی و صرفا برای یک بار امکان پذیر می باشد.

نکات قابل توجه:

 • دانشگاه اختیار دارد حداکثر ۱۰ درصد از ظرفیت پذیرش دوره روزانه کارشناسی ارشد در هر کد رشته – محل (آزمون سازمان سنجش) را به دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته (مجموع روزانه و شبانه) به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش با آزمون و با رعایت شرایط اعلام شده اختصاص دهد.
 • براساس اصلاحیه شماره ۲/۱۴۰۰۳۶ مورخ ۹۵۷/۴ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری صرفاً میانگین سه چهارم واحدها تا نیمسال ششم ملاک پذیرش خواهد بود و میانگین تیمسال های هفتم یا هشتم قابل بررسی نمی باشد.
 • چنانجه دانشجویان ۱۰٪ اول به دلیل عدم تقاضا یا انصراف، متقاضی استفاده از این تسهیلات نباشند، دانشگاه در صورت تمایل مجاز به جایگزینی از ده درصد برتر بعدی دانشجویان خود دانشگاه به ترتیب اولویت رتبه متقاضیان در آن رشته می باشد.
 • چنانچه طول مدت تحصیل به دلایلی خارج از اراده دانشجو (بدلیل زایمان، بیماری و ماموریت والدین یا همسر) بیش از مدت مجاز (حداکثر دو نیمسال) باشد در این صورت موارد با معرفی و ارسال صورت جلسات گروه و شورای آموزشی دانشگاه و پس از تایید کمیته استعداد درخشان دانشگاه به صورت مازاد بر ظرفیت در دوره بالاتر پذیرش خواهند شد.
 • دانشگاه اختیار دارد متقاضیانی را که در طول شش نیمسال دانش آموخته شوند و به لحاظ میانگین کل در مقایسه با دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود جزو ده درصد برتر باشند به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش می گردد.
 • پذیرش در رشته های تحصیلی مرتبط به تشخیص شورای گروه و تایید شورای آموزشی دانشگاه امکان پذیر خواهد بود.
 • پذیرش نهایی پذیرفته شدگان منوط به اعلام سازمان سنجش آموزش کشور و احراز صلاحیت عمومی بوده و تا قبل از اعلام سازمان فوق هیج حقی جهت داوطلبان متصور نمی باشد.
 • دانشجویان دانشگاه پیام نور، آزاد اسلامی، غیردولتی –غیر انتفاعی، علمی-کاربردی و پردیس های بین الملل مجاز به شرکت در این قراخوان نمی باشند.
 • دانشگاه ققط یک بار در هر سالی، نسبت به پذیرش حائز این شرایط اقدام می نماید.

مدارک لازم جهت ارسال:

 1. فرم تکمیل شده اطلاعات فردی
 2. گواهی ممتازی که به تایید دانشگاه محل تحصیل رسیده باشد.
 3. کپی صفحه اول شناسنامه
 4. کپی کارت ملی
 5. کارنامه ۶ نیمسال متقاضی

متقاضیان حائز شرایط می توانند مدارک خودرا حداکثر تا تاریخ ۱۳۹۶/۰۲/۱۵ به آدرس ایمیل ut.ac.irاtalentGBC استعدادهای درخشان دانشگاه ارسال نمایند (اصل مدارک را در زمان مصاحبه تحویل نمایند). دانشجویان دانشگاه صنعتی قم می توانند مدارک خود را به کارشناس استعدادهای درخشان دانشگاه تحویل نمایند.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۵ نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
زهره
فروردین ۲۱, ۱۳۹۷ ۹:۰۲ ق٫ظ

سلام فرم رو کجا باید بگیریم

مهسا
فروردین ۲۱, ۱۳۹۷ ۱۰:۵۶ ب٫ظ
پاسخ به  زهره

سلام
این فراخوان مربوط به سال گذشته است. برای اطلاع از اخرین فراخوان های ارشد بدون کنکور به صفحه زیر مراجعه کنید:
https://mastertest.ir/%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%b4%d9%86%d8%a7%d8%b3%db%8c-%d8%a7%d8%b1%d8%b4%d8%af-%d8%a8%d8%af%d9%88%d9%86-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%b9%d8%af%d8%a7%d8%af-%d8%af%d8%b1%d8%ae%d8%b4/

مرضیه
خرداد ۱۷, ۱۳۹۶ ۵:۲۵ ب٫ظ

سلام.
ببخشید نمیدونید نتایج این فراخوان کی اعلام میشه؟

احمد
اردیبهشت ۳, ۱۳۹۶ ۶:۵۱ ب٫ظ

با سلام
ببخشید همه می توانند شرکت کنند یا فقط دانشگاه های دولتی؟

مهسا
اردیبهشت ۴, ۱۳۹۶ ۱۰:۵۷ ب٫ظ
پاسخ به  احمد

سلام
مطابق اونچه که در اطلاعیه اعلام شده، دانشجویان دانشگاه پیام نور، آزاد اسلامی، غیردولتی –غیر انتفاعی، علمی-کاربردی و پردیس های بین الملل مجاز به شرکت در این فراخوان نمی باشند.