مشاوره تخصصی رایگان کنکور ارشد توسط رتبه های برتر کنکور 97 طورانی برق ارشد دانلود سوالات کنکور کارشناسی ارشد گروه روحی روان گام

قانونی دانستن تمام رشته‌های کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از سوی رئیس هیأت امنا

رئیس هیات امنای دانشگاه آزاد گفت: در سال ۶۷ قانونی تصویب شده که براساس آن توسعه رشته‌های این دانشگاه توسط یک هیأت سه نفره صورت گیرد که رشته‎های مختلف از جمله ۳ هزار رشته‎ای که روز گذشته درخصوص تأیید آنها صحبت شد، مورد تأیید این هیأت بوده است.

به گزارش مهر، علی اکبر ولایتی در گفتگوی ویژه خبری ساعت ۲۱ درخصوص رشته های این دانشگاه گفت: آنچه در خصوص رشته های این دانشگاه تایید شده و روز گذشته توسط سرپرست دانشگاه اعلام شد قانونی است.

وی افزود: در سال ۶۷ مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی که رئیس وقت مجلس شورای اسلامی بودند به دلیل وجود برخی اعمال سلیقه ها که وزارت علوم وقت درخصوص دانشگاه آزاد داشت در مجلس قانونی تصویب کردند که براساس آن توسعه رشته های این دانشگاه توسط یک هیات سه نفره صورت گیرد.

رئیس هیات امنا و هیات موسس دانشگاه آزاد خاطرنشان کرد: در طی سال های گذشته رشته های مختلف از جمله ۳ هزار رشته ای که روز گذشته درخصوص تایید آنها صحبت شد مورد تایید این هیات سه نفره بوده است.

ولایتی اظهار داشت: مجموعه مصوبات این هیات سه نفره حدود ۲۴۴ صفحه و با امضا ۳ نماینده این هیات از وزارت علوم، شورای عالی انقلاب فرهنگی و دانشگاه آزاد است و اگر لازم باشد بنده این امضاها را منتشر خواهم کرد. این مستندات نشان دهنده تایید رشته های دانشگاه آزاد است.

سلیقه کارشناسان وزارت علوم ناقض قانون است

وی تاکید کرد: برخی از کارشناسان وزارت علوم «ان قلت» هایی می آورند و براساس سلیقه خود صحبت می کنند که اینها ناقض قانون است.

ولایتی گفت: از دکتر خدایی رئیس سازمان سنجش بسیار تشکر می کنم که با دانشگاه آزاد همکاری زیادی کرده است.

وی افزود: اخیرا سئوالی درخصوص قانون مجلس که در سال ۶۷ تصویب شد از معاون حقوقی مجلس پرسیده شد که جواب آنها مثبت بوده است. اما به دلیل برخی از «ان قلت هایی» که وجود دارد در زمان ریاست دکتر میرزاده نیز به دیوان عدالت اداری شکایت شد و دیوان به نفع دانشگاه آزاد رای داد که این رای مشخص است و در صورت لزوم به رویت همگان خواهد رسید.

رئیس هیات امنا و هیات موسس دانشگاه آزاد تاکید کرد: ما قانون را اجرا می کنیم و از کارشناسان وزارت علوم خواهش می کنیم تا به قانون مراجعه کنند و اطلاعات قانونی خود را افزایش دهند و در مقابل قانون اعمال سلیقه نکنند.

وی گفت: امروز حدود ۱۰۰ نفر از نمایندگان مجلس در خصوص حذف رشته های دانشگاه آزاد به وزیر علوم تذکر داده اند و اعلام کردند که چرا وزارت علوم در مقابل قانون مصوب مجلس بیانیه مخالف صادر می کند و اگر قرار است قانون مجلس نقص شود در مجلس باید این موضوع اعمال شود.

ما کاری به بیانیه های فلان کارشناس وزارت علوم نداریم

ولایتی اضافه کرد: ما ثبت نام را انجام می دهیم و کاری به بیانیه های فلان کارشناس وزارت علوم نداریم. به دانشجویان و اساتید خاطرجمعی می دهم که من به عنوان مسئول این دانشگاه با قاطعیت به دنبال حفظ کیان، کیفیت و کمیت این دانشگاه هستم.

با اقدام وزارت علوم، واحدهای دانشگاه آزاد در ۵۰ شهر تعطیل می شود

وی با بیان اینکه با این اقدام وزارت علوم، واحدهای دانشگاه آزاد در ۵۰ شهر تعطیل می شود، گفت: من با قاطعیت اعلام می کنم که یک واحد دانشگاه نیز نباید تعطیل شود.

رئیس هیات امنا و هیات موسس دانشگاه آزاد عنوان کرد: یکی از موضوعات طنز آمیز این است که برخی رشته هایی که به صورت فله ای مقطع کارشناسی ارشد آن در دانشگاه آزاد توسط وزارت علوم حذف شده است به مقطع دکتری آنها مجوز داده شده و این سوال مطرح می شود که اگر دانشگاهی صلاحیت برگزاری دوره دکتری را دارد چطور نمی تواند دوره کارشناسی ارشد را اجرا کند.

ولایتی اضافه کرد: به نظر می رسد این درهم ریختگی وزارت علوم باید اصلاح شود.

ما کار خود را انجام می دهیم و هیچ نیازی به اجازه از جایی نداریم

وی گفت: ما کار خود را انجام می دهیم و هیچ نیازی به اجازه از جایی نداریم چراکه اجازه ما را قانون صادر کرده است.

رئیس هیات امنا و هیات موسس دانشگاه آزاد افزود: به هیچ وجه تحت تاثیر این فشارها قرار نمی گیریم و به دانشجویان و اساتید تاکید می کنیم که فعالیت خود را ادامه دهند.

ولایتی با اشاره به اینکه سال جاری از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال تولید و اشتغال نامگذاری شده است، تاکید کرد: با این اقدام وزارت علوم هزاران نفر از اساتید این دانشگاه بیکار و ده ها هزار نفر از دانشجویان نیز سردرگم خواهند شد که نمایندگان مجلس نگران این رویه هستند.

وی خاطرنشان کرد: بسیاری از شهرها وابستگی جدی به واحدهای آموزشی دانشگاه آزاد دارند.

رئیس هیات امنا و هیات موسس دانشگاه آزاد درخصوص نگرانی دانشجویان این دانشگاه برای دریافت مدارک خود گفت: کشور قانون دارد و قانون این موضوع را مشخص کرده است.

ولایتی تاکید کرد: در اسفندماه سال ۹۴ قانون جدیدی در مجلس شورای اسلامی درخصوص رشته های دانشگاه آزاد تصویب شد و تاکید شد رشته هایی که تا قبل از سال ۹۴ تاسیس شده است معتبر است و پس از سال ۹۴ رشته های جدید باید اجازه دریافت کنند. همه ۳ هزار رشته ای که اکنون درخصوص آنها صحبت می شود مربوط به قبل از سال ۹۴ است و اعتبار دارد.

وزارت علوم باید مجری قانون باشد نه ناقض آن

رئیس هیات امنا و هیات موسس دانشگاه آزاد عنوان کرد: وزارت علوم باید مجری قانون باشد نه ناقض آن.

ولایتی با اشاره به سوابق علمی و آموزشی خود گفت: من پزشک و فوق تخصص بیماری های عفونی اطفال از آمریکا هستم و حدود ۴۳ سال است که در دانشگاه مشغول به تحصیل هستم. سال ۷۱ به عنوان استاد تمام و در سال های اخیر نیز به عنوان استاد ممتاز شناخته شده ام.

رئیس هیات امنا و هیات موسس دانشگاه آزاد عنوان کرد: من به چند هزار نفر از پزشکان جوان کشور را در زمینه بیماری های عفونی تدریس کرده ام. ۲۰۰ مقاله پزشکی دارم که آخرین مقاله من در مجله نیچر چاپ شد و دومین مقاله من نیز به زودی در این مجله منتشر خواهد شد. یک مقاله من در صحنه بین المللی بیش از ۵۰۰ مورد ارجاع داشته است.

ولایتی خاطرنشان کرد من ۲ کتاب پزشکی تالیف کردم که طی دو سال این کتاب ها به عنوان کتاب های اول پزشکی شناخته شدند و قبل از انقلاب نیز ۲ کتاب تالیف کردم که تا سال ها منبع درسی بود. من یک دانشکده پزشکی قبل از انقلاب و دانشکده علوم بین الملل در وزارت خارجه بعد از انقلاب را تاسیس کردم.

 

مطالب مرتبط:

احتمال برگزاری تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد آزاد ۹۷... رئیس دانشگاه آزاد گفت: از سوی شورای گسترش آموزش عالی پذیرش تکمیل ظرفیت تحصیلات تکمیلی این دانشگاه به تصویب رسیده اما هنوز ابلاغ نشده است.به ...
آغاز ثبت نام نقل و انتقال کارشناسی ارشد دانشگاه آز... ثبت نام برای نقل و انتقال و میهمانی دانشجویان در نیمسال دوم تحصیلی 97-98 دانشگاه آزاد از 15 آذرماه آغاز می شود.به گزارش خبرگزاری مهر، مهلت ث...
اعلام نتایج ارشد بدون آزمون آزاد پزشکی و غیر پزشکی... نتایج دوره بدون آزمون کارشناسی ارشد پزشکی و غیر پزشکی سال 96 و پزشکی سال 97 (ویژه استعدادهای درخشان) دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد.به گزارش مستر تس...
اعلام جزئیات ادامه تحصیل دانشجویان ارشد بازمانده ا... معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی جزئیات ادامه تحصیل دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد بازمانده از تحصیل رشته های غیرپزشکی را به روسای واحد...
انتشار راهنمای ثبت نام پذیرفته شدگان بدون آزمون ار... پذیرفته شدگان دوره کارشناسی ارشد بدون آزمون گروه غیرپزشکی سال 1397 دانشگاه آزاد اسلامی لازم اسـت در روز سه شنبه 17 مهرماه جهت ثبت نام به واحدهای دانشگ...
کانال تلگرام کارشناسی ارشد
avatar
س
س

دوستان معماری ارومیه که هیچ!!! کلا استان آذربایجان غربی اصلا رشته معماری نداره !!! آخه این چه بساطیه خوب میخواستید مجوز ندید چرا یهو همه رو حذف کردید؟

من
من

من کم کم دارم خیلی نگران میشم به نظرتون با رتبه ۱۴۴۸ توی رشته آی تی شانسی برای
قبولی توی دانشگاههای ازاد تهران و علوم تحقیقات هست ؟(اخرین رتبه قبولی ۱۹۰۰۹ بود)

ندا
ندا

اقای سعید از پیام نور وغیرانتفاعی بهتره با۴۰ یا ۵۰ هزارم میشه رفت پیام نور.اصلا دانشگاه ازاد اینطوری نیست که شما میگید.من خودم لیسانسم دانشگاه دولتی بودم .بنا بردلایلی میخوام ارشد برم ازاد.

محدثه
محدثه

حالا آخرش با این رشته محل ها و دانشگاه هایی که زندن انتخاب رشته کنیم یا نه .لطفا کسی جواب بده

ali
ali

دوست عزیز ما همه موندیم حه کار کنیم وراهنمای مخواهیم کسی یجزی میدونه راهنمای کنه

محسن مومنی
محسن مومنی

سلام .تو رو خدا یکی راهنماییم کنه …گرایش حمل و نقل مهندسی عمران تو دفترچه نبود اما الان کدرشته محل های این گرایش تو خود سایت اضافه شدن میخواستم ببینم اگه اینا رو هم تو فرم انتخاب رشتم وارد کنم اعتبار دارن یا بعدا مشکل ساز میشه؟ یعنی ممکنه قبولش نکنن؟ لطفا… ادامه نظر»

saeed
saeed

آخه دانشگاه آزاد خودش چیه که رشته هاش اهمیتی داشته باشن !! یکی با رتبه ۱۰ هزار میره توش که اصلا کتابی باز نکرده

mostafa.Arch
mostafa.Arch

شما خودتون رونگران نکنید?

سحر
سحر

همه واحدها مثل همدیگر نیستند من خودم دانشگاهی درس خوندم که تمام اساتید از دانشگاه دولتی بودند و همه دکترا داشتند . الان هم خیلی از دانشگاههای غیرانتفاعی و پیام نور در شعبات دو غوز اباد خیلی بهتر هستند دوست گرامی

الهام
الهام

به جز روزانه شبانه سراسری غیر انتفاعیا و پیام نورم همینطورن با رتبه ۴۰ هزار مدیریت قبول میشن اینطوری فقط هزار نفر اول میتونن برن دانشگاه بقیه هم باید بمونن پشت کنکور چون ظرفیتای روزانه شبانه کمه اینطوری هم درست نیست چقدر عمر بابت پشت کنکور بودن تلف بشه بالاخره هر کسی… ادامه نظر»

شهریار
شهریار

درود. دوست عزیز، هر کسی را بحر کاری ساختند. شما یک تیم فوتبال را در نظر بگیرید: – ممکن است در میان بازیکن یک نفر در پست دروازه بانی مهارت بالایی داشته باشد. – ممکن است در میان بازیکن یک نفر در پست دفاع مهارت بالایی داشته باشد. – ممکن است در… ادامه نظر»

نادیا
نادیا

چرا رشته مشاوره نیشابور به دفترچه اضاف نشده.حالا من چیکار کنم آخههههه

آرمان
آرمان

درود به دکتر ولایتی .اما اگه روی مدرکمون مهر وزارت علوم نباشه ممکنه بعدها به مشکل بربخوریم

ali
ali

اره درسته مشکل توى دکتراست اخه جه کار کنیم دوستان تو را خدا یکى راهنمای کنه

mostafa.Arch
mostafa.Arch

علی آقا سلام.فعلا همین ارشد رو با موفقیت به پایان برسونیم.برای دکتری خدا بزرگه.همینطور که همواره بوده. ??

ارین
ارین

من دیگه کلافه شدم. لطفا تکلیف رو مشخص کنید .وزارت علوم اگر رشته ای رو تایید نکنه بعدا تو دکترا به مشکل می خوریم.

فرزانه
فرزانه

میگن تا دهم انتخاب رشتس نکنه فردا مهلتش تموم شه بعد ما انتخاب نکرده باشیم کاش لاقل تکلیفمون مشخص میشد

امیر رضا
امیر رضا

سلام تا ۱۷ام تمدید شده انتخاب رشته

من
من

ولی من باز صبر میکنم یادم نمیره سر ثبت نام که ازاد دفترچه هم داد ما هم قبت نام کردیم اخر سر دوباره حرف سازمان سنجش به کرسی نشست و پولهامون رو پس دادن و کنکور ادغام شد یه چند روز صبر کنیم بلکه حرفهاشون یه کاسه بشه ان شاءالله واقعا همه… ادامه نظر»

افسانه
افسانه

خدا رو شکر

محمدرضا
محمدرضا

باتشکراز دکنرولایتی بابت حمایت از دانشجویان دانشگاه آزاد واساتید وقانونی دانستن رشته های ارشد

عباس
عباس

سلام لطفا یکی راهنماییم کنه..من کنکور مهندسی ایمنی و بازرسی فنی دادم برای انتخاب رشته باید سراغ مجموعه ایمنی صنعتی برم یا hse

حسن
حسن

به صحبت‌ها میشه اعتماد کرد؟

سعید
سعید

ای خداااااااااا چکار کنیم.
بی برنامگی تا چه حد آخه

شهيد گمنام
شهيد گمنام

و تمام ??

علی
علی

باز خدا رو شکر یکی پیدا شد اینجور حرف بزنه یکم استرسمونو کم کنه

کانال تلگرام کارشناسی ارشد

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 98

زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 98 سراسری و آزاد

دریافت اخبار از طریق ایمیل

ایمیل خود را وارد کنید:

موضوعات اصلی

مشاوره کارشناسی ارشد

 کارشناسی ارشد بدون کنکور استعداد درخشان

 شهریه کارشناسی ارشد شبانه ، آزاد ، پیام نور ، پردیس ، غیرانتفاعی

 منابع کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد

 دفترچه های ثبت نام و انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری و آزاد

 کارشناسی ارشد پردیس

 زبان کارشناسی ارشد

مطالب مهم

 • اخبار کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد
 • اخبار کارشناسی ارشد سراسری
 • ارشد استعداد درخشان
 • ارشد فناوری علمی کاربردی
 • انجمن کارشناسی ارشد 96
 • انجمن کارشناسی ارشد 97
 • بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد
 • دانلود سوالات کنکور کارشناسی ارشد
 • رتبه قبولی کنکور ارشد
 • سرفصل ها و ضرایب دروس آزمون
 • ظرفیت رشته ها
 • کارشناسی ارشد بدون آزمون
 • کارشناسی ارشد پردیس
 • کارشناسی ارشد پیام نور
 • کارشناسی ارشد خارج از کشور
 • کارشناسی ارشد علمی کاربردی
 • کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور
 • کارشناسی ارشد مجازی
 • کارشناسی ارشد وزارت بهداشت
 • کارنامه رتبه های برتر
 • مصاحبه با رتبه های برتر
 • منابع کنکور

خیریه بچه های آسمان