پذیرش نهایی در آزمون کارشناسی ارشد ۹۹ احتمالاً با تأثیر ۲۰درصدی معدل مقطع کارشناسی، همراه خواهد بود.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش مسترتست، بنا بر اعلام سازمان سنجش، گزینش نهایی در هر یک از رشته های امتحانی از بین داوطلبانی که حد نصاب نمره علمی لازم را بر اساس مواد آزمون احراز کرده باشند، با توجه به ضوابط مربوط انجام خواهد شد.

تاثیر معدل در کنکور کارشناسی ارشد چقدر است؟چند سالی است که تاثیر معدل در آزمون کارشناسی ارشد، برابر با ۲۰ درصد است. بدین معنا که گزینش نهایی، بر اساس نمره کل حاصل از ۸۰% نمره آزمون و ۲۰% معدل دوره کارشناسی (لیسانس) انجام خواهد گرفت.

بنابراین لازم است داوطلبان عزیز هنگام ثبت نام کنکور ارشد ۹۹ این مورد را مدنظر داشته باشند.

گفتنی است اعمال ۲۰% معدل دوره کارشناسی بر اساس مصوبه کمیته مطالعه و برنامه ریزی آزمون تحصیلات تکمیلی، به صورت تراز اعمال خواهد شد.

تاثیر معدل در کنکور کارشناسی ارشد در صورت تغییر رشته

بر اساس آن چه سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش اعلام کرده است، حتی در صورت تغییر رشته در مقطع کارشناسی ارشد نیز تاثیر معدل در کنکور ارشد همان ۲۰ درصد خواهد بود.

تاثیر معدل در کنکور ارشد رتبه های برتر کارشناسی

برای فارغ التحصیلان رتبه اول دوره کارشناسی در هر کدرشته محل، یک ظرفیت مازاد بر ظرفیت (سهمیه شاگرد اول در کنکور کارشناسی ارشد) تخصیص داده می شود.

این داوطلبان باید همانند سایر داوطلبان حدنصاب نمره علمی لازم را کسب کنند. اما تاثیر معدل برای این داوطلبان بدین صورت است که علاوه بر تاثیر ۲۰درصدی در کنکور، در صورتی که ۹۰ درصد نمره آخرین فرد قبولی در یک دانشگاه را کسب کنند، در آن دانشگاه پذیرفته می‌شوند. به همین علت تاثیر معدل در کنکور کارشناسی ارشد برای داوطلبان شاگرد اول متفاوت خواهد بود.

مطالب مفید

 

سؤالات متداول داوطلبان کنکور ارشد درخصوص تأثیر معدل

ضریب موثر معدل سازمان سنجش چقدر است؟

جزئیات ضریب تأثیر معدل کارشناسی از سوی سازمان سنجش اعلام نشده است. اما می‌توان گفت این ضریب به کیفیت دانشگاه مقطع لیسانس بستگی دارد.

حداقل معدل برای کنکور ارشد چقدر است؟

داوطلبان لازم است حداقل معدل کارشناسی ۱۲ را برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد داشته باشند.

تاثیر معدل الف در کنکور ارشد چقدر است؟

تاثیر معدل الف بدین صورت است که اگر داوطلب ۹۰ درصد نمره آخرین فرد قبول‌شده در یک دانشگاه را کسب کند، در آن دانشگاه پذیرش می‌شود.

 

اینستاگرام کارشناسی ارشد

کانال تلگرام کارشناسی ارشد