ظرفیت برگزاری آزمون مستقل ارشد توسط دانشگاه آزاد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی قابلیت لازم برای برگزاری مستقل آزمون های مقاطع مختلف را دارد.

جبار کوچکی‌نژاد نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، با بیان اینکه تفکیک آزمون های دانشگاه آزاد اسلامی از سازمان سنجش، طرح کارشناسانه‌ای است، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یکی از دانشگاه های بزرگ کشور و خاورمیانه، قابلیت لازم برای برگزاری مستقل آزمون های خود را داراست.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

وی با اشاره به تصویب طرح سنجش و پذیرش در مجلس نهم که منجر به تجمیع آزمون های دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان سنجش شد، گفت: در طرح سنجش و پذیرش یک اشکال بزرگ وجود داشت و به این موضوع توجه نشده بود که دانشگاه ها باید بصورت جداگانه و بر اساس نیاز و تخصص لازم اقدام به جذب دانشجو کنند به همین دلیل این طرح، دانشگاه آزاد اسلامی را با محدودیت هایی در جذب دانشجو مواجه کرد.

وی افزود: دانشگاه های معتبر دنیا هرکدام دارای آزمون های جداگانه‌ای برای پذیرش دانشجویان هستند چرا که این دانشگاه ها هستند که براساس نیاز و تخصص لازم، اقدام به جذب متقاضی و دانشجو می کنند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: طرح جداسازی آزمون های دانشگاه آزاد اسلامی از سازمان سنجش در مجلس بررسی خواهد شد و امیدواریم که این طرح به تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی برسد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر دانشگاه ها بتوانند آزمون های خود را به صورت مستقل برگزار کنند، می توانند نیازهای تخصصی خود برای پذیرش دانشجو را برطرف کنند، تاکید کرد: بدون شک دانشگاه آزاد اسلامی قابلیت برگزاری آزمون های خود به صورت مستقل را داراست.

وی در ادامه با اشاره به یکی دیگر از موضوعات مطرح‌شده در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: کمیسیون به دنبال تصویب طرحی است که بر اساس آن سازمان ملی سنجش بوجود خواهد آمد که در این طرح آزمون های وزارت آموزش و پرورش، وزارت علوم و علوم پزشکی تجمیع و هماهنگ می‌شود. این موضوع باعث کاهش هزینه ها و بالا رفتن کیفیت، سرعت و حفاظت آزمون ها خواهد شد.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۸ نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
Azita
آذر ۱۳, ۱۳۹۶ ۱:۴۱ ب٫ظ

ان شاالله که مسئولین پیگیر باشن و این اتفاق بیوفته ولی خب تا کی باید منتظر خبر تفکیک ازمون باشیم ؟؟ چون در این صورت برنامه ریزی و نحوه درس خوندن متفاوت از طرفی هم وضعیت تکمیل طرفیت بهمن ماه هم مشخص نیست الان یه جورایی بالاتکلیفیم !!!!!!

مهسا
آذر ۱۶, ۱۳۹۶ ۰:۰۷ ق٫ظ
پاسخ به  Azita

سلام
ازمون امسال تفکیک نخواهد شد. چون مصوبه مجلس هست و اگه بخواد تغییر کنه ازمون، باید مجدد در مجلس بررسی شه.

رضا
آذر ۱۳, ۱۳۹۶ ۱۲:۲۹ ب٫ظ

والا معلوم نیست با این برنامه ریزیشون ، برا بهمن ماه فعلا اطلاع رسانی نشده که کسی بخاد تکلیف خودشو مشخص کنه

شهریار
آذر ۱۳, ۱۳۹۶ ۱۲:۲۶ ب٫ظ

درود بیکران
با آگاهی از ناامیدی، جنگ اعصاب و خشم داوطلبان کنکور ارشد سال ۱۳۹۶، احتمال خیلی زیاد میدهم که تعداد داوطلبان در کنکور ارشد سال ۱۳۹۷ کاهش یابد.
بسیاری از داوطلبان از سازمان آزمون دانشگاه آزاد اسلامی و وزارت علوم سازمان سنجش خشمگین هستند.

بری
آذر ۱۳, ۱۳۹۶ ۱۲:۱۶ ب٫ظ

الان یکی بگه واسه بهمن تکمیل ظرفیت دارین یا نه دانشگاه ازاد؟؟؟؟؟

رضا
آذر ۱۳, ۱۳۹۶ ۱۲:۳۷ ب٫ظ
پاسخ به  بری

من از مهر ماه منتظرم این جوابم ،که متاسفانه از برنامه ریزی بد و کم کاریشون فعلا خبر ندادن

بهزاد
آذر ۱۳, ۱۳۹۶ ۳:۱۳ ب٫ظ
پاسخ به  بری

والا من چند بار با روابط عمومی دانشگاه ازاد تماس گرفتم گفتن احتمالا داشته باشن من خودمم منتظرم

فرزان
آذر ۱۳, ۱۳۹۶ ۱۲:۰۸ ب٫ظ

امسال که با این حرفا جنگ اعصاب برای ما راه انداختید اخرشم اونی خودتون گفتید نشد اونیم ما خواستیم نشد نشستیم واسه کنکور ازاد خوندیم بعد تجمیع کردید.امسال دیگه با شرکت کننده های بیچاره اینکارو نکنید اینقد دارید شهریه میگیرید یکم به فکر اوناهم باشید