مشاوره تخصصی رایگان کنکور ارشد توسط رتبه های برتر کنکور 97 طورانی برق ارشد دانلود سوالات کنکور کارشناسی ارشد مهستان روان گام

50 روز طلایی تا آزمون کارشناسی ارشد 97

راهکار کاهش اضطراب ( استرس ) کنکور ارشد

اسفند ماه سال ۹۶ از نیمه گذشته و از امروز تا کنکور کارشناسی ارشد ۵۰ روز زمان باقی است. ۵۰ روز طلایی که ‌تواند موفقیت شما را به همراه داشته باشد.

هر چه به زمان کنکور نزدیک‌تر می‌شویم، نگرانی داوطلبان هم بیشتر می‌شود. افکار مزاحمی مانند «دیگر دیر شده و به کنکور امسال نمی‎رسم»، «فلانی خیلی خوب درس خوانده، من هرگز نمی‌توانم به او برسم»، «و جملاتی مشابه این‌ها در ذهن بسیاری داوطلبان کم کم انگیزه‌شان را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

اما می‌خواهیم چند نکته کلیدی جهت کاهش اضطراب را به شما یادآوری کنیم:

۱- ۵۰ روز مانده به کنکور کارشناسی ارشد شاید فرصت خیلی زیادی به نظر نرسد، اما باور کنید که فرصت کمی هم نیست. این را تجربه داوطلبان آزمون ارشد سال‌های گذشته که دانشجویان امروز مقطع کارشناسی ارشد هستند، می‌گوید! ۵۰ روز طلایی تا آزمون کارشناسی ارشد می‌تواند نقش تعیین‌کننده‌ای در پذیرش شما داشته باشد! اگر پیش از این شروع به درس خواندن کرده‌اید و مطابق برنامه‌ریزی‌تان پیش رفته‌اید، که با قدرت ادامه دهید! اگر پیش از این شروع کرده‌اید، اما امید زیادی به قبولی ندارید و یا حتی اگر جزو کسانی نیستید که شروع کرده‌اند، باید صادقانه بگوییم هنوز هم فرصت هست.

پس «شما زمان کافی دارید، کافی است بخواهید که موفق شوید.»

۲- از رقبای خود شخصیت های آرمانی نسازید. زیرا آنان نیز همانند شما دغدغه‌ها مسائل و مشکلات و مسئولیت‌های خاص خود را دارند. به یاد داشته باشید شاید انگشت‌شمار باشند کسانی که بجز درس هیچ دغدغه دیگری نداشته باشند. این‌جا خبری از شرایط کنکور سراسری نیست که کسی بتواند یک سال فقط درس بخواند. پس با ساختن شخصیت‌های آرمانی غیرواقعی و مقایسه خود با آنان، بی‌جهت در وجود خود اضطراب ایجاد نکنید. واقع‌بین باشید و تلاش خود را در حد توان انجام دهید. ضمن این سطح دانش و توانمندی افراد متفاوت است. برخی افراد نیازمند صرف زمان بیشتر برای دستیابی به موفقیت هستند و بنابراین اگر کسی زودتر از شما شروع به درس خواندن کرده، لزوماً به معنای برتری اون نیست.

پس «اغلب داوطلبان شرایط یکسانی برای کسب آمادگی جهت شرکت در کنکور دارند».

۳- تا چه حد به توانایی خود برای موفقیت باور دارید؟ تا زمانی که به این باور نرسید، بودن اضطراب در مسیر شما امری عادی است. دوستان خوبم فراموش نکنید رسیدن به همین جایگاه کنونی شما نیز امری ساده و راحت نبوده است. پس اگر تا اینجا را توانسته اید مطمئن باشید با تلاش به گام بعدی نیز خواهید رسید.

پس «با تمام توان تلاش خود را بکنید، مطمئن باشید هیچ تلاشی بی‎نتیجه نمی‌ماند».

۳- علاوه بر این که سعی کنید از جملات مثبت استفاده کنید مثل «من حتماً موفق میشم، چرا که نه؟»، «اگه من نتونم، هیچ کس دیگه هم نمی‌تونه» و جملات مشابه، از افرادی است که خود مضطرب هستند و یا عادت دارند با بیان جملات منفی (سهوی یا تعمدی) خود را ناامید نشان دهند، دوری کنید. زیرا این افراد می توانند این اضطراب را به شما انتقال دهند.

پس «مثبت‌اندیش باشید و از افراد منفی‌باف دوری کنید».

و در آخر یادآوری می کنم که داشتن سطحی از اضطراب در این زمان طبیعی است. پس به جای اینکه با تمرکز بر آن موجب گسترش دادنش شوید بر هدف خود متمرکز شده و در حد توان تمامی تلاش خود را بکنید.

 

مطالب مرتبط:

۲۰ روز پر از امید و تلاش فرصت باقی‌مانده تا زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سال 97 کمتر و کمتر می‌شود و این یعنی تلاش شما عزیزان باید بیشتر و بیشتر شود. از امروز تا کنکور کا...
۳۰ روز پایانی روزهای زیبای بهار 97  را در حالی می گذرانیم که داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد در فاصله‌ای یک‌ماهه نسبت به کنکور قرار دارند. یک ماه تا کنکور برای خیلی ا...
۶۰ روز تا آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۷... از امروز دقیقاً ۶۰ روز تا زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سال ۹۷ زمان باقی است. زمانی که نیازمند مطالعه متمرکز داوطلبان عزیز برای کسب نتیجه هر چه بهت...
۷۰ روز تا کنکور ارشد ۹۷ از امروز 70 روز تا کنکور کارشناسی ارشد باقی مانده است؛ زمانی که نه آن‌قدر زیاد است که جایی برای تعلل بگذارد و نه آن‌قدر کم که کسانی که هنوز به‌طور جدی...
کانال تلگرام کارشناسی ارشد
avatar
مریم
مریم

به عمران: مرسی؛ شمام همینطور.
به امید اون روز. دانشگاه تهران می بینمتون. ??

عمران
عمران

به مریم: کتاب ها رو تا کجا خوندین؟ تموم شدن؟

مریم
مریم

اجازه بدین انقد وارد جزئیات نشیم، چون هم واسه خودمون استرس ایجاد می کنه، هم واسه کسانی که این مطلبو می خونن. پرداختن به این مسائل تو این تایم باعث می شه خودمونو دائم مقایسه کنیم با همدیگه و این فقط باعث ایجاد استرس می شه. فقط اینو می تونم بگم که… ادامه نظر»

عمران
عمران

حرف شما متین… موفق باشید ان شا الله با هم قبول شیم تهران

عمران
عمران

روزی چقد درس میخونین؟

عمران
عمران

بچه ها شما رشتتون چیه?

مریم
مریم

من ادبیات انگلیسی. حقیقتا من داشتم خوب می خوندم، این دو-سه روز مونده به عید اراده م دچار تزلزل شده. ?
شمام اینجوری شدین یا فقط منم که اینطورم؟ 🙂

عمران
عمران

چه جالب منم ادبیات انگلیسی میخونم… والا من از همه چی زدم… ببینم چی بشه

مریم
مریم

چه جالببب! چه حسن تصادفی! پس چرا زدین عمران؟
موفق باشین. منم باید تجدید نظر کنم و این تنبلیو از خودم دور کنم. ?

عمران
عمران

ممنونم موفق باشید… خخ بابا اسمم عِمرانه ن رشته عُمران و سازندگی.. شما چه منابعی میخونی؟

مریم
مریم

آهان! خخخ.
اسم قشنگی دارین.
من نورتون، و ۳۵۰۰ واژه جی آر ای. شما چطور؟

Kasra
Kasra

به عمران: و همینطور موفقیت شما و همه.

مریم
مریم

چقد سایتتون خوبه، چقد حال آدم خوب می شه اینجا. دمتونم گرم ❤?

عمران
عمران

منم تا استرس میگیرم میام این متنو میخونم

Kasra
Kasra

دقیقا! منم همینطور.

عمران
عمران

به امید موفقیتت

کانال تلگرام کارشناسی ارشد

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 98

زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 98 سراسری و آزاد

دریافت اخبار از طریق ایمیل

ایمیل خود را وارد کنید:

موضوعات اصلی

مشاوره کارشناسی ارشد

 کارشناسی ارشد بدون کنکور استعداد درخشان

 شهریه کارشناسی ارشد شبانه ، آزاد ، پیام نور ، پردیس ، غیرانتفاعی

 منابع کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد

 دفترچه های ثبت نام و انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری و آزاد

 کارشناسی ارشد پردیس

 زبان کارشناسی ارشد

مطالب مهم

خیریه بچه های آسمان