پارسه
نوگام
کیهان روان
عالم زاده

فراخوان پذیرش ارشد استعداد درخشان دانشگاه شیراز در سال ۹۷

کارشناسی ارشد بدون آزمون 97 - 98 دانشگاه شیراز

اطلاعیه پذیرش دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد با استفاده از سهمیه استعدادهای درخشان سال ۱۳۹۷ دانشگاه شیراز منتشر شد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش مستر تست، دانشگاه شیراز از میان دانشجویان ممتاز و استعداد درخشان مقطع کارشناسی تعدادی دانشگاه های دولتی (به غیر از آنهایی که در زیر قید شده است)، پس از بررسی سوابق آموزشی- پژوهشی و انجام مصاحبه علمی، برای سال تحصیلی ۹۸-۹۷ تعدادی دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش می نماید.

دانشجویان موسسات آموزش عالی دولتی، دانشگاه پیام نور، آزاد اسالمی، فرهنگیان، غیر دولتی- غیر انتفاعی، علمی-کاربردی و فنی -حرفه ای و پردیس های خودگردان و آموزش های الکترونیک سایر دانشگاه ها (به استثنای دانشگاه شیراز) مجاز به شرکت در این فراخوان نیستند.

” خواهشمند است قبل ازشروع فرآیند ثبت نام، شرایط پذیرش به شرح زیر را به طور دقیق مطالعه فرمایید.”

رشته های دارای پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون ۹۷ دانشگاه شیراز

شرایط اختصاصی:

۱- دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته که تا پایان نیمسال هفتم با گذراندن حداقل ۱۱۵ واحد درسی، به لحاظ میانگین کل جزء ده درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند.

تبصره۱: دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته صرفا دانشگاه شیراز، که تا پایان نیمسال هفتم با گذراندن حداقل ۱۱۵ واحد درسی، به لحاظ میانگین کل بین جزو بیست درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود قرار می گیرند ، نیز می توانند در این فراخوان شرکت نمایند. بدیهی است پذیرش نهایی این دانشجویان مشروط به عدم تکمیل ظرفیت توسط ده درصد اول می باشد.

۲- دانشجویان واجد شرایط بند ۱ باید حداکثر در مدت هشت نیمسال تحصیلی دانش آموخته شوند.

۳- دانشگاه می تواند دانشجویانی را که در مدت ۶ نیمسال فارغ التحصیل می شوند و به لحاظ میانگین نمره جزوه ده درصد برتر هم رشته هم ورودی خود باشند، بصورت مازاد بر ظرفیت پذیرش بدون آزمون، در دوره کارشناسی ارشد همان سال پذیرش کند.

تبصره۲: چنانچه طول دوره تحصیل دانشجو به دالیلی خارج از اختیار دانشجو (مانند بیماری، ماموریت والدین یا همسر و یا بدلیل زایمان) حداکثر دو نیمسال تحصیلی بیش از مدت مجاز مذکور ادامه یابد، درخواست دانشجو پس از تأیید کمیسیون موارد خاص دانشگاه محل تحصیل، برای استفاده از تسهیالت آیین نامه در دانشگاه شیراز قابل بررسی خواهد بود.

۴- رتبه های اول تا پانزدهم نهایی المپیادهای علمی – دانشجویی برای ورود به همان رشته برگزیده یا رشته های مرتبط به تشخیص شورای عالی برنامه ریزی آموزشی وزارت، با ارایه معرفی نامه از دبیرخانه المپیاد – بدون داشتن شرایط بند ۱ – نیز می توانند در این فراخوان شرکت کنند.

مصاحبه از ثبت نام کنندگان در نیمه اول اردیبهشت ماه سال ۹۷ خواهد بود که تاریخ دقیق آن در اطلاعیه های بعدی اعلام خواهد شد.

گزینه های مصاحبه علمی:

 • میزان مطالعات تخصصی از طریق پاسخگویی به سؤالات علمی
 • قدرت بیان و انتقال مطالب
 • میزان علاقه مندی( نگرش به رشته)
 • توانایی استدلال منطقی و خلاقیت دانشجو در پاسخگویی به سؤالات
 • شیوه برخورد و رفتار فردی
 • آشنایی با زبان تخصصی

سایر نکات مهم:

 • کسب حداقل ۷۰ امتیاز از مجموع ردیف های جدول امتیازات برای قبولی الزامی است.
 • ظرفیت پذیرش ممتازین کارشناسی ارشد ۲۰ درصد ظرفیت دوره روزانه کارشناسی ارشد در هر کد رشته- گرایش می باشد. در صورت مجوز وزارت علوم، این ظرفیت ممکن است افزایش یابد.
 • دانشجویان انتقال دائم و تغییر رشته در صورتی که ۶۰ درصد از واحدهای تخصصی خود را در دانشگاه شیراز گذرانده باشند، می توانند از تسهیلات این فراخوان برخوردار شوند.
 • پذیرش برای سال تحصیلی بلافاصله پس از دانش آموختگی و صرفا برای یکبار امکان پذیر است.
 • تغییر رشته یا محل تحصیل افراد پذیرفته شده در طول دوره تحصیلی کارشناسی ارشد بر اساس این آیین نامه مجاز نیست.
 • پذیرش در رشته های تحصیلی مرتبط به تشخیص گروه آموزشی و تایید شورای آموزشی دانشگاه امکان پذیر است.

نحوه ثبت نام:

۱- متقاضیان ورودی نیم سال اول سال تحصیلی۹۴-۹۳ (فارغ التحصیل حداکثر تا ۹۷/۶/۳۱) می توانند از روز دوشنبه مورخ ۹۶/۱۲/۷ تا تاریخ ۹۷/۱/۳۰ به صورت اینترنتی ثبت نام و مدارک لازم را در سامانه بارگذاری نمایند. پس از آن سیستم غیر فعال میگردد و این مدت به هیچ وجه قابل تمدید نخواهد بود.

۲- لازم است کد رهگیری را برای پیگیری های بعدی به دقت نگهداری و یادداشت نمایید.

۳- واریزمبلغ ۴۵۰/۰۰۰ ریال ( چهارصدو پنجاه هزار ریال) به حساب اینترنتی مندرج در صفحه ثبت نام اینترنتی به عنوان هزینه ثبت نام .

مدارک لازم برای ثبت نام اینترنتی :

تمامی مدارک زیر به جز توصیه نامه محرمانه از استاد باید با فرمت jpg اسکن شده و در محل مربوط به پیوست ها، در فرایند ثبت نام اینترنتی بارگذاری شود.

 • یک قطعه عکس
 • کارت ملی
 • ریز نمرات دوره کارشناسی تا پایان نیمسال هفتم
 • تکمیل فرم اعلام رتبه با تأیید معاون آموزشی دانشگاه محل تحصیل برای دانشجویان دانشگاه شیراز تایید معاون آموزشی دانشکده کافی می باشد.
 • گواهی و مستندات سوابق پژوهشی (در صورت وجود)
 • ارائه گواهی برای دارندگان شرط ۳ از شرایط اختصاصی (المپیاد – در صورت وجود)
 • یک عدد توصیه نامه علمی محرمانه از استادان دوره کارشناسی (نیازی به اسکن کردن ندارد و در روز مصاحبه همراه با سایر مدارک به کمیته اجرای آزمون تحویل داده شود.)

تذکر: به همراه داشتن کارت شناسایی معتبر در روز مصاحبه الزامی می باشد. لازم است اصل و کپی مدارک در پوشه ای قرار گرفته و روی پوشه مربوطه مشخصات فردی اعم از نام، نام خانوادگی، رشته تحصیلی و رشته مورد تقاضا الصاق و در روز مصاحبه به کمیته اجرایی آزمون تحویل داده شود. در پایان مصاحبه اصل مدارک به متقاضی تحویل داده خواهد شد و کپی مدارک برای بررسی نهایی به دانشگاه ارسال می شود .مدارک دریافتی به هیچ وجه مسترد نخواهد شد.

قابل توجه متقاضیان:

 • درخواست ثبت نام به صورت غیراینترنتی امکان پذیر نمی باشد.
 •  شرکت داوطلب در مصاحبه علمی، منوط به تأیید اولیه از سوی دانشگاه مبنی بر داشتن شرایط بهره مندی از تسهیلات ادامه تحصیل ممتازین می باشد. بنابراین داوطلب باید قبل از تاریخ آزمون شفاهی با مراجعه به سیستم ثبت نام اینترنتی (با استفاده از کد رهگیری) از نتیجه بررسی اولیه درخواست خود اطلاع حاصل نمایند. دارا بودن شرایط به هیچ وجه به منزله پذیرش نبوده و تنها به معنی اجازه شرکت در مصاحبه علمی می باشد.
 • پذیرش نهایی متقاضیان واجد شرایط اولیه، پس از انجام مصاحبه علمی و تایید گروه علمی مربوطه و دانشگاه شیراز می باشد.
 •  پذیرش دانشجو صرفاً برای رشته گرایش های مندرج در آگهی صورت می گیرد.
 • متقاضیان حداکثر در دو رشته گرایش (رشته – گرایش مقطع کارشناسی و رشته – گرایش مرتبط با آن) امکان ثبت نام دارند که باید در سامانه در دو فرایند جداگانه اقدام به ثبت نام نمایند و برای هر کدام، هزینه ثبت نام جداگانه پرداخت کنند.
 • به درخواست هایی که فاقد هر کدام از مدارک لازم (اسکن شده) باشد، ترتیب اثر داده نخواهد شد.
 •  متقاضیانی که بیشتر از دو مرتبه در سامانه نام نویسی کنند، اسم آن ها از لیست ثبت نامی ها حذف خواهد شد.
 •  در صورت احراز هرگونه مطالب خلاف واقع در مدارک ارائه شده توسط داوطلب، در هر مرحله ای از پذیرش و یا تحصیل، از ادامه کار وی جلوگیری و پیگیری قانونی به عمل خواهد آمد.
 • تاریخ برگزاری مصاحبه پس از بررسی در دانشگاه و ارسال اسامی به دانشکده ها اعلام خواهد شد. لذا خواهشمند است از هر گونه تماس و مراجعه غیر ضروری به دفتر تحصیلات تکمیلی و دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه و همچنین دانشکده ها خودداری فرمایید. چنانچه متقاضیان سوالی داشته باشند، می توانند سوالات خود را به پست الکترونیک به آدرس grasch@shirazu.ac.ir ارسال نمایند و مشکل خود را با ذکر نام و نام خانوادگی و شماره تماس، مطرح نمایند و ظرف ۳ الی ۴ روز پاسخ خود را دریافت کنند.
ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۱ دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
Mohammad,farhani nia
اسفند ۱۴, ۱۳۹۶ ۳:۰۵ ب٫ظ

Woow what a difficult conditions!!!