مشاوره تخصصی رایگان کنکور ارشد توسط رتبه های برتر کنکور 97 طورانی برق ارشد کیهان دانلود سوالات کنکور کارشناسی ارشد

تعیین حد نصاب نمره زبان در آزمون کارشناسی ارشد 98 علوم پزشکی

اخرین زمان ( مهلت ) ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت 97

دبیر شورای علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی از تعیین حد نصاب نمره زبان برای آزمون ارشد ۹۸ خبر داد و گفت: براساس مصوبه شورای عالی برنامه‌ریزی داوطلبان باید ۲۵ درصد نمره زبان را برای قبولی در این آزمون کسب کنند.

دکتر حاجتی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به اینکه در مورد آزمون کارشناسی ارشد برای دروس مختلف پیش از این حدنصاب وجود نداشت گفت: در این آزمون اگر فردی در مجموع دروس امتحانی حدنصابی را کسب بکند، می‌تواند به عنوان فردی که امکان انتخاب رشته‌محل را دارد، پذیرفته شود.

وی ادامه داد: با مصوبه اخیرمصوبه شورای عالی برنامه‌ریزی، تصمیم گرفته شد از سال ۹۸ – ۹۹ برای آزمون کارشناسی ارشد در رشته‌های مختلف برای نمره زبان حدنصابی در نظر گرفته شود و اگر فردی در کل آزمون نمره مناسبی داشته باشد ولی در خصوص درس زبان حد نصاب نمره را کسب نکند مجاز به انتخاب رشته محل نشود.

دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی اظهارکرد: در گذشته برای درس زبان حدنصاب ویژه در نظر گرفته نشده بود، ولی در حال حاضر باید ۲۵ درصد از نمره کل را داوطلبان در درس زبان کسب کنند، البته ۲۵ درصد نمره بسیار ناچیزی است ولی به دلیل اینکه شروع این سطح‌بندی است می‌تواند تا چندین سال با این شرایط ادامه پیدا کند و سپس برنامه‌ریزی مجددی برای آن انجام شود.

حاجتی تاکید کرد: باید این نکته را نیز در نظر داشت که در تعیین حدنصاب‌ها به عملکرد آزمون دکتری و ارشد در سال‌های گذشته نیز توجه شده است و تلاش شده که این حدنصاب به نحوی انجام شود که تاثیر زیادی در ورود داوطلبان نداشته باشد و تنها داوطلبان را راهنمایی کند تا برای درس زبان خود را بیشتر آماده کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه در مورد کارشناسی ارشد قرار شده است که حدنصاب ۲۵ درصد برای درس زبان در نظر گرفته شود، گفت: حدنصاب کل برای دیگر دروس، ۳۰ درصد است و اگر کسی ۳۰ درصد نمره کل را کسب کند، می‌تواند در رقابت شرکت کند و به انتخاب رشته‌محل اقدام کند.

دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی، خاطرنشان کرد: نداشتن حدنصاب نمره برای درس زبان در گذشته نگران کننده بود و این اقدام موثری برای آزمون‌های کارشناسی ارشد در سال ۹۸ به بعد خواهد بود.

 

مطالب مرتبط:

فرصت مجدد ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد ۹۸ علوم پزشک... مهلت مجدد ثبت نام کنکور ارشد پزشکی سال 1398 از 26 فروردین ماه آغاز خواهد شد. به گزارش ایسنا، از سوی مرکز سنجش آموش پزشکی برای ثبت نام آزمون کارشناس...
اعلام نتایج اولیه آزمون پذیرش پزشکی از کارشناسی ۹۸... نتایج آزمون کتبی دوازدهمین دوره آزمون پذیرش دانشجو از مقطع کارشناسی به دکتری پزشکی سال تحصیلی 98-99 دانشگاه علوم پزشکی تهران اعلام شد. به گزا...
ثبت نام بیش از ۵۱ هزار نفر در آزمون ارشد پزشکی ۹۸... بیش از ۵۱ هزار نفر در آزمون ورودی دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته رشته‌های گروه پزشکی سال ۹۸ ثبت نام کرده‌اند.  به گزارش مهر، مهلت ثبت نام در آزمون ک...
تمدید مهلت ثبت نام کنکور ارشد ۹۸ وزارت بهداشت... مهلت مجدد ثبت نام و ویرایش اطلاعات ثبت نامی آزمون‌ کارشناسی‌ ارشد 98 وزارت بهداشت از 26 فروردین آغاز خواهد شد. به گزارش مسترتست، ثبت نام کنکور کارشنا...
اعلام ظرفیت اولیه پذیرش کنکور ارشد پزشکی ۹۸... ظرفیت اولیه پذیرش دانشجو در آزمون کارشناسی ارشد رشته های گروه پزشکی سال ۹۸ اعلام شد و بیش از ۴ هزار و ۷۰۰ نفر در این مقطع پذیرفته می شوند. به گزا...
کانال تلگرام کارشناسی ارشد
avatar
ن.م
ن.م

این قانون فقط واسه رشته های پیرا پزشکیه یا واسه همه رشته ها؟

ناصر
ناصر

عجب قانون مسخره ای اخه کدوم داوطلبیو دیدین با درصد زبان کم قبول شده باشه.حالا یسری رشته ها که کتاب تخصصی زیاددارن نه ولی رشته ای عین ژنتیک و بیوشیمی و… که اگر ۶۰ هم بزنین باز احتمال قبولی کمه،پس عملا اجرا شدس قانونش ولی الان گفتنش. منکه پسری هستم هرجا میرم… ادامه نظر»

Motaleb
Motaleb

واسه سال ۹۷ اجرا نشه خدا کنه!

شیما
شیما

دو ماه به کنکور که نمیگن حدنصاب داره
واسه سال آینده اجرا میشه

Motaleb
Motaleb

یعنی واسه امسال هم اجرا می شه یا از سال بعد؟

مهسا
مهسا

سلام
حدنصاب نمره زبان از کنکور ارشد سال ۹۸ اجرا میشه.

احمد
احمد

یعنی ما برای ارشد ۹۷ امسال تیرماه باید انگلیسی بخونیم؟
یا از سال اینده۹۸ این قانون اجرا میشه؟

شیما
شیما

واسه آزمون سال ۹۸.نه امسال

ali
ali

شیما خانوم اول اشتباه من وشما این بود که از اول رشته هاى پیرا پزشکى را انتخاب کردیم از همان اول واسه پزشکى عمومى مىخوندیم بهتر بود این همه کنکور این همه درد سر نداشتیم اخه شیما خانوم من یک کارشناس علوم ازمایشگاهى هستم واقعا خسته شدم من امسال وزارت علوم هم… ادامه نظر»

شیما
شیما

انشالا امسال قبول میشیم که دیگه مجبور نباشیم واسه حدنصاب سال دیگه دردسر بکشیم
منم سال دومه ک دارم کنکور میدم،هم بهداشت هم علوم

شیما
شیما

دارن غیر مستقیم میگن نمیخوایم کسی قبول بشه
حدنصاب نمره توی کنکور واقعا مسخرس

ali
ali

هی سخت تر بکنید اخه چرا بابا شب روز یک خبر جدید اخه ما خسته شدیم از این همه قانون بابا یک قانون وضع کنید که حداقل تا ده سال اعتبار داشته باشه حداقل ما بتونیم برنامه ریزی بکنیم

کانال تلگرام کارشناسی ارشد

تازه‌ترین خبرها

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 98

زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 98 سراسری و آزاد

دریافت اخبار از طریق ایمیل

ایمیل خود را وارد کنید:

موضوعات اصلی

مشاوره کارشناسی ارشد

 کارشناسی ارشد بدون کنکور استعداد درخشان

 شهریه کارشناسی ارشد شبانه ، آزاد ، پیام نور ، پردیس ، غیرانتفاعی

 منابع کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد

 دفترچه های ثبت نام و انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری و آزاد

 کارشناسی ارشد پردیس

 زبان کارشناسی ارشد

مطالب مهم

خیریه بچه های آسمان