پارسه

مستثنی شدن دانشگاه صدا و سیما از توقف فعالیت دانشگاه‌های بدون مجوز وابسته به دستگاه‌های اجرایی

ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه صدا و سیما

غلامی گفت: فعالیت مراکز آموزشی وابسته به دستگاه‌های اجرایی که مجوز ندارند متوقف می‌شود، اما دانشگاه صداوسیما از این قاعده مستثنی است.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، مدتی است وزارت علوم بر اساس مصوبه‌ای تصمیم به تعطیلی و واگذاری دانشگاه های وابسته به مراکز و سازمان‌های دولتی کرده است و  روسای دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری، دانشگاه جامع امام حسین (ع)، دانشگاه دفاع ملی، دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم، دانشکده صنعت هواپیمایی کشوری و دانشگاه صدا و سیما اعتراض قانونی خود نسبت به این اقدام را اعلام کردند و برای حل این مشکل به رئیس قوه مقننه نامه‌ای نوشتند.

این مسئولان  می‌گویند رشته‌های دانشگاه‌های مراکز وابسته در سایر مراکز آموزشی وجود ندارد و  تجهیزات و امکانات کافی برای این دانشجویان را در هیچ دانشگاه دیگری نمی‌توان یافت؛ البته وزیر علوم معتقد است مراکز آموزشی که دارای مجوز هستند می‌توانند به راحتی کار خود را ادامه دهند.

منصور غلامی وزیر علوم تحقیقات و فناوری در گفت و گو با  خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره مشکل دانشجویان دانشگاه صدا و سیما اظهار کرد: در قانون تشکیل دانشگاه صدا و سیما دیده شده که برای تربیت نیروی مورد نیاز خود دانشگاه داشته باشد.

وزیر علوم تحقیقات و فناوری با اشاره به وضعیت کنونی دانشگاه صدا و سیما گفت: به لحاظ آنکه در مصوبه دانشگاه بخش‌هایی برای تربیت نیروی انسانی دیده شده؛ این دانشگاه مستثنی از  قاعده واگذاری است و به دستگاه اجرایی خود وابسته می‌ماند.

وی  با اشاره به وضعیت دانشگاه‌ نظامی بیان کرد: از آنجایی که این دانشگاه هم از اساس در راستای تربیت نیروی مورد نیاز راه اندازی شده است،  فعالیتش را ادامه می‌دهد.

غلامی با اشاره به دانشگاه های وابسته به مراکز آموزش عالی که به تربیت نیرو می پردازند، گفت: مراکز آموزشی که برای تربیت نیرو مجوز گرفته‌اند فعالیتشان ادامه پیدا می‌کند.

وزیر علوم تحقیقات و فناوری درباره دانشگاه‌هایی که در راستای تربیت نیرو شکل نگرفته‌اند، گفت: مراکزی که در راستای تربیت دانشجو نیستند و مجوز ندارند فعالیتشان متوقف می شود و نمی‌توانند به کار خود ادامه دهند.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۰ نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات