پارسه

نبود برنامه مصوب برای حذف کنکور کارشناسی ارشد

وزیر علوم تاکید کرد: فعلا برنامه مصوبی برای حذف مدل فعلی پذیرش دانشجویان کارشناسی ارشد نداریم.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

منصور غلامی در گفتگو با مهر درباره حذف کنکور کارشناسی ارشد و دکتری گفت: پذیرش دانشجویان دکتری در کنکور با مشارکت دانشگاه‌ها انجام می شود، دانشجویان دکتری آزمون داشته و تعداد دو تا سه برابر ظرفیت پذیرفته شدگان به دانشگاه ها معرفی می شوند.

وی ادامه داد: سپس دانشگاه ها با بررسی مدرک تحصیلی و مصاحبه، افراد را انتخاب می کنند. برای کارشناسی ارشد هم همان آزمون سراسری وجود دارد.

وزیر علوم تحقیقات و فناوری افزود: فعلا برنامه مصوبی برای حذف این مدلها از پذیرش دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری نداریم.

به گزارش مهر اخیرا، معاون آموزشی وزیر علوم عنوان کرده بود که این وزارتخانه موافق حذف کنکور کارشناسی ارشد و دکتری در صورت فراهم آمدن شرایط آن است. این درحالی است که در حال حاضر وزارت علوم تحقیقات و فناوری و سازمان سنجش آموزش کشور در حال مقدمه سازی برای حذف کنکور کارشناسی هستند که براساس اقدامات صورت گرفته مقرر شد شیوه پذیرش دانشجو تغییر کرده و برای سال ۹۸ دو روش با کنکور و بدون کنکور اعمال شود. بخشی از پذیرش بدون کنکور نیز در بهمن ماه صورت می گیرد.

در سال ۹۸ نیز، هم کنکور و هم روش بدون استفاده نمره کنکور اعمال خواهد شد لذا داوطلبان سال ۹۸ می توانند ثبت نام کرده و در رشته های پر متقاضی آزمون بدهند.

 داوطلبانی هم که قصد داشته باشند در رشته محل هایی که سازمان سنجش اعلام می کند، تحصیل کنند، می توانند در آزمون سراسری ثبت نام نکرده و فقط به سایت دانشگاه ها مراجعه کنند، سازمان سنجش آنها را راهنمایی خواهد کرد تا از این طریق جذب شوند. 

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۴ نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
Samira
بهمن ۱۵, ۱۳۹۷ ۸:۱۲ ق٫ظ

تکمیل ظرفیت پس چی شدددد؟؟؟؟؟!!! ???

ASHVAN
بهمن ۶, ۱۳۹۷ ۷:۱۹ ب٫ظ

همه ی دانشجویان دانشگاه ما کنکورو بهترین راه برای ورود به مقطع ارشد میدونن و حذف آن یه بی عدالتی آشکاره
چون خیلی شرایط یکسان نیست.امیدوارم حذف نشه یا لااقل اگر میخوان حذف کنن واسه دانشجویانی حذف میکردن که مقطع کارشناسی رو هم همینطور وارد دانشگاه شدند نه اینجوری

بهنام
بهمن ۶, ۱۳۹۷ ۱۲:۰۱ ب٫ظ

امیدوارم که ظرفیت از طریق کنکور به هیچ انواع تغییر نکند باید حد اقل همان قبلی بماند

رشید
بهمن ۶, ۱۳۹۷ ۱۱:۵۸ ق٫ظ

تحت هیچ شرایطی کنکور در مقطع کارشناسی ارشد نباید ذرهای دچار تغییر گردد تنها راه انتخاب درست کنکور ارشد است و به هیچ عنوان سوابق تحصیلی معیا درستی نیست اکثر دانشجویان با استعداد دارای معدلی حتی بسیار ضعیف میباشند چرا که دلیلی برای رقابت در یک فضای رقابتی نا استاندارد و سلیقهای استاد دانشگاه در اکثر دانشگاهها نمیبینند ولیفضای کنکور بسیار استاندارد است و به ان ارج میدهند چرا که در نهایت یک روبلت تعداد گزینه های صحیح دانشجو را تعیین میکند نه یک هم دهاتی هم شهری یا هم جنس(خلاف هم جنس) و یا هم استانی