اعلام آمار نهایی ثبت نام کنکور ارشد ۹۸

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: بر اساس آمار نهایی تعداد ۶۱۴ هزار و ۶۵۳ نفر برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ ثبت نام کردند.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

حسین توکلی در گفتگو با مهر افزود: ثبت نام برای شرکت در آزمون ورودی دوره های کارشناسی ارشد سال ۹۸ و مرحله اول بیست و چهارمین دوره المپیاد علمی دانشجویی کشور در ۶ گروه آموزشی و ۱۳۱ کدرشته امتحانی برای تمامی دانشگاه های دولتی و غیر دولتی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی از روز جمعه ۱۶ آذر آغاز شد و یکشنبه ۲۵ آذر ۹۷ پایان پذیرفت. 

وی افزود: در این بازه زمانی تعداد ۴۵۴ هزار و ۷۳۳ نفر ثبت نام کردند که از این تعداد ۲۳۶ هزار و ۱۱ نفر معادل ۵۰.۹۱ درصد داوطلبان زن و ۲۱۸ هزار و ۷۲۲ نفر معادل ۴۸.۱۰ درصد داوطلبان مرد هستند.

توکلی خاطرنشان کرد: ثبت نام برای شرکت در ۹ کدرشته امتحانی مربوط به ارگان های ذیربط به صورت جداگانه انجام شده است و آزمون این کدرشته ها توسط ارگان های ذیربط و با هماهنگی و نظارت سازمان سنجش برگزار می شود.

وی یادآور شد: به منظور مساعدت برای داوطلبانی که در بازه زمانی ۱۶ تا ۲۵ آذر ۹۷ ثبت نام کرده بودند ترتیبی اتخاذ شد که اطلاعات ثبت نامی آنها بر روی سایت سازمان قرار داده شد. داوطلبان می توانستند با مطالعه دفترچه و اطلاعیه های سازمان سنجش ۲۸ بهمن تا اول اسفند ۹۷ نسبت به مشاهده و کنترل اقدام کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش افزود: همچنین به منظور مساعدت با داوطلبانی که در مهلت مقرر در آزمون کارشناسی ارشد و بیست و چهارمین دوره المپیاد علمی دانشجویی ثبت نام نکرده بودند ترتیبی اتخاذ شد که این افراد با مراجعه به سایت سازمان سنجش  و خرید کارت اعتباری ثبت نام نسبت به ثبت نام در این آزمون اقدام کنند.

وی گفت: در فاصله ۲۸ بهمن تا اول اسفند ۹۷ تعداد ۱۵۹ هزار و ۹۲۰ داوطلب ثبت نام کردند.

توکلی خاطرنشان کرد: با توجه به تعداد داوطلبان مرحله اول و آمار مرحله دوم در مجموع تعداد ۶۱۴ هزار و ۶۵۳ نفر برای شرکت در آزمون ورودی دوره های کارشناسی ارشد سال ۹۸ و مرحله اول بیست و چهارمین دوره المپیاد علمی دانشجویی کشور ثبت نام کردند.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۲ نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
هادی
اسفند ۷, ۱۳۹۷ ۱۲:۵۳ ب٫ظ

از تکمیل ظرفیت ارشد ۹۷ بگین.

ابوطالب
اسفند ۶, ۱۳۹۷ ۸:۵۰ ب٫ظ

اگه کسی جا مونده باشه، چکار باید بکند؟