پارسه
نوگام
کیهان روان
عالم زاده

پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور ۹۸ دانشگاه خواجه نصیر

کارشناسی ارشد بدون کنکور 98 - 99 دانشگاه خواجه نصیر
فراخوان پذیرش بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۸ دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی منتشر شد.

به گزارش مسترتست، شرایط و زمان ارائه درخواست پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون سال تحصیلی ۹۸-۹۹ دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی به شرح زیر است:

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

شرایط پذیرش ارشد بدون کنکور ۹۸ دانشگاه خواجه نصیر

دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته (مجموع روزانه و شبانه) دانشگاه های دولتی که واجد شرایط زیر بر اساس آئین نامه پذیرش کارشناسی ارشد استعدادهای درخشان باشند، مجاز به ارائه درخواست پذیرش به دانشگاه هستند:زمان و شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه خواجه نصیر

۱- پس از شش نیمسال تحصیلی با گذراندن حداقل سه چهارم از کل واحدهای دوره به لحاظ میانگین کل جزو پانزده درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند.

۲- حداکثر در هشت نیمسال تحصیلی دانش آموخته شوند.

۳- سال تحصیلی ۹۸-۹۹، سال تحصیلی بلافاصله پس از دانش آموختگی آنها باشد.

۴- متقاضیانی که در طول شش یا هفت نیمسال تحصیلی دانش آموخته شوند و به لحاظ میانگین کل هشت نیمسال دانشجویان هم رشته و غیرهم ورودی خود جزو پانزده درصد برتر باشـند.

۵- برگزیدگان رتبه های اول تا پانزدهم نهایی المپیادهای علمی- دانشجویی برای ورود به همان رشته و به شرط آن که از لحاظ میانگین کل جزو ۲۰درصد برتر هم رشته و ورودی دانشگاه مبدا باشند.

۶- دانشجویانی که از لحاظ میانگین کل جزو ۲۵درصد برتر هم رشته و ورودی خود بوده (ده درصد بعدی نسبت به پانزده درصد برتر)، و حداکثر در مدت هشت نیمسال دانش آموخته شوند، به ترتیب اولویت رتبه متقاضیان و به شرط کسب میانگین کل حداقل ۱۵ و عدم تکمیل ظرفیت پذیرش بدون آزمون توسط پانزده درصد برتر. (صرفاً برای دانشجویان دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی)

ظرفیت پذیرش و سایر موارد اشاره نشده، مطابق با آیین نامه وزارتی خواهد بود.

نکات مهم

توجه ۱: پس از ثبت نام وجه پرداخت شده بازگشت داده نخواهد شد.

توجه ۲: برای پذیرش دانشجو از دانشگاه های دیگر، صرفا درخواست های دانشجویان پانزده درصد برتر ورودی دانشگاه های دولتی بررسی خواهد شد. بنابراین دانشجویان سایر دانشگاه ها (دانشگاه آزاد، پیام نور، غیر انتفاعی، جامع علمی کاربردی و …) و دانشجویان با رتبه بیش از پانزده درصد برتر دانشگاه های دیگر، از ارسال فرم درخواست و واریز وجه خودداری نمایند. وجه واریزی بازگردانده نخواهد شد.

توجه ۳: کسانی که علاوه بر رشته خود، متقاضی رشته های بین رشته ای هستند باید دو باره وارد سیستم شده و همان مراحل درخواست رشته اول را مجددا اجرا و وجه واریز نمایند.

توجه ۴: هر دانشجو تنها می تواند متقاضی یک رشته خود (پنج گرایش به ترتیب اولویت علاقمندی اعلام گردد) و یک رشته از رشته های بین رشته ای مطابق جدول اعلامی باشد. بنابراین تنها دانش آموختگان رشته های مجاز مقطع کارشناسی هر رشته مطابق جدول، می توانند متقاضی یک رشته بین رشته ای باشند. چنانچه دانشجویی بدون توجه به جدول رشته های مجاز اعلام تقاضا نماید، مورد بررسی قرار نخواهد گرفت و وجه پرداخت شده نیز بازگشت داده نخواهد شد.

توجه ۵: بدیهی است برنامه ریزی برای دفاع از پروژه و اخذ نمرات میهمانی و … به منظور رعایت زمان دانش آموختگی طبق قوانین و تاریخ های اعلامی دانشگاه مربوطه به عهده دانشجو و دانشکده می باشد و این دفتر مسئولیتی در قبال آن ندارد.

توجه ۶: مسئولیت صحت اطلاعات بارگذاری شده به عهده متقاضی بوده و در صورت عدم صحت، دانشگاه هیچ مسئولیتی نداشته و مطابق مقررات برخورد خواهد نمود.

توجه ۷: به حداکثر زمان ثبت نام توجه فرمایید. زمان ثبت نام تمدید نخواهد شد.

توجه ۸: شرایط پذیرش و راهنمای ثبت نام از وضوح کافی برخوردار است. بنابراین خواهشمند است از مراجعه حضوری و یا تماس تلفنی به منظور پرسش مجدد موارد یا اصرار بر تغییر آن جدا خودداری فرمایید.

جدول رشته های بین رشته ای

ردیف

رشته های کارشناسی ارشد

رشته های مجاز مقطع کارشناسی برای پذیرش رشته مورد نظر

۱

مهندسی مکاترونیک

مهندسی کامپیوتر (سخت افزار و نرم افزار)- مهندسی مکانیک- مهندسی برق- مهندسی هوافضا

۲

مهندسی پزشکی گرایش
بیوالکتریک

مهندسی برق- مهندسی پزشکی- مهندسی کامپیوتر (سخت افزار و نرم افزار)

۳

مهندسی صنایع گرایش
مهندسی مالی

مهندسی صنایع، ریاضی، اقتصاد و حسابداری با دیپلم ریاضی فیزیک (به شرط عدم تکمیل ظرفیت توسط متقاضیان رشته صنایع)

۴

مدیریت کسب و کار (گرایش بازاریابی و مالی)

تمام رشته های فنی و مهندسی (به شرط عدم تکمیل ظرفیت توسط متقاضیان رشته صنایع)

 

نحوه ارائه درخواست ارشد بدون کنکور دانشگاه خواجه نصیر

ضروری است داوطلبان واجد شرایط پس از مطالعه راهنمای ثبت نام غیر حضوری حداکثر تا تاریخ ۹۸/۰۱/۲۴ از طریق سامانه جامع دانشگاهی (گلستان) با ورود اطلاعات، و بارگذاری مدارک مورد نیاز، در محل های پیش بینی شده، ثبت نام نمایند.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش ارشد بدون کنکور دانشگاه خواجه نصیر

لازم است داوطلبان محترم قبل از شروع ثبت نام، فایل مدارک زیر را آماده نمایند.

۱- تصویر صفحه اول شناسنامه

۲- تصویر پشت و روی کارت ملی

۳- ریز نمره کارشناسی. منظور از ریز نمره، کارنامه کلی مقطع کارشناسی بدون تایید یا مهر و امضا دانشگاه است. این کارنامه می بایست نشان دهنده همه نیمسال های تحصیلی دانشجو و حداکثر دو صفحه می باشد. (لطفا از بارگذاری کارنامه ترم به ترم خودداری گردد. چنانچه طریقه دسترسی به گزارش کارنامه کلی را نمی دانید لطفا از آموزش دانشکده خود راهنمایی بگیری) در کارنامه بارگذاری شده نام و آرم دانشگاه، مشخصات دانشجو و نیمسالهای تحصیلی و معدل ها می بایست مشخص بوده و هنگام بارگذاری در سیستم، هیچیک از این اطلاعات حذف و یا از طریق فتوشاپ اضافه نگردد. در غیر این صورت مدارک بررسی نخواهد شد. ضمنا چنانچه به فرمت اصلی کارنامه دانشگاه مواردی توسط متقاضی، اضافه گردد، تخلف محسوب شده و مستوجب برخورد قانونی می باشد.

۴- گواهی رتبه: گواهی رتبه تحصیلی و المپیاد حسب مورد. گواهی رتبه می بایست بیانگر رشته، رتبه تا پایان نیمسال ششم (با ذکر نیمسال مورد نظر)، تعداد واحد گذرانده تا پایان نیمسال ششم، کل واحدهای دوره، معدل تا پایان نیمسال ششم ، و تعداد
دانشجویان ورودی باشد.

۵- پرداخت هزینه ثبت نام به مبلغ  ۵۰۰۰۰۰ (پانصد هزار ریال) به صورت الکترونیکی از طریق سامانه جامع دانشگاهی (گلستان).

یادآوری مهم ۱: کلیه اطلاعاتی که در سامانه گلستان درج می گردد از قبیل: تعداد واحد گذرانده تا پایان نیمسال ششم، کل واحدهای دوره، معدل تا پایان نیمسال ششم، و تعداد دانشجویان ورودی، می بایست بر اساس گواهی صادر شده توسط دانشگاه مربوطه باشد.


یادآوری مهم ۲: کلیه متقاضیان از تاریخ ۹۸/۰۱/۰۱ قادر به شروع ثبت نام در سامانه گلستان خواهند شد. بنابراین در فاصله موجود خواهند توانست مدارک لازم را تهیه نمایند.

یادآوری مهم ۳: گواهی رتبه می بایست شامل کلیه موارد ذکر شده در بند ۴اطلاعیه باشد ولی فرمت آن به اختیار دانشگاه صادر کننده می باشد و هیچگونه فرم از پیش طراحی شده ای از جانب این دانشگاه ارائه نمی شود. بنابراین از تماس برای دریافت فرم جدا خودداری گردد.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۷ نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
الناز
فروردین ۱۱, ۱۳۹۸ ۰:۲۶ ق٫ظ

من کامپیوتر دانشگاه صنعتی اراکم و معدلم ۱۶.۵۰ هست به نظرتون امکانش هست پذیرش کنن؟

النا
فروردین ۱۱, ۱۳۹۸ ۰:۲۷ ق٫ظ
پاسخ به  الناز

البته شاگر اول هستم

۹۰۰۱
فروردین ۲۶, ۱۳۹۸ ۳:۴۸ ب٫ظ
پاسخ به  النا

به لحاظ الزامات که مشکلی نداره میتونید شرکت کنید چون شرایط رو دارید اما اگر بخوایم منطقی نگاه کنیم بعیده از دانشگاه صنعتی اراک بشه رفت صنعتی خواجه نصیر بدون آزمون چون صنعتی اراک سطح ۴ هست خواجه نصیر سطح ۱ .

در هر صورت اگر ۵۰ هزار تومن براتون پولی نیست میتونید شانستون رو امتحان کنید در غیر اینصورت ریسکه به نظر من . چون این تیپ دانشگاه ها فقط در رنج خودشون رو میگیرند مثل : شهید بهشتی ، صنعتی اصفهان ، شیراز ، فردوسی مشهد ، تبریز و امثالهم .

مملی
بهمن ۲۸, ۱۳۹۹ ۷:۴۴ ب٫ظ
پاسخ به  الناز

معدل به این خوبی داری اپلای کن برو :|

سحر
فروردین ۱۰, ۱۳۹۸ ۶:۰۸ ب٫ظ

سلام در مورد قسمت توجه۴ یکم بیشتر تو ضیح می دهید الان اصلا مشخص نیست چه رشتههای برای ارشد میگیره الان من برق خوندم

سحر
فروردین ۱۰, ۱۳۹۸ ۶:۱۱ ب٫ظ
پاسخ به  سحر

الان من تو ۵تا گرایشی که میتونم انتخاب کنم نمیتونم مهندسی پزشکی رو انتخاب کنم باید مجددا ثبت نام کنم؟؟؟

الناز
فروردین ۱۱, ۱۳۹۸ ۰:۲۵ ق٫ظ
پاسخ به  سحر

ببخشید از کدوم دانشگاهیو و معدلتون چنده؟؟