انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۹۸ تا روز سه شنبه ۲۵ تیرماه منتشر شد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش مسترتست، داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد ۱۳۹۸ دانشگاه های سراسری از چهارشنبه ۱۹ تیرماه فرصت داشتند با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند. فرم انتخاب رشته اینترنتی کنکور کارشناسی ارشد از طریق سایت این سازمان در دسترس داوطلبان است.

لازم است داوطلبان پیش از انتخاب رشته نسبت به دانلود دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۹۸ اقدام نموده و کد رشته محل های مورد علاقه از دوره های روزانه، نوبت دوم، مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی، مراکز پیام نور، رشته های مجازی، دوره های پردیس خودگردان، مشترک و همچنین رشته های دارای شرایط خاص و یا بورسیه حداکثر تا ۱۰۰ کد رشته محل را به ترتیب علاقه‌مندی، در فرم انتخاب رشته اینترنتی درج نمایند.

آخرین مهلت انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد ۹۸

آخرین مهلت انتخاب رشته کنکور ارشد ۹۸، ۲۳ تیرماه است. اما با توجه به تجربیات سال‌های گذشته، احتمال تمدید مهلت انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۹۸ نیز وجود دارد. با این حال به داوطلبان عزیز توصیه می‌کنیم هر چه سریع‌تر نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

فرصت انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۹۸ تا سه شنبه ۲۵ تیر تمدید شد.

نکات مهم تکمیل فرم انتخاب رشته اینترنتی کارشناسی ارشد ۹۸

داوطلبانی که علاوه بر رشته امتحانی اصلی، در یکی از رشته های شناور کنکور کارشناسی ارشد ۹۸ نیز متقاضی شده‌اند و بر اساس کارنامه نتایج اولیه کنکور ارشد ۹۸ خود مجاز به انتخاب رشته می‌باشند، ضرورت دارد که انتخاب رشته نمایند. ضمناً برای این قبیل از داوطلبان نیز فقط یک فرم انتخاب رشته در نظر گرفته شده است که ضرورت دارد در صورت تمایل کد رشته محل‌های رشته اصلی (رشته امتحانی اول) و کدرشته محل‌های رشته بعدی (کدرشته امتحانی رشته دوم) را در همین یک فرم، به ترتیب اولویت علاقه درج نمایند.

هر داوطلب باید فرم انتخاب رشته اینترنتی خود را از طریق سایت سازمان، بر اساس برنامه زمانی اعلام شده تکمیل نماید، بدیهی است در صورت انجام صحیح انتخاب رشته رسید ۱۵ رقمی از طریق سایت در اختیار وی قرار می‌گیرد که نشانگر مراحل طی شده بوده و داوطلب باید آن را یادداشت و نگهداری نماید. بدیهی است چنانچه داوطلبان به هر دلیل موفق به دریافت رسید انتخاب رشته ۱۵ رقمی نشده باشند، انتخاب رشته آنان در سایت سازمان ثبت نخواهد شد و به عبارت دیگر فرایند انتخاب رشته برای این دسته از داوطلبان انجام نشده است.

داوطلبان دارنده مدرک تحصیلی در رشته‌های گروه پزشکی (دانشجویان و فارغ‌التحصیلان) شرکت‌کننده در این آزمون، قبل از اقدام به تکمیل فرم انتخاب رشته اینترنتی توجه داشته باشند که باید از لحاظ طرح تعهد خدمت به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی وضعیت خود را مشخص و منعی برای ادامه تحصیل نداشته باشند. بدیهی است در غیر اینصورت عواقب آن به عهده شخص داوطلب خواهد بود.

داوطلبان دارنده مدرک تحصیلی در رشته‌های دبیری (دانشجویان و فارغ‌التحصیلان) شرکت‌کننده در این آزمون، قبل از اقدام به تکمیل فرم انتخاب رشته اینترنتی، توجه داشته باشند که باید از لحاظ تعهد خدمت به وزارت آموزش و پرورش وضعیت خود را مشخص نمایند. بدیهی است در غیر اینصورت عواقب آن به عهده شخص داوطلب خواهد بود.

مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد

داوطلبان عزیز می توانند جهت استفاده از مشاوره رایگان انتخاب رشته کارشناسی ارشد به لینک زیر مراجعه کنند:

مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۹۸

 

 

 

اینستاگرام کارشناسی ارشد

کانال تلگرام کارشناسی ارشد