نتایج ارشد فراگیر ۹۹ پیام نور، در نیمه دوم اسفند ۹۹ اعلام خواهد شد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

زمان اعلام نتایج ارشد فراگیر 99

زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد فراگیر ۹۹

آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور بهمن ماه سال ۱۳۹۹ (نوبت بیست و یکم) در روز جمعه ۱۷ بهمن ۹۹ برگزار خواهد شد.

کلیه مراحل کنکور فراگیر شامل برگزاری آزمون، تصحیح پاسخنامه‌ها و اعلام نتایج از طریق سازمان سنجش آموزش کشور صورت می‌گیرد.

سوالات کنکور کارشناسی ارشد فراگیر از منابع امتحانی معرفی‌شده طرح می‌شود.

آزمون به صورت چند گزینه ای برگزار می‌شود و نمره منفی ندارد.

نحوه پذیرش در آزمون ارشد فراگیر

زمان توزیع کارت ارشد فراگیر ۹۹

متقاضیان پذیرش در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر سال ۹۹ می‌توانند از روز سه‌شنبه ۱۴ تا روز پنجشنبه ۱۶ بهمن با مراجعه به درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به تهیه پرینت کارت و راهنمای شرکت در آزمون اقدام کنند.

اطلاعیه دریافت کارت و برگزاری آزمون از روز دوشنبه ۱۳ بهمن ماه در سایت سازمان سنجش منتشر خواهد شد.

سهمیه ایثارگران و رزمندگان در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر ۹۹

در آزمون فراگیر ارشد پیام نور دو سهمیه ایثارگران و رزمندگان اعمال می شود که جزئیات آن به شرح زیر است:

هر یک از داوطلبان متقاضی سهمیه رزمندگان و ایثارگران می‌توانند براساس شرایط خود از سهمیه رزمندگان یا ایثارگران برخوردار شوند.

سهمیه رزمندگان در کنکور ارشد فراگیر ۹۹

رزمندگانی که مطابق آیین نامه اجرایی قانون ایجاد تسهیلات برای ورود رزمندگان و جهادگران داوطلب بسیجی به دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی از تاریخ ۱۳۹۵/۶/۳۱ لغایت ۱۳۶۷/۶/۳۱ حداقل شش ماه متوالی یا متناوب داوطلبانه در مناطق عملیاتی جبه‌های نبرد حق علیه باطل حضور داشته اند، لازم است ضمن مراجعه به ارگان ذی‌ربط (سازمان بسیج مستضعفان یا وزارت جهاد کشاورزی) نسبت به تکمیل فرم مخصوص استفاده از سهمیه رزمندگان اقدام کنند تا آمار و اطلاعات آنان بعد از زمان ثبتنام توسط سازمان بسیج مستضعفان یا وزارت جهاد کشاورزی مورد تائید نهائی قرار گیرد. بدیهی است در صورت تأیید نهایی توسط ارگان‌های ذی‌ربط در سهمیه رزمندگان گزینش می‌شوند.

تذکر مهم: داوطلبان متقاضی استفاده از سهمیه رزمندگان سازمان بسیج مستضعفان و نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران، لازم است پس از تکمیل فرم مخصوص استفاده از سهمیه رزمندگان نسبت به دریافت کد پیگیری ۱۲ رقمی از واحد مربوطه اقدام و آن را در زمان ثبت نام در محلی که در تقاضانامه اینترنتی در نظر گرفته شده درج کنند.

تبصره ۱: داوطلبان متقاضی استفاده از سهمیه رزمندگان (سازمان بسیج مستضعفان) در صورت عدم تایید سهمیه و درج سهمیه آزاد بر روی کارت شرکت در آزمون، به واحد‌های تابعه شهرستان‌های محل تشکیل پرونده مراجعه کنند.

تبصره ۲: کد پیگیری ۱۲ رقمی سازمان بسیج مستضعفان و یا نیرو‌های مسلح برای هر آزمون در هر سال متفاوت است؛ لذا داوطلبان ضرورت دارد برای ثبت نام در هر آزمون با مراجعه به واحد مربوط نسبت به دریافت کد پیگیری ۱۲ رقمی مخصوص همان آزمون اقدام کنند.

تبصره ۳: مناطق عملیاتی براساس مصوبات شورای عالی دفاع تعیین می‌شود.

تبصره ۴: مدت حضور یا خدمت در جبهه موظفی سربازان و پاسداران وظیفه و همچنین تعهدات و مأموریت‌های خدمتی پرسنل وزارتخانه ها، سازمان‌ها و ارگان‌های نظامی در جبهه و نیز طرح ۶ ماهه دانشجویان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، حضور داوطلبانه تلقی نمی‌شود.

تبصره ۵: نیرو‌های فعال بسیجی و بسیجیان عادی پایگاه‌های مقاومت بسیج مشمول استفاده از سهمیه رزمندگان نمی‌شوند.

آن دسته از پرسنل کادر ثابت، پیمانی و وظیفه نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران علاوه بر میزان موظفی، که از تاریخ ۳۱ شهریور ۱۳۵۹ تا ۳۱ شهریور ۱۳۶۷  حداقل ۶ ماه پیوسته و یا ۹ ماه ناپیوسته شرکت در عملیات به صورت داوطلبانه در خطوط مقدم حضور داشته اند، با تأیید بالاترین مقام هر یک از نیرو‌های مسلح (آجا)، (ودجا) و (ناجا) می‌توانند از مزایای این قانون استفاده کنند.

این قبیل افراد می‌توانند ابتدا به سازمان‌های تابعه مراجعه و فرم مخصوص استفاده از سهمیه رزمندگان در آزمون مربوط را تکمیل و کد پیگیری ۱۲ رقمی دریافت کنند تا آمار و اطلاعات آنان بعد از زمان ثبت نام توسط ستاد کل نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران مورد تأیید نهایی قرار گیرد.

این قبیل داوطلبان لازم است بند مربوط به سهمیه خود را در تقاضانامه ثبتنامی علامت‌گذاری و نسبت به درج کد پیگیری ۱۲ رقمی در محل مربوط اقدام کنند. تا آمار و اطلاعات آنان بعد از زمان ثبت نام توسط ستاد کل نیرو‌های مسلح مورد تأیید نهایی قرار گیرد و در صورت تأیید نهایی توسط ارگان ذیربط در سهمیه رزمندگان گزینش می‌شوند.

تبصره ۱: داوطلبان متقاضی استفاده از سهمیه رزمندگان لازم است برای دریافت کد پیگیری ۱۲ رقمی به نشانی اینترنتی www.aja.ir مراجعه کنند.

تبصره ۲: بر اساس تبصره ۲ ماده ۱۰ آیین نامه اجرایی قانون ایجاد تسهیلات برای ورود رزمندگان و جهادگران داوطلب بسیجی به دانشگاه‌ها و مؤسسات مصوب ۱۸ اردیبهشت ۱۳۶۸  هیأت محترم وزیران و قانون اصلاح قانون مذکور مصوب ۱۱ آذر ماه ۷۱ مجلس شورای اسلامی، داوطلبانی که از سال ۱۳۶۸ به بعد یک نوبت با سهمیه رزمندگان در آزمون‌های ورودی پذیرفته شده اند، در صورتی که دارای حداقل مدت ۱۲ ماه حضور داوطلبانه در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل باشند، با توجه به تذکر مهم فوق می‌توانند در این آزمون با سهمیه رزمندگان شرکت کنند. در غیر این صورت حق استفاده از سهمیه رزمندگان در این آزمون را نخواهند داشت.

تبصره ۳: آن دسته از داوطلبانی که با استفاده از سهمیه رزمندگان یکبار در دوره کاردانی و یک بار هم در دوره کارشناسی ناپیوسته پذیرفته شده اند، در صورتی که دارای حداقل مدت ۱۸ ماه حضور داوطلبانه در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل باشند، می‌توانند در این آزمون با سهمیه رزمندگان شرکت کنند.

داوطلبان واجد شرایط که با استفاده از سهمیه رزمندگان در آزمون‌های ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته سنوات گذشته شرکت کرده اند لازم است برای استفاده از سهمیه رزمندگان در این آزمون طبق توضیحات فوق عمل کنند.

سهمیه ایثارگران در پذیرش کارشناسی ارشد فراگیر ۹۹

جانبازارن ۲۵ درصد و بالاتر و همسر و فرزندان آنان، جانبازان زیر ۲۵ درصد و همسر و فرزندان آنان، آزادگان و همسر و فرزندان آنان، همسر و فرزندان رزمندگان با حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه و همچنین همسر و فرزندان شهدا و مفقود الاثر برای استفاده از این سهمیه ایثارگران بایستی نسبت به تکمیل بند مربوط در تقاضانامه ثبت نامی اقدام کنند و در صورت تأیید ارگان مربوط، در این آزمون در سهمیه ایثارگران گزینش می‌شوند.

بیست و پنج درصد ظرفیت هر کدرشته محل به همسر و فرزندان شهدا و مفقودالاثر، آزادگان و همسر و فرزندان آنان، جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر و همسر و فرزندان آنان اختصاص دارد.

پنج درصد ظرفیت هر کدرشته محل نیز به جانبازان زیر ۲۵ درصد و همسر و فرزندان آنان و همسر و فرزندان رزمندگان با حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه اختصاص دارد.

تذکر: طبق تبصره بند الف ماده ۹۰ قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ایران، در صورتی که سهمیه ۲۵ درصدی ایثارگران توسط داوطلبان مشمول سهمیه فوق تکمیل نشود، خالی مانده آن، ابتدا به مشمولین سهمیه ۵ درصدی  ایثارگران که شرایط و حدنصاب لازم را داشته باشند، تخصیص یافته و اگر باز هم این ظرفیت خالی ماند، باقیمانده آن به داوطلبان سهمیه آزاد اختصاص پیدا می‌کند.

تاثیر سهمیه در پذیرش ارشد فراگیر

براساس قوانین مذکور حدنصاب نمره ایثارگران (اعم از ایثارگران مشمول ظرفیت ۲۵ درصدی و یا ۵ درصدی) ۷۰ درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد در هر کدرشته محل و حدنصاب نمره رزمندگان ۸۰ دصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد در هر کدرشته محل است.

بر اساس مصوبه دهمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی مورخ ۱۸ اسفند ۹۷، ظرفیت سهمیه ایثارگران ۵ درصد و ۲۵ درصد در هر کدرشته محل درصورتی اختصاص پیدا می‌کند که امکان گرد کردن ریاضی حاصل ضرب سهم در ظرفیت وجود داشته باشد. به عبارت دیگر اگر مقدار اعشار کمتر یا مساوی نیم باشد به عدد صحیح کوچکتر گِرد خواهد شد.

سهمیه‌های فوق براساس قوانین و مقررات موجود بوده و در صورت هرگونه تغییر در این سهمیه‌ها توسط مراجع ذیصلاح، ضوابط و مقررات اعمالی اطلاع رسانی خواهد شد.

بر اساس مصوبه چهارمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی مورخ ۱۸ دی ماه ۹۵ آن دسته از داوطلبان سنوات قبل که با استفاده از سهمیه‌های شاهد و ایثارگر در ردیف پذیرفته شدگان رشته‌های تحصیلی دوره‌های شبانه و نیمه حضوری دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور، مؤسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی و یا دوره‌های مجازی و پردیس خودگردان قرار گرفته اند، در صورت انصراف از رشته قبولی خود فقط یک بار دیگر، مجاز به استفاده مجدد از سهمیه‌های مربوط در آزمون‌های سال‌های بعد در همان مقطع خواهند بود.

پذیرش و اعلام نتایج دوره کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

نتایج ارشد فراگیر پیام نور 99جهت پذیرش لازم است داوطلب در آزمون‌های پایان دوره دانش پذیری مشتمل بر ۶ تا ۱۰ واحد درسی شرکت نماید.

در صورتی که داوطلب نمره نهایی لازم با توجه به ظرفیت پذیرش در رشته محل‌های انتخابی را در آزمون از دروس ترم اول به دست آورد، می‌تواند از حالت دانش پذیری به دانشجوی ارشد تبدیل شود و برای ادامه تحصیل به مرکز پذیرفته شده معرفی می‌شود.

کسب نمره علمی مثبت (بیشتر از صفر) برای پذیرش در هر کد رشته الزامی است.

در صورتی که دانشجویی قبول اعلام شده باشد، اما نمرات برخی دروسش در کنکور زیر ۱۲ باشد، لازم است دروس مورد نظر را در مدت مجاز تحصیل با رعایت پیش نیاز دروس اخذ کرده و این دروس را با موفقیت (کسب حداقل نمره ۱۲) بگذراند.

زمان بندی برگزاری و اعلام نتایج ارشد فراگیر ۹۹

موضوع

تاریخ

ثبت‌نام نوبت بیست و یکم آزمون دوره‌های فراگیرکارشناسی ارشد ناپیوسته پیام نور پذیرش بهمن ماه سال ۱۳۹۹

 ۹۹/۹/۵ تا ۹۹/۹/۱۲

استقرار اطلاعات ثبت نامی داوطلبان بر روی پایگاه اینترنتی سازمان سنجش برای مشاهده و ویرایش اطلاعات

 ۹۹/۹/۵ تا ۹۹/۹/۱۲

انتشار اطلاعیه دریافت کارت و برگزاری آزمون در نشریه پیک سنجش و پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور

 ۹۹/۱۱/۱۳

دریافت کارت ورود به جلسه و برگ راهنمای آزمون از طریق پایگاه اینترنتی سازمان سنجش

۹۹/۱۱/۱۴ تا ۹۹/۱۱/۱۶

برگزاری نوبت بیست و یکم آزمون دوره‌های فراگیر کارشناسی ارشد ناپیوسته دانشگاه پیام نور

جمعه ۹۹/۱۱/۱۷

اعلام نتایج نهایی دوره‌های فراگیر کارشناسی ارشدناپیوسته پیام نور ورودی بهمن ماه سال ۱۳۹۹ (نوبت بیست و یکم)

نیمه دوم اسفند ۹۹

 

نتایج آزمون کارشناسی ارشد فراگیر ۹۹ چگونه اعلام می شود؟

نتایج نهایی آزمون نوبت بیست و یکم، در نیمه دوم اسفندماه سال جاری از طریق پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی: www.sanjesh.org به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.

آیا معدل در آزمون ارشد فراگیر تاثیر دارد؟

بله، نمره نهایی لازم برای قبولی در دوره ارشد فراگیر بر اساس تأثیر ۸۰ درصدی میانگین دروس حاصل از آزمون کتبی و تأثیر ۲۰ درصدی معدل دوره کارشناسی میباشد. میانگین معدل مدرک کارشناسی برای داوطلبانی که دانش آموخته دوره کارشناسی ناپیوسته می‌باشند، حاصل میانگین معدل دو مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته می‌باشد.

ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد فراگیر ۹۹ چقدر است؟

ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور در سال ۹۹، ۳۰ هزار نفر در ۱۳۰۰ رشته محل اعلام کرده است.

 

اینستاگرام کارشناسی ارشد

کانال تلگرام کارشناسی ارشد