زمان انتخاب رشته کنکور ارشد ۹۹ سراسری از ۱۵ شهریور آغاز خواهد شد. زمان انتخاب رشته ارشد ۹۹ آزاد هنوز اعلام نشده است.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

برگزاری آزمون کارشناسی ارشد ۹۹

به گزارش مسترتست، آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۹ سومین آزمون بزرگ کشوری در ایام کرونا از امروز ۱۶ مردادماه آغاز شد.

با توجه به شیوع کرونا ویروس و الزام تمهیدات بهداشتی برای برگزاری آزمون‌ها تعداد حوزه‌های برگزاری آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۹ از ۱۶۴ حوزه به ۲۳۶ حوزه افزایش یافته که به ترتیب عوامل اجرایی آزمون نیز ۴۰ درصد اضافه شده‌اند.

زمان اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد ۹۹

نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ عصر روز پنجشنبه ۱۳ شهریورماه اعلام شد. پیش از این اعلام شده بود که نتایج کنکور ارشد در روزهای ۱۵ یا ۱۶ شهریور اعلام می شود. داوطلبان تا ۱۸ شهریور مهلت دارند نسبت به اعتراض به نتایج کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ اقدام کنند.

نتایج نهایی آزمون ارشد ۹۹ تا اخر مهرماه اطلاع رسانی خواهد شد.

زمان انتخاب رشته کنکور ارشد ۹۹

نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد در دهه دوم شهریورماه اعلام شد. انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۹۹ سراسری از روز شنبه ۱۵ شهریور آغاز می شود و تا سه شنبه ۱۸ شهریور ادامه خواهد داشت.

زمان انتخاب رشته ارشد 99 سراسری و آزاد

انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد سراسری در نیمه شهریورماه است. داوطلبان در مهلت در نظر گرفته شده برای انتخاب رشته فرصت دارند تا نسبت به تکمیل فرم اینترنتی انتخاب رشته ارشد ۹۹ در سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org اقدام کنند.

نحوه انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۹۹

زمان انتخاب رشته کنکور ارشد 99داوطلبان لازم است با وارد کردن اطلاعات کارت اعتباری، شماره شناسنامه و یا کد رهگیری که در پایان ثبت‌نام اولیه توسط سیستم به متقاضی داده شده است (درج این اطلاعات برای ورود به برنامه انتخاب رشته اینترنتی ضروری می‌باشد) نسبت به ثبت کد رشته محل ای انتخابی (حداکثر ۱۰۰ کدرشته‌محل) و تکمیل فرم مذکور اقدام نمایند.

بدیهی است پس از تأئید نهایی رشته‌های انتخابی توسط متقاضی، رسید ۱۵ رقمی توسط سیستم در اختیار وی قرار داده خواهد شد، در غیر این صورت انتخاب رشته آنان تکمیل نگردیده است.

زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۹

علیرغم ادغام کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد، انتخاب رشته به صورت جداگانه صورت میگیرد.

آن دسته از متقاضیان علاقمند به انتخاب رشته‌های تحصیلی مراکز و واحدهای دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی، می‌بایست پس از اعلام نتیجه اولیه آزمون و دریافت کارنامه، برای اطلاع از زمان و نحوه انتخاب رشته از تاریخ ۹۹/۰۶/۱۵ به سایت مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی: www.azmoon.org مراجعه نمایند.

انتخاب رشته برای رشته‌های دانشگاه آزاد اسلامی با استفاده از کد دسترسی مندرج در کارنامه اعلام نتایج اولیه آزمون بطور مجزا و از طریق دانشگاه مذکور انجام می‌پذیرد. بدیهی است متقاضیانی که در یکی از رشته‌های دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و یا دانشگاه آزاد اسلامی پذیرفته شوند می‌توانند به دلخواه خود منحصراً در یکی از مؤسسات ثبت‌نام و مشغول به تحصیل شوند.

دفترچه انتخاب رشته ارشد آزاد 99

انتخاب رشته کارشناسی ارشد پیام نور و غیرانتفاعی

با شروع انتخاب رشته، امکان تهیه کارت اعتباری جهت انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه‌های غیرانتفاعی و پیام نور وجود دارد. اگر در زمان ثبت‌نام این گزینه را انتخاب نکرده‌اید، در این بازه زمانی فرصت دارید کارت را خریداری کرده و نسبت به انتخاب رشته این دانشگاه‌ها اقدام کنید.

احتمال تمدید انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۹۹

هر سال با پایان یافتن مرحله انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد، مهلت انتخاب رشته تمدید می شود. این تمدید به صورت جداگانه هم برای دانشگاه سراسری و هم آزاد اعلام می شود.

در فرصت تمدید انتخاب رشته، امکان ویرایش نیز مهیا خواهد بود.

قابل توجه است که سازمان سنجش معمولا پیش از تمدید، اصلاحات دفترچه انتخاب رشته را نیز اعلام می کند.

ویرایش انتخاب رشته آزمون ارشد ۹۹

تا پایان زمان انتخاب رشته که از سوی سازمان سنجش و یا دانشگاه ازاد اعلام می شود، داوطلبان علاوه بر امکان انتخاب رشته، امکان ویرایش نیز دارند.

نکته مهم این است که معمولا تعداد دفعات ویرایش انتخاب رشته محدود است.

دفترچه آزمون کارشناسی ارشد

پس از اعلام نتایج اولیه کنکور، دفترچه انتخاب رشته ارشد ۹۹ سراسری از سوی سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود. این دفترچه حاوی رشته محل های دارای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد هر رشته و نیز ظرفیت پذیرش است.

در سال ۹۹، دفترچه انتخاب رشته ارشد در روز ۱۳ شهریور منتشر شد.

دفترچه انتخاب رشته کنکور ارشد 99

همه رشته محل های دوره روزانه، شبانه، غیرانتفاعی، پیام نور و پردیس خودگردان در دفترچه انتخاب رشته ارشد سراسری اعلام می شود.

دفترچه ارشد آزاد ۹۹

دفترچه انتخاب رشته ارشد آزاد ۹۹ به صورت جداگانه از طریق سایت azmoon.org منتشر می شود و داوطلبان باید فرم انتخاب رشته ارشد آزاد را جداگانه تکمیل کنند.

در سال های گذشته ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد دانشگاه ازاد اعلام نمیشد. اما از سال ۹۸، ظرفیت پذیرش هر رشته در هر واحد دانشگاهی نیز در دفترچه انتخاب رشته ارشد دانشگاه ازاد اعلام شد.

مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد

مسترتست افتخار دارد با سالها تجربه در زمینه کنکور کارشناسی ارشد، خدمات مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد را به صورت کاملا رایگان در اختیار داوطلبان قرار دهد. برای استفاده از مشاوره رایگان به صفحه زیر مراجعه کنید:

 

مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد

نکات مهم انتخاب رشته ارشد ۹۹

به متقاضیان گرامی توصیه می‌گردد، قبل از اقدام به تکمیل نهایی فرم انتخاب رشته خود، توضیحات و اطلاعات مربوط به آن (محل تحصیل، نوع دوره، میزان شهریه و …) و همچنین اطلاعات مندرج در بخش پیوست های دفترچه راهنمای انتخاب رشته ارشد را حسب مورد مطالعه نموده و مد نظر داشته باشند. 

سیستم انتخاب رشته، تا حدودی هوشمند پیش‌بینی گردیده که در حد امکان خطاهای احتمالی متقاضیان را در زمان انتخاب رشته اینترنتی به آنان تذکر دهد (به عنوان مثال: انتخاب کد رشته محلی که متقاضی در آزمون آن شرکت نکرده و یا اینکه در گرایشی از گرایشهای رشته امتحانی خود مجاز به انتخاب رشته نگردیده است و …). لذا لازم است متقاضیان نسبت به رفع خطاهای داده شده اقدام نمایند. 

متقاضیان مجاز به انتخاب رشته، لازم است اطلاعیه‌های این سازمان، دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی و شرایط و ضوابط ارگانهای بورس دهنده و مؤسساتی که به صورت شرایط خاص پذیرش می‌نمایند را به دقت مطالعه نمایند.

متقاضیان رشته‌ محل‌های دارای شرایط خاص ضمن مطالعه دقیق شرایط و ضوابط این گونه رشته‌ها، توجه داشته باشند منحصراً مجاز به انتخاب حداکثر ۲ کدرشته محل از این نوع کدرشته محلها می‌باشند و لازم به توضیح است اطلاعیه این سازمان درخصوص معرفی شدگان چند برابر ظرفیت و برنامه زمانی مصاحبه و سایر مراحل گزینش از طریق درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان در تاریخ‌ ۹۹/۰۶/۲۵ منتشر خواهد شد.

تبصره: انتخاب کدرشته‌محلهای تحصیلی دانشگاه‌های شاهد، امام صادق (ع) و دانشگاه غیرانتفاعی خاتم از شرط محدودیت انتخاب حداکثر ۲ کدرشته‌محل رشته‌های دارای شرایط خاص و بورسیه مستثنی می‌باشند.

همه متقاضیان کدرشته‌های امتحانی ۱۱۳۱-۱۱۳۹- ۱۱۴۸ (رشته مدیریت امور شهری) که مجاز به انتخاب رشته شده باشند لازم است برای اطلاع از زمان مصاحبه علمی به اطلاعیه‌ این سازمان که در تاریخ ۹۹/۰۶/۲۵ از طریق درگاه اطلاع رسانی این سازمان منتشر می‌شود، توجه نمایند.

چگونه برای ارشد انتخاب رشته کنیم؟

مهمترین معیاری که لازم است در انتخاب رشته کارشناسی ارشد رعایت شود، علاقه است. با این حال نکات دیگری نیز مطرح است که با جستجوی عبارت مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد و ورود به سایت مسترتست می توانید از آنها مطلع شوید.

زمان اعلام نتایج نهایی کارشناسی ارشد کی خواهد بود؟

نتایج نهایی همه کنکورها قرار است تا آخر مهرماه اعلام شود. تاریخ دقیق از طریق سایت مسترتست اطلاع رسانی خواهد شد.

آیا نرم افزار انتخاب رشته ارشد رایگان کمکی می کند؟

اگر چه این نرم افزارها میتوانند کمک کننده باشند، توصیه ما بر این است که برای انتخاب رشته دقیق تر، از یک مشاور برای انتخاب رشته ارشد کمک بگیرید.


کانال تلگرام کارشناسی ارشد اینستاگرام کارشناسی ارشد