متقاضیان پذیرش بدون آزمون دوره کارشناسی ارشد مهر ماه سال جاری که نتوانسته اند تحصیل خود در نیمسال هشتم را به پایان برسانند، باید واحدهای باقیمانده خود را تا پایان نیمسال اول سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ بگذرانند و در نیمسال بهمن ۹۹ در صورت احراز شرایط از تسهیلات مصوب بهره مند شوند.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش مسترتست، ابلاغیه جدید وزارت علوم با توجه به مشکلات ناشی از همه گیری بیماری کووید – ۱۹ در خصوص پذیرش بدون آزمون دانشجویان ممتاز در دوره کارشناسی ارشد به شرح زیر است:

معاونان محترم آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه ها و مؤسسه های آموزش عالی با سلام و احترام؛ با توجه به استعلام های مکرر دانشگاه ها در خصوص آیین نامه «پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد» موارد تکمیلی مرتبط با پذیرش بدون آزمون متقاضیان استعدادهای درخشان در دوره های تحصیلی کارشناسی ارشد به شرح زیر اعلام می شود:

۱- براساس بند ۱ بخش «الف» ماده ۲ آیین نامه، گذراندن حداقل سه چهارم واحدهای درسی تا پایان نیمسال ششم الزامی است. در صورت نیاز واحدهای گذرانده شده در بازه تابستان متصل به نیمسال ششم در حدنصاب سه چهارم واحدها قابل محاسبه است. روشن است اطلاع رسانی به موقع موضوع به دانشجویان بر عهده دانشگاه می باشد.

۲- بر اساس ماده ۷ آیین نامه، دانش آموختگان برخی دوره های تحصیلی، مشمول استفاده از تسهیلات نمی باشند. بنابراین دانشگاه ها مجاز به صدور گواهی مبنی بر احراز شرایط آیین نامه برای بهره مندی دانش آموختگان یاد شده در ماده ۷ از تسهیلات مربوط نیستند. در صورت صدور گواهی و پذیرش افراد، مسئولیت مشکلات احتمالی بر عهده دانشگاه است.

٣- بر اساس ماده ۹ آیین نامه، دانشگاه موظف است فراخوان پذیرش خود را در نیمه اول آبان ماه هر سال اعلام کند و نتیجه پذیرش اولیه را تا پایان دی ماه به متقاضیان اطلاع دهد. با توجه به وضعیت کنونی و مشکلات ناشی از همه گیری بیماری کووید -۱۹ و تأخیرهای رخ داده در برگزاری آزمون تحصیلات تکمیلی، دانشگاه مجاز است فراخوان پذیرش برای سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ را در نیمه اول آذر ماه سال جاری اعلام کند و نتیجه پذیرش اولیه را تا پایان بهمن ماه ۱۳۹۹ به متقاضیان اطلاع دهد.

۴- متقاضیان پذیرش بدون آزمون دوره کارشناسی ارشد مهر ماه سال جاری که نتوانسته اند تحصیل خود در نیمسال هشتم را به پایان برسانند باید واحدهای باقیمانده خود را تا پایان نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ بگذرانند و در نیمسال دوم سال جاری (بهمن ۹۹)، در صورت احراز شرایط از تسهیلات مصوب بهره مند شوند. روشن است پذیرش دانشجویان یادشده در کد محل های تحصیل که پذیرش با آزمون آنها در نیمسال اول سال تحصیلی جاری (مهر ۹۹) است، در قالب ظرفیت پذیرش بدون آزمون همان کد محل های تحصیل و بدون افزایش ظرفیت در بهمن ماه ۹۹ انجام می شود.

 

اینستاگرام کارشناسی ارشد

کانال تلگرام کارشناسی ارشد