در حالی که به پایان آبان‌ماه نزدیک می‌شویم و تا ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ کمتر از یک ماه فاصله داریم، وعده سازمان سنجش در مورد پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی محقق نشده است.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش مسترتست، آزمون کارشناسی ارشد سال جاری در شرایطی برگزار شد که عده‌ای از داوطلبان ترجیح دادند در شرایط کرونا وارد حوزه‌های امتحانی نشوند و در آزمون کارشناسی ارشد شرکت نکردند.

در چنین شرایطی، سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور در مصاحبه ۱۶ مهرماه خود با خبرگزاری فارس، خبری خوش به این داوطلبان داد و در مورد شرایط جدیدی که امسال در پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد ایجاد خواهد شد، گفت: امسال مصوبه ستاد ملی مدیریت کرونا درباره پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد شرایط ویژه ای را در نظر گرفته است.

فاطمه زرین آمیزی، در مورد پذیرش کارشناسی ارشد بر اساس سوابق تحصیلی گفت:

پس از اعلام نتایج کنکور ارشد ۹۹، شرایط پذیرش بدون کنکور و براساس سوابق تحصیلی مصوب ستاد ملی مدیریت کرونا مشخص می‌شود. براین اساس قرار شده که در رشته هایی که داوطلبان کمتر از ظرفیت هستند، پذیرش براساس سوابق تحصیلی انجام شود.

گرچه تا یک ماه پس از این اظهار نظر سخنگوی سازمان سنجش، خبری در این خصوص منتشر نشد، رئیس مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی در گفت‌وگوی روز ۱۴ آبان خود با روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، وعده داد که روند پذیرش بدون آزمون به زودی شروع خواهد شد. دکتر بهروز طهماسب کاظمی گفت:

به زودی نحوه اجرا و شرایط پذیرش داوطلبان بر اساس سوابق تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی اعلام خواهد شد.

از سوی دیگر هفته گذشته، منابع آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ هم از سوی سازمان سنجش اعلام شد و رقابت داوطلبان به طور رسمی آغاز شد. داوطلبانی که بسیاری از آنها منتظر تعیین تکلیف خود در پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی سال جاری هستند.

امیدواریم در آینده‌ای نزدیک شاهد انتشار اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور و دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص شرایط و نحوه ثبت نام متقاضیان این پذیرش باشیم تا پذیرفته‌شدگان نیازی به ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ نداشته باشند.

 

اینستاگرام کارشناسی ارشد

کانال تلگرام کارشناسی ارشد