پارسه
نوگام
همپا

موافقت ایران و چین با اعطای بورس متقابل در مقاطع تحصیلات تکمیلی

اداره کل بورس و اعزام دانشجویان وزارت علوم اعلام کرد: دولت چین با اعطای تعدادی بورس متقابل در رشته های تحصیلی مختلف در مقاطع تحصیلات تکمیلی برای سال تحصیلی ۲۰۲۱-۲۰۲۲ موافقت کرد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان امور دانشجویان، با عنایت به برنامه مبادلات فرهنگی، علمی و آموزشی میان جمهوری اسلامی ایران و دولت چین و پیرو مذاکرات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با همتایان دولت چین، با اعطای تعدادی بورس متقابل در رشته های تحصیلی مختلف در مقاطع تحصیلات تکمیلی برای سال تحصیلی ۲۰۲۲-۲۰۲۱ موافقت شد.

بر همین اساس و بنا به سیاستهای اعطایی بورس دولت جمهوری اسلامی ایران علاقمندان می توانند با مراجعه به آدرس اینترنتی https://Campuschina.org  نسبت به ثبت نام اولیه در رشته‌ها و دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری (grad.saorg.ir) و رشته‌ها و دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی (edd.behdasht.gov.ir) اقدام کنند.

پس‌ از ثبت‌نام در سامانه های مذکور، ضروری‌ است متقاضیان از طریق سامانه اطلاع ‌رسانی اداره‌کل‌ بورس و اعزام دانشجویان به آدرس Scholarship.Saorg.ir  نسبت به ثبت‌نام در سامانه جامع امور دانشجویان (سجاد) Portal.saorg.ir – و متقاضیان رشته‌های علوم پزشکی، نسبت به تکمیل فرم شماره‌ یک و ارسال به آدرس پسـت‌الکترونیـکی eda@behdasht.gov.ir، تا پایان وقت اداری مورخ ۲۰ دیماه ۱۳۹۹ برابر با ۹ ژانویه ۲۱۲۰ اقدام کنند.

بدیهی است پس از پایان مهلت مقرر به هیچ گونه درخواستی ترتیب اثر داده نخواهد شد. این ثبت نام به منزله ثبت نام اولیه است و ارزیابی و تایید نهایی پذیرش متعاقباً اعلام خواهد شد.

انتخاب متقاضیان برتر براساس سوابق تحصیلی، نمره زبان انگلیسی، سایر توانمندی های علمی و همچنین ارزیابی مصاحبه دانشگاه پذیرنده انجام می گیرد.

طبق سیاست های کلی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همچنین اصلاح ماده ۳۵ معافیت تحصیلی مجلس شورای اسلامی درخصوص متقاضیان دیپلمه برای ادامه تحصیل در دانشگاه ها را صرفاً محدود به دانشگاه های داخل کشور کرده  است لذا بورس دولت های خارجی شامل دوره های کارشناسی و عمومی رشته های پزشکی نیست.

در سال جدید تحصیلی، امکان درخواست مرخصی برای ثبت نام حتی برای (یک یا دو ترم) وجود نخواهد داشت. کمیته بررسی اولیه متشکل از نهادهای ذیربط، متقاضیان واجد شرایط اولیه را جهت تصمیم گیری نهایی به شورای مرکزی بورس معرفی می کند.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۰ نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات