پارسه
نوگام
کیهان روان
عالم زاده

لزوم بازنگری در شیوه برگزاری آزمون‌های تحصیلات تکمیلی

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: در پذیرش دانشجویان دوره کارشناسی ارشد اختیار به دانشگاه‌ها داده نشده که به نظر می‌رسد که باید بخشی از پذیرش دانشجو بر عهده دانشگاه‌ها باشد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

احمدوند در گفت‌وگو با خبرگزاری آنا، درباره تغییر در نحوه پذیرش دوره تحصیلات تکمیلی اظهار کرد: برگزاری آزمون‌های تستی نمی‌تواند دانشجویان کیفی را شناسایی و انتخاب کند.

وی افزود: بنابراین لازم است تغییری در شیوه برگزاری آزمون‌های سراسری صورت گیرد، کنکور را به خاطر جمعیت زیاد نمی‌توان تغییر داد اما آزمون‌های دوره‌های تحصیلات تکمیلی نیاز به بازنگری دارند.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علامه طباطبایی ادامه داد: هم‌اکنون برای پذیرش دانشجو در دوره دکتری دانشگاه‌ها نیز نقش دارند چراکه از طریق مصاحبه دانشجویان مورد نظر خود را انتخاب می‌کنند اما در پذیرش دانشجویان دوره کارشناسی ارشد این اختیار به دانشگاه‌ها داده نشده است، به نظر می‌رسد که باید بخشی از پذیرش دانشجو بر عهده دانشگاه‌ها باشد.

احمدوند گفت: دانشگاه‌ها می‌توانند برای پذیرش دانشجو در دوره کارشناسی ارشد مانند دوره دکتری مصاحبه تخصصی برگزار کنند این امر می‌تواند به پذیرش دانشجوی شایسته کمک کند.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۰ نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات