رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی گفت: انتظار ما این است که وضعیت قرمز به سمت نارنجی و زرد حرکت کند؛ اگر این اتفاق رخ دهد آزمون در موعد مقرر برگزار خواهد شد، در غیر این صورت آزمون ارشد پزشکی به تعویق خواهد افتاد.

سعید هاشمی رئیس مرکز سنجش و آموزش پزشکی در گفتگو با خبرگزاری دانشجو، درباره برگزاری آزمون ارشد پزشکی در سال ۱۴۰۰ گفت: هنوز تصمیمی در باره تعویق آزمون ارشد پزشکی نگرفته‌ایم، زیرا با توجه به شرایط کرونا حتی نمی‌توانیم بگوییم وضعیت کشور در یک هفته دیگر چگونه است چه برسد به این که درباره برگزاری آزمون ارشد در ۳۰ و ۳۱ اردیبهشت ماه سخن بگوییم.

وی ادامه داد: انتظار ما این است که وضعیت قرمز به سمت نارنجی و زرد حرکت کند. ان شاء الله اگر این اتفاق رخ دهد آزمون در موعد مقرر برگزار خواهد شد در غیر این صورت آزمون ارشد پزشکی به تعویق خواهد افتاد.

هاشمی با بیان اینکه داوطلبان نگران برگزاری آزمون نباشند؛ اظهار کرد: اگر آزمون کارشناسی ارشد پزشکی در شرایط کرونایی زرد و نارنجی برگزار شود تمام پروتکل‌های بهداشتی رعایت خواهد شد که از جمله این پروتکل‌ها رعایت فاصله میان صندلی‌ها و افزایش  تعداد مراکز برگزاری آزمون است که سال گذشته انجام شد. برای امسال دیگر افزایشی در تعداد مراکز آزمون نخواهیم داشت.

اینستاگرام کارشناسی ارشد

کانال تلگرام کارشناسی ارشد