فراخوان پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران در سال ۱۴۰۰ منتشر شد.

به گزارش مسترتست، پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران به استناد آیین نامه کارشناسی ارشد استعداد درخشان اقدام به پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی و مصاحبه علمی جهت نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ در رشته‌های مهندسی پلیمر- فرآورش، مهندسی پلیمر- مهندسی علوم پایه و مهندسی پلیمر- مهندسی پلیمریزاسیون و با رعایت کامل شرایط و قوانین می‌نماید.

شرایط ثبت نام ارشد بدون کنکور

– دارا بودن صلاحیت عمومی به تشخیص هیات مرکزی گزینش دانشجو که توسط پژوهشگاه انجام می‌پذیرد.زمان و شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران

– نداشتن منع قانونی از ادامه تحصیل از لحاظ خدمت وظیفه عمومی برای داوطلبان مرد

– اطلاعات پذیرش درخواست متقاضیان

ظرفیت پذیرش بدون آزمون حداکثر چهل درصد از ظرفیت پذیرش با آزمون دوره روزانه در هر کد محل تحصیل است، که دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته (مجموع روزانه و شبانه)، به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش با آزمون و رعایت شرایط زیر اختصاص دهد:

– پس از ۶ نیم‌سال تحصیلی با گذراندن حداقل سه چهارم واحدهای درسی مصوب شورای گسترش و برنامه‌ریزی آموزش عالی از نظر لحاظ میانگین کل جزو پانزده درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشد. (کاربرگ شماره ۲)

تبصره: دانشگاه اختیار دارد متقاضیانی را که در طول شش نیم‌سال تحصیلی دانش‌آموخته شوند و به لحاظ میانگین کل در مقایسه با میانگین کل هشت نیم‌سال دانشجویان هم رشته و غیر هم ورودی خود جزو پانزده درصد برتر باشند، به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش بدون آزمون در دوره کارشناسی‌ارشد همان سال پذیرش کند.

– حداکثر در مدت هشت نیم‌سال تحصیلی دانش‌آموخته شود.

– برگزیدگان رتبه‌های اول تا پانزدهم نهایی المپیادهای علمی- دانشجویی برای ورود به همان رشته یا رشته‌های مرتبط به تشخصیص کارگروه‌های تخصصی برنامه‌ریزی و گسترش آموزش عالی و با ارائه معرفی‌نامه از دبیرخانه المپیاد.

– پذیرش برای سال تحصیلی بلافاصله پس از دانش‌آموختگی و صرفاً برای یک‌بار امکان‌پذیر است.

– پذیرش در رشته‌های تحصیلی مرتبط به تشخیص و تایید شورای تحصیلات تکمیلی پژوهشگاه امکان‌پذیر است.

– احراز شرایط اختصاصی پژوهشگاه

– تغییر رشته یا محل تحصیل افراد پذیرفته شده براساس این آیین نامه، مجاز نیست.

اسامی پذیرفته شدگان توسط پژوهشگاه برای تایید صلاحیت عمومی به سازمان سنجش ارسال می‌شود و قطعی شدن ثبت نام منوط به تایید سازمان مذکور می‌باشد

مدارک ثبت نام ارشد استعداد درخشان ۱۴۰۰ پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی

– اسکن کارت ملی و تمام صفحات شناسنامه

– اسکن یک قطعه عکس ۴*۳

– اسکن گواهی تایید شده توسط دانشگاه مقطع کارشناسی که بند ۲-۱ فراخوان در آن رعایت شده باشد.

– اسکن ریز نمرات دوره کارشناسی برای ۶ نیم‌سال متقاضی

– اسکن تعهد اتمام دوره مزبور تا پایان شهریور ماه سال ۱۴۰۰ (کاربرگ شماره ۳)

– اسکن کلیه فعالیت‌های آموزشی و هر گونه مدارک دال بر مشخص نمودن نخبگی متقاضی

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون

متقاضیان باید کاربرگ درخواست (کاربرگ شماره ۱) را تکمیل و به همراه سایر مدارک اعلام شده به صورت الکترونیکی حداکثر تا پایان وقت اداری روز پنجشنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ به آدرس ایمیل edu@ippi. ac.ir ارسال نمایند.

تذکرات و نکات مهم

به مدارک ناقص و یا دریافت پس از تاریخ ذکر شده به هیچ وجه ترتیب اثر داده نمی‌شود.

دارا بودن شرایط ثبت نام در دوره کارشناسی ارشد بدون آزمون به منزله قبولی تلقی نمی‌گردد و پذیرش در این دوره براساس ظرفیت موجود و توانایی علمی افراد و اعلام پذیرش نهایی از سوی سازمان سنجش آموزش کشور خواهد بود.

اینستاگرام کارشناسی ارشد

کانال تلگرام کارشناسی ارشد