امکان اعتراض به نتایج کنکور ارشد ۱۴۰۰

امکان ثبت درخواست بررسی مجدد نتیجه اولیه آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ فراهم شد و داوطلبان می توانند با ورود به بخش پاسخگویی سازمان سنجش، درخواست خود را ارائه دهند.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش خبرگزاری مهر، سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد: تمامی داوطلبان آزمون ورودی کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۰ که نسبت به کارنامه و نتیجه آزمون خود اعتراض دارند می‌توانند از امروز ۸ شهریور تا ۱۲ شهریور با مراجعه به سامانه پاسخگویی اینترنتی سازمان سنجش به نشانی https://request.sanjesh.org درخواست بررسی مجدد را ارائه کنند.

داوطلبان آزمون می‌توانند درخواست بررسی مجدد نتیجه اولیه آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ را در این سامانه ثبت کنند.

متقاضیان آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۰ می‌توانند برای مشاهده نتایج اولیه آزمون خود به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند و با شماره داوطلبی یا شماره پرونده و همچنین مشخصات شناسنامه‌ای (نام‌خانوادگی و نام، شماره شناسنامه و تاریخ تولد) و یا اطلاعات کارت اعتباری خود، نتیجه آزمون را مشاهده کنند.

آن دسته از افرادی که بر اساس محتوای کارنامه مذکور مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی در این آزمون شده‌اند، لازم است پس از دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (شماره ۲)، فرم انتخاب رشته‌های اینترنتی خود را در موعد مقرر تکمیل کنند.

انتشار دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ از دوشنبه ۸ شهریور

دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (شماره ۲) این آزمون که شامل شرایط، ضوابط و ظرفیت پذیرش رشته‌ها است از بعدازظهر روز دوشنبه ۸ شهریور در سایت سازمان سنجش منتشر می‌شود.

متقاضیان مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی باید ابتدا نسبت به مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (دفترچه شماره ۲) اقدام کرده و با توجه به نتیجه اعلام شده در کارنامه اعلام نتایج اولیه، کدرشته محل‌های مورد نظر خود را استخراج و به ترتیب علاقه مرتب کرده و پس از آن در فرم پیش‌نویس درج کنند.

آغاز انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ از چهارشنبه ۸ شهریور

داوطلبان مجاز می‌توانند از چهارشنبه ۱۰ شهریور تا ساعت ۲۴ روز شنبه ۱۳ شهریور با وارد کردن اطلاعات کارت اعتباری، شماره شناسنامه و یا کد رهگیری که در پایان ثبت‌نام اولیه توسط سیستم به متقاضی داده شده است، حداکثر تا ۱۰۰ کدرشته‌محل را انتخاب کنند.

پس از تایید نهایی رشته‌های انتخابی توسط متقاضی، رسید انتخاب رشته از طریق سیستم در اختیار وی قرار داده خواهد شد، در غیر این صورت انتخاب رشته آنان تکمیل نشده است.

الزام تایید سه بند اطلاعات معدل قبل از انتخاب رشته

متقاضیان مجاز به انتخاب رشته قبل از اقدام به تکمیل فرم انتخاب رشته باید بندهای زیر را مشاهده کنند که در صورت علامتگذاری در یکی از این موارد به آنها اجازه انتخاب رشته داده می‌شود:

۱. اطلاعات فوق (معدل کاردانی و کارشناسی، رشته و محل تحصیل دوره کارشناسی و تاریخ فارغ‌التحصیلی) مورد تأیید است.

۲. اطلاعات فوق (معدل کاردانی و کارشناسی، رشته و محل تحصیل دوره‌کارشناسی و تاریخ فارغ التحصیلی) مورد تأیید نبوده و دارای مغایرت است.

۳. حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ در مقطع کارشناسی فارغ‌التحصیلی خواهم شد / فارغ‌التحصیل نخواهم شد.

هر زمان مشخص شود که متقاضی حقایقی را عمدی یا سهوی کتمان نموده‌، در هر مرحله (پذیرفته‌شدن‌، حین تحصیل و …) که باشد، از این آزمون‌ محروم‌ خواهد شد.

در صورتی که متقاضیان بند ۲ را علامتگذاری کنند به آنها اجازه اصلاح و ویرایش معدل، دانشگاه محل تحصیل و تاریخ فراغت از تحصیل داده خواهد شد و پس از ویرایش این موارد و تأیید آنها، اجازه انتخاب رشته به آنان داده می‌شود.

متقاضیانی که در ردیف پذیرفته شدگان نهایی قرار بگیرند و به هنگام ثبت‌نام در موسسه محل قبولی، دارای مغایرت معدل باشند با توجه به مصوبات و دستورالعمل‌های مربوط ابتدا از آنان ثبت‌نام مشروط بعمل خواهد آمد و پس از بررسی وضع علمی چنانچه نمره قبولی را دارا نباشند قبولی آنان لغو خواهد شد.

لازم است متقاضیان معدل خود را براساس مفاد بند «تذکرات مهم در رابطه با معدل» مندرج در دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی این آزمون مورد بررسی قرار دهند تا بین معدل اعلام شده به این سازمان و معدلی که به هنگام قبولی ارائه خواهند کرد، مغایرتی نداشته باشند.

الزام فارغ التحصیلی پذیرفته‌شدگان تا ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

چنانچه فردی در ردیف پذیرفته‌شدگان این آزمون قرار بگیرد و تا تاریخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ موفق به دریافت مدرک کارشناسی خود نشود قبولی وی باطل خواهد شد.

چنانچه فرد به دلایلی احتمال فارغ التحصیلی خود را تا ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ نمی‌دهد لازم است حداکثر تا تاریخ ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ درخواست انصراف از گزینش در رشته‌های انتخابی را به همراه تصویر شناسنامه و یا کارت ملی (به روش الکترونیکی که توضیح داده شده است) به سازمان سنجش ارسال کند تا از گزینش نهایی حذف شود.

به درخواست‌هایی که بعد از تاریخ تعیین شده به سازمان سنجش واصل شود ترتیب اثرداده نخواهد شد و تمامی تبعات آن متوجه شخص متقاضی خواهد بود.

متقاضیان کدرشته امتحانی ۱۱۵۲ (مجموعه مدرسی معارف اسلامی) که با توجه به مفاد کارنامه نتایج اولیه این آزمون مجاز به انتخاب رشته شده‌اند باید توجه کنند شرط ورود به این رشته علاوه بر کسب نمره علمی لازم، احراز شرایط عمومی رشته مدرسی معارف اسلامی و نتیجه مصاحبه معاونت امور دفاتر، اساتید و مبلغان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها است.

این دسته از متقاضیان لازم است علاوه بر دارا بودن شرایط اعلامی و ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام، حداکثر یک هفته پس از اعلام نتایج اولیه، برای طی مراحل پذیرش به سایت اطلاع‌رسانی معاونت امور دفاتر، اساتید و مبلغان به نشانی: www.modaresi.nahad.ir مراجعه کنند.

این دسته از متقاضیان باید ضمن ثبت‌نام در این سامانه، منتظر اعلام زمان مصاحبه از سوی معاونت مذکور باشند. عدم ثبت نام در این سامانه به منزله انصراف از تحصیل در این رشته تلقی می‌شود.

در گزینش نهایی وضعیت علمی متقاضیانی که مبادرت به تکمیل فرم انتخاب رشته‌های تحصیلی اینترنتی خود در موعد مقرر نکنند و یا نتیجه مراحل مذکور از سوی معاونت مذکور به صورت منفی به این سازمان اعلام شود، مورد بررسی قرار نخواهد گرفت.

انتشار برنامه زمانی مصاحبه معرفی شدگان چند برابر ظرفیت رشته‌های خاص در ۲۲ شهریور ۱۴۰۰

متقاضیان رشته محل‌های دارای شرایط خاص با مطالعه دقیق شرایط و ضوابط این گونه رشته‌ها، توجه داشته باشند منحصراً مجاز به انتخاب حداکثر ۲ کدرشته محل از این نوع کدرشته محل‌ها هستند.

اطلاعیه سازمان سنجش درباره معرفی شدگان چند برابر ظرفیت و برنامه زمانی مصاحبه و سایر مراحل گزینش از طریق سایت سازمان سنجش در تاریخ ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ منتشر خواهد شد.

تبصره: انتخاب کدرشته‌محل های تحصیلی دانشگاه‌های شاهد، امام صادق (ع) و دانشگاه غیرانتفاعی خاتم از شرط محدودیت انتخاب حداکثر ۲ کدرشته‌محل رشته‌های دارای شرایط خاص و بورسیه مستثنی هستند.

همه متقاضیان کدرشته‌های امتحانی ۱۱۳۱-۱۱۳۹- ۱۱۴۸ (رشته مدیریت امور شهری) که مجاز به انتخاب رشته شده باشند لازم است برای اطلاع از زمان مصاحبه علمی به اطلاعیه ۲۲ شهریورماه سازمان سنجش مراجعه کنند.

با توجه به مصوبه یازدهمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی مورخ ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ شرکت در آزمون عملی و تشریحی برای کدرشته های امتحانی ۱۳۵۰، ۱۳۵۱، ۱۳۵۲، ۱۳۵۶، ۱۳۵۷، ۱۳۵۸، ۱۳۶۰، ۱۳۶۲ و ۱۳۶۴ الزامی است.

متقاضیانی که براساس کارنامه نتایج اولیه در دوره‌های روزانه و نوبت دوم (شبانه) مجاز به انتخاب رشته باشند و تمایل به انتخاب رشته محل‌های دوره روزانه و نوبت دوم (شبانه) این کدرشته ها را در فرم انتخاب رشته خود داشته باشند، باید در آزمون عملی و تشریحی شرکت کنند.

برای متقاضیانی که در دوره روزانه و نوبت دوم (شبانه) این کدرشته ها مجاز نشوند و یا در فرم انتخاب رشته خود رشته محل‌های دوره‌های غیرانتفاعی، پردیس خودگردان، پیام نور و مجازی را درج کنند و یا رشته محل‌های دانشگاه آزاد اسلامی را انتخاب کنند، آزمون عملی برگزار نخواهد شد.

ملاک پذیرش در رشته محل‌های دوره‌های غیرانتفاعی، پردیس خودگردان، پیام نور، مجازی و دانشگاه آزاد اسلامی نمره کل نهایی بدون احتساب آزمون‌های عملی و تشریحی حسب مورد در هریک از کد ضریب‌ها خواهد بود.

متقاضیان مجاز به انتخاب رشته در دوره‌های روزانه و نوبت دوم (شبانه) برای اطلاع از زمان برگزاری آزمون‌های عملی، تشریحی و پروژه (که از هفته آخر شهریور ماه خواهد بود) به اطلاعیه ۲۲ شهریورماه سازمان سنجش مراجعه کنند.

الزام پرداخت هزینه پروژه و یا آزمون عملی کدرشته های گروه هنر

متقاضیان کدرشته‌های امتحانی دارای پروژه و یا آزمون عملی گروه هنر شامل کدهای ۱۳۵۰، ۱۳۵۱، ۱۳۵۲، ۱۳۵۶، ۱۳۵۷، ۱۳۵۸، ۱۳۶۰، ۱۳۶۲ و ۱۳۶۴ که براساس کارنامه نتیجه مجاز به انتخاب دوره‌های روزانه و نوبت دوم (شبانه) هستند در صورت تمایل به انتخاب کدرشته محل‌های مربوط باید در زمان انتخاب رشته هزینه آزمون عملی را پرداخت کنند.

متقاضیان باید به ازای انتخاب هر پروژه و یا آزمون عملی مبلغ یک میلیون و ۵۰۰ هزار ریال بابت هزینه برگزاری آزمون عملی از طریق کارت‌های عضو شتاب پرداخت کنند و سپس نسبت به انتخاب رشته عمل کنند.

متقاضیانی مجاز به شرکت در پروژه و یا آزمون عملی این کدرشته‌ها هستند که براساس کارنامه نتایج اولیه در رشته و گرایش مربوط به دوره‌های روزانه و شبانه مجاز به انتخاب رشته شده باشند و همزمان با انجام انتخاب رشته هزینه پروژه و آزمون عملی را پرداخت کرده باشند.

متقاضیان باید کدرشته‌محل های پذیرش دوره‌های دوره‌های روزانه و نوبت دوم (شبانه) مربوط به هر پروژه و یا آزمون عملی را در فرم انتخاب رشته خود درج کنند.

در صورتی که متقاضی مجاز به انتخاب رشته در دوره‌های روزانه و نوبت دوم (شبانه) در این مرحله نسبت به اعلام علاقمندی و پرداخت هزینه اقدام کند ولی در تاریخ برگزاری پروژه یا آزمون عملی غایب باشد، نتیجه پروژه و یا آزمون عملی برای وی بصورت نمره «صفر» منظور شده و نمره کل نهایی متقاضی با اعمال نمره «صفر» محاسبه خواهد شد.

امکان اعلام علاقمندی به رشته‌های دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و دانشگاه پیام‌نور با پرداخت هزینه

آن دسته از متقاضیانی که در تقاضانامه ثبت‌نامی برای انتخاب رشته‌های دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و دانشگاه پیام‌نور، اعلام علاقمندی نکرده‌اند، در صورتی که حداقل نمره علمی لازم را برای انتخاب رشته‌های این دانشگاه‌ها کسب کرده باشند می‌توانند در صورت علاقمندی هزینه لازم را پرداخت و سپس انتخاب رشته کنند.

این دسته از متقاضیان در صورتی که علاقمند به انتخاب رشته‌های مربوط به دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و دانشگاه پیام نور هستند، باید پس از واریز مبلغ ۱۳۷ هزار ریال بابت اعلام هر مورد علاقمندی به رشته‌های تحصیلی دانشگاه پیام نور و یا مؤسسات غیرانتفاعی، از طریق سیستم اینترنتی و توسط کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب، اعلام علاقمندی کنند و سپس انتخاب رشته کنند.

آغاز انتخاب رشته‌های دانشگاه آزاد اسلامی از تاریخ ۹ شهریور

متقاضیان علاقمند به انتخاب رشته‌های تحصیلی مراکز و واحدهای دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی، باید پس از اعلام نتیجه اولیه آزمون و دریافت کارنامه، برای اطلاع از زمان و نحوه انتخاب رشته از تاریخ ۹ شهریور به سایت مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی مراجعه کنند.

انتخاب رشته برای رشته‌های دانشگاه آزاد اسلامی با استفاده از کد دسترسی مندرج در کارنامه اعلام نتایج اولیه آزمون بطور مجزا و از طریق دانشگاه مذکور انجام می‌پذیرد. متقاضیانی که در یکی از رشته‌های دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و یا دانشگاه آزاد اسلامی پذیرفته شوند می‌توانند به دلخواه خود منحصراً در یکی از مؤسسات ثبت‌نام و مشغول به تحصیل شوند.

امکان ارائه سئوال درباره کارنامه تا ۱۲ شهریور

پس از مشاهده کارنامه نتایج اولیه آزمون، آن دسته از متقاضیانی که در خصوص مندرجات کارنامه (به غیر از معدل کاردانی و کارشناسی، نام رشته تحصیلی و یا نام محل اخذ مدرک کارشناسی) خود سوالی دارند، لازم است حداکثر تا ۱۲ شهریورماه منحصراً از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی در سایت سازمان سنجش اقدام کنند.

از متقاضیان تقاضا می‌شود از ارسال نامه پستی و مراجعه حضوری خودداری کنند. به تمامی مواردی که از طریق دیگری و یا بعد از تاریخ ۱۲ شهریور واصل شود، به هیچ وجه ترتیب اثر داده نخواهد شد.

باتوجه به عدم پذیرش حضوری متقاضیان به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و در جهت تسریع در بررسی و ثبت درخواست‌ها به صورت الکترونیکی، متقاضیان می‌توانند به سیستم پیشخوان خدمات الکترونیکی سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس: http://darkhast.sanjesh.org مراجعه و درخواست خود را به همراه مستندات لازم ثبت کنند.

پس از ثبت درخواست، برای متقاضی شماره نامه و کدرهگیری از طریق پیام کوتاه ارسال می‌شود. متقاضیان می‌توانند پس از دریافت شماره و کد رهگیری از طریق پیام کوتاه، به پورتال رهگیری الکترونیکی مکاتبات به آدرس: http://rahgiri.sanjesh.org وارد و از آخرین وضعیت درخواست خود مطلع شوند.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۰ نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات