پارسه

اعلام تسهیلات دانشگاه تربیت مدرس برای رتبه‌های برتر ارشد علوم پزشکی

تسهیلات دانشگاه تربیت مدرس برای رتبه‌های برتر کارشناسی ارشد علوم پزشکی ۱۴۰۰ اعلام شد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش ایسنا، بر این اساس دانشگاه تربیت مدرس در سال ۱۴۰۰ برای رتبه نخست آزمون سراسری مرکز سنجش آموزش پزشکی (که حداقل ۴ دانشگاه دولتی در آن رشته در سال جاری پذیرش دانشجو دارد) سه میلیون تومان هدیه در نظر گرفته است که یک سوم مبلغ هدیه حداکثر تا پایان نیم سال دوم تحصیلی و الباقی به تدریج در طی نیم سال های بعدی و براساس کسب حد نصاب شاخصه های پیشرفت تحصیلی توسط دانشجو پرداخت می شود.

همچنین برای حمایت از پایان نامه تحصیلی کلیه دانشجویان دوره روزانه، از یک تا دو میلیون تومان اعتبار پژوهشی در نظر گرفته شده است و علاوه بر اعتبار پژوهشی پایان نامه به دانشجویان رتبه های ۱ تا ۳ روزانه آزمون سراسری مرکز سنجش آموزش پزشکی (که حداقل ۴ دانشگاه دولتی در آن رشته در سال جاری پذیرش دانشجو دارند)، براساس ضوابط دانشگاه اعتبار ویژه پژوهشی(گرنت) اختصاص خواهد داد.

براین اساس به دانشجویان رتبه اول آزمون سراسری مرکز سنجش آموزش پزشکی ۲/۵ میلیون تومان گرنت، دانشجویان رتبه دوم آزمون سراسری دو میلیون تومان گرنت و دانشجویان رتبه سوم آزمون سراسری  یک میلیون و هفتصد هزار تومان گرنت اختصاص خواهد یافت.

دانشگاه به دانشجویان رتبه اول (در رشته هایی که حداقل ۴ دانشگاه دولتی در آن رشته در سال جاری پذیرش دانشجو دارند)، مبلغ پنج میلیون تومان وام قرض الحسنه بلند مدت با شرایط و ضوابط معاونت دانشجویی پرداخت می کند و به رتبه های ۱ تا ۵ آزمون سراسری مقطع کارشناسی ارشد دوره روزانه، طبق ضوابط امتیاز بیشتری برای سکونت در خوابگاه مجردی از نیمسال دوم داده می‌شود.

به کلیه دانشجویان براساس تبصره ۶ ماده ۵۵ آیین نامه استخدامی اعضای هیأت علمی، (در صورت گذراندن دروس مربوط و شرکت در جلسه صلاحیت مدرسی) گواهی صلاحیت مدرسی اعطا خواهد شد.

دانشگاه تربیت مدرس اعلام کرده است که امکان تأمین خوابگاه برای دانشجویان دوره های مازاد و دانشجویان روزانه شاغل و بورسیه و بومی را ندارد. با توجه به محدودیت ظرفیت خوابگاه، واگذاری خوابگاه به صورت مجردی فقط به دانشجویان روزانه و به طور تدریجی در طول نیم سال های اول و دوم خواهد بود و مدت سکونت حداکثر تا پایان نیم سال چهارم در مقطع کارشناسی ارشد با پرداخت نقدی اجاره بها در ابتدای هرنیم سال است. همچنین دانشگاه فاقد خوابگاه متأهلی است.

متقاضیان متأهل واجد شرایط دریافت کمک ودیعه مسکن، بر اساس ضوابط صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مجاز به درخواست وام مذکورهستند و به کلیه دانشجویان روزانه و مازاد در سنوات مجاز تحصیلی وعده ناهار براساس اعتبار تأمینی از سوی صندوق رفاه و قیمت های مصوب این صندوق، در روزهای غیر تعطیل از شنبه تا چهارشنبه ارائه می‌شود.

به دانشجویان روزانه ساکن خوابگاه های دانشگاه، علاوه بر وعده ناهار، وعده صبحانه و شام نیز طبق قیمت های مصوب صندوق رفاه و به کلیه دانشجویان مازاد صرفا وعده ناهار ارائه می‌شود.

دانشگاه تربیت مدرس تعدادی از پذیرفته شدگان واجد شرایط در رشته بیوتکنولوژی پزشکی را پس از گذراندن موفق دروس سال اول تحصیلی انتخاب و به پروژه های مشترک زیست کارآفرینی معرفی نموده تا ضمن گذراندن پایان نامه خود با شرایط مربوطه، علاوه بر مدرک کارشناسی ارشد دانشگاه، گواهی معتبر زیست کارآفرینی نیز دریافت نمایند.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۰ نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات