پارسه

اعلام نتایج نهایی کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ در هفته آخر مهرماه

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: فهرست اسامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۰ دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی زودتر از هفته آخر مهر آماده نمی‌شود.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

فاطمه زرین آمیزی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با اشاره به اینکه آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ در روز‌های ۶، ۷ و ۸ مرداد برگزار و نتایج اولیه آن روز ۸ شهریور منتشر شد افزود: ۲۱۵ هزار و ۸۷۳ داوطلب مجاز آزمون کارشناسی ارشد امسال ثبت نام کرده اند که نتایج رشته‌های مصاحبه دار و آزمون‌های عملی به تدریج اعلام شده و در نهایت نتایج نهایی آزمون اواخر مهر از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می‌شود.
 
وی با اشاره اینکه در بحث اعلام نتایج آزمون ارشد به علت مصاحبه و فعالیت‌های میدانی و امتحان‌های عملی، نتایج نهایی اواخر مهر اعلام می‌شود گفت: با توجه به اینکه اعلام نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد تا زودتر از هفته پایانی مهر امکان پذیر نیست به همین جهت کلاس‌های آموزشی پذیرفته شدگان این آزمون در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی از آبان و با حدود یک ماه تأخیر نسبت به سایر مقاطع آغاز می‌شود. 
 
سخنگوی سازمان سنجش کشور افزود: ظرفیت پذیرش در آزمون کارشناسی ارشد پارسال در حدود ۱۴۷ هزار نفر در زیرمجموعه‌های دانشگاه‌های دولتی، پیام نور، غیرانتفاعی بوده و ۱۳۰ هزار ظرفیت در دانشگاه آزاد اسلامی موجود داشت که پیش‌بینی می‌کنیم که با توجه به ضریب ریزش‌ها و اعلام قبولی در تمامی زیر نظام‌های کشور حدود ۳۰۰ هزار نفر ظرفیت در حوزه کارشناسی ارشد داشته باشیم که تقریباً ۵۰ درصد داوطلبان امروز می‌توانند در این رشته‌ها وارد شوند. 
 
آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ در روز‌های چهارشنبه ششم مرداد با شرکت بیش از ۷۲ هزار داوطلب و پنج شنبه هفتم مرداد با شرکت بیش از ۳۰۰ هزار و ۲۵۵ و روز جمعه هشتم مرداد با شرکت ۲۵۵ هزار و ۸۳۵ داوطلب برگزار شد.
ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۷ نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
سایه
مهر ۱۸, ۱۴۰۰ ۱۱:۰۶ ق٫ظ

ازین همه صبر خسته شدیم توروخدا زودتر نتایج اعلام کنید:(

امیر
مهر ۱۷, ۱۴۰۰ ۱۰:۱۷ ب٫ظ

ما تا ۷/۳۰ معافیت تحصیلی داریم زودتر اعلام کنین تا کارای ثبت نام و درخواست برای معافیت رو بتونیم انجام بدیم در غیر این صورت مجبوریم دفترچه پست کنیم و بعد اعلام نتایج و ثبت نام تو دانشگاه اقدام به لغو درخواست سربازیمون کنیم
چه گیری افتادیمااااااااااا😤

امیر
مهر ۹, ۱۴۰۰ ۸:۲۴ ب٫ظ

چرا.
زمان اعلام خیلی مهمه.
هر چه دیرتر، ترم فشرده تر.

علی
مهر ۹, ۱۴۰۰ ۸:۴۱ ق٫ظ

حالا خدا کنه هر کسی به هدف مورد نظرش برسه اینکه کی اعلام کنن به نظرم زیاد مهم نیست.

سمیه
مهر ۹, ۱۴۰۰ ۲:۲۴ ب٫ظ
پاسخ به  علی

انشا الله

مهسا
مهر ۹, ۱۴۰۰ ۶:۵۱ ب٫ظ
پاسخ به  علی

آمین

محمد...
مهر ۹, ۱۴۰۰ ۸:۲۸ ب٫ظ
پاسخ به  علی

انشاءالله..انشاءالله.انشاءالله…آمین