انتشار اطلاعیه پذیرش ارشد بدون آزمون ۱۴۰۱ دانشگاه میبد

فراخوان پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه میبد از میان دانشجویان ممتاز دوره کارشناسی این دانشگاه و سایر دانشگاه های کشور برای نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۲ منتشر شد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش مسترتست، دانشگاه میبد در نظر دارد با استناد به آیین نامه کارشناسی ارشد استعداد درخشان برای نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۲ اقدام به پذیرش دانشجو از بین دانشجویان ممتاز دانشگاه میبد و سایر دانشگاه های کشور نماید.

شرایط ثبت نام ارشد بدون کنکور ۱۴۰۱ دانشگاه میبد

دانشجویان ممتاز مقطع کارشناسی (ورودی نیمسال دوم ۹۶ و نیمسال اول و دوم ۹۷) که حائز یکی از شرایط زیر هستند، میتوانند جهت استفاده از مزایای این آئیننامه درخواست خود را به دانشگاه میبد ارائه نمایند:زمان و شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه میبد

برگزیدگان رتبه های اول تا پانزدهم مرحله نهایی المپیادهای علمی- دانشجویی برای ورود به همان رشته برگزیده یا رشته های مرتبط، با ارائه معرفی نامه از دبیرخانه المپیاد.

– دانشجویان ممتاز مقطع کارشناسی پیوسته که پس از گذراندن شش نیمسال تحصیلی با گذراندن حداقل سه چهارم واحدهای درسی (با احتساب واحدهای گذرانده شده در تابستان ۱۴۰۰) به لحاظ میانگین کل، جزو پانزده درصد برتر در بین دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند و حداکثر در مدت هشت نیمسال دانش آموخته شوند. (اتمام تحصیلات کارشناسی از ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ تا تاریخ ۱۴۰۱/۰۶/۳۱).

تبصره ۱: طبق مجوز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای سال جاری، دانشگاه می تواند برای محاسبه حد نصاب واحدهای درسی دانشجویانی که به علت مشکلات ناشی از بیماری کرونا حذف واحد داشته اند، با کسر حداکثر ۴واحد از مجموع سه چهارم واحدهای درسی اقدام نماید و لذا این دسته از دانشجویان نیز می توانند درخواست خود را ارائه نمایند.

تبصره ۲: دانشجویانی که در مدت ۶ نیمسال دانش آموخته شوند و به لحاظ میانگین کل در مقایسه با دانشجویان هم رشته و غیرهم ورودی خود جزو پانزده درصد برتر باشند، به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش بدون آزمون در دوره کارشناسی ارشد پذیرفته خواهند شد. (اتمام تحصیلات کارشناسی تا تاریخ ۱۴۰۱/۰۶/۳۱).

تبصره ۳: پذیرش برای سال تحصیلی بلافاصله پس از دانش آموختگی و صرفا برای همان سال امکان پذیر است.

تبصره ۴: برای دانشجویان تحصیل همزمان در دو رشته، مدت مجاز حداکثر ۱۰ نیسمال تحصیلی می باشد.

تبصره ۵: برای دانشجویانی که تغییر رشته داده اند حداکثر تا یک نیمسال به سنوات مجاز اضافه می شود. مقایسه متقاضیان پس از ۷ نیمسال تحصیلی با دانشجویان هم رشته ای که بیشترین واحد درسی را با آنها گذرانده اند، انجام می شود.

زمان ثبت نام ارشد بدون آزمون 

متقاضیان کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه میبد باید تا تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۲۵ فرم شماره یک را به آموزش دانشگاه میبد جناب آقای زارع تحویل داده یا به ایمیل کارشناس استعداد درخشان دانشگاه میبد به آدرس dep.talent@meybod.ac.ir ارسال نمایند. به تقاضاهای دریافت شده بعد از این تاریخ ترتیب اثر داده نخواهد شد.

و متقاضیان سایر دانشگاه های کشور باید مدارک موردنیاز را حداکثر تا پایان وقت اداری ۱۴۰۰/۱۱/۲۵ با پست پیشتاز به نشانی دانشگاه میبد ارسال نمایند و رسید پستی را نزد خود نگاه دارند. درج عبارت «مربوط به پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد» و «نام رشته موردتقاضا» بر روی پاکت الزامی است .

توضیحات مهم: 

– پذیرش بدون آزمون از دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه های غیردولتی، غیرانتفاعی، آزاد، پیام نور، نیمه حضوری، جامع علمی کاربردی، مجازی، پردیس های دانشگاهی و دوره های بین الملل، پذیرفته شدگان آزمون اختصاصی (داخلی) پذیرفته شدگان کارشناسی با سوابق تحصیلی و همچنین دارندگان مدارک حوزوی معادل کارشناسی و مدرک تحصیلی کارشناسی ناپیوسته صورت نمی گیرد.

– اولویت ادامه تحصیل افراد مشمول این آئین نامه در همان رشته تحصیلی خواهد بود. همچنین متقاضیان می توانند در یکی از گرایش های متناسب درخواست دهند که تشخیص این تناسب با گروه آموزشی مربوطه خواهد بود.

– انتقال، میهمانی، تغییر رشته و تغییر گرایش برای دانشجویانی که از طریق آئین نامه استعدادهای درخشان، بدون آزمون پذیرش شده اند، ممنوع می باشد.

– پذیرش بدون آزمون دانشجویان ممتاز کارشناسی در مقطع کارشناسی ارشد، مطابق ضوابط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مقررات دانشگاه، انجام می پذیرد.

– پذیرش دانشجویان ممتاز مشمول این آیین نامه، در دوره های تحصیلی بالاتر به صورت رایگان و بدون دریافت شهریه می باشد. لذا دانشجویانی که از طریق این تسهیلات در این دانشگاه پذیرفته شوند درصورتی که اقدام به ثبت‌نام نموده و شروع به تحصیل نمایند، در صورت انصراف، ملزم به پرداخت هزینه آموزش رایگان در نیمسال های ثبت نام شده خواهند بود.

– اسامی پذیرفته شدگان همراه با مدارک و مستندات مربوطه برای تطبیق شرایط و اعلام پذیرفته شدگان نهائی، به سازمان سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد. بدیهی است اعلام نتایج اولیه هیچ گونه حقی برای داوطلبان ایجاد ننموده و پذیرش نهایی منوط به تایید سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.

– ثبت‌نام قطعی پس از پذیرش علمی، منوط به تائید دبیرخانه هیات مرکزی گزینش دانشجو مستقر در سازمان سنجش آموزش کشور است؛ بنابراین دانشگاه میبد از صدور هرگونه گواهی اشتغال به تحصیل تا دریافت این تائیدیه معذور است.

– مدارک ارسالی داوطلبان و وجه پرداختی آنها به هیچ وجه مسترد نمی گردد. لذا به داوطلبان توصیه می شود با دقت لازم، مفاد اطلاعیه را مطالعه و فقط در صورت دارا بودن شرایط مربوط، نسبت به ثبت نام در فراخوان اقدام نمایند.

– چنانچه در هر مرحله از ثبت نام، بررسی مدارک و اشتغال به تحصیل مشخص شود که داوطلب شرایط پذیرش از طریق این فراخوان را ندارد یا مغایرتی بین مدارک و مستندات ارائه شده با اصل مدارک وجود داشته باشد ثبت نام ایشان لغو خواهد شد.

– لازم به ذکر است آخرین مهلت ثبت نام برای متقاضیان ۱۴۰۰/۱۱/۲۵ می باشد و به مدارک ناقص و یا دریافت شده بعد از این تاریخ، ترتیب اثر داده نخواهد شد.

– اعلام نتایج پذیرفته شدگان از طریق سایت دانشگاه میبد به آدرس http://www.meybod.ac.ir و اوایل سال ۱۴۰۱ انجام خواهد شد. 

مدارک ثبت نام ارشد استعداد درخشان

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون متقاضیان سایر دانشگاه های کشور عبارتند از:

۱- تکمیل شده فرم شماره ۱

۲- تصویر صفحه اول شناسنامه و کارت ملی

۳- تصویر ریزنمرات اخذ شده تا پایان ترم ششم

۴- تکمیل شده فرم شماره ۲ (گواهی ممتازی تایید شده توسط دانشگاه مربوطه ضمیمه فراخوان)

۵- تصویر سایر مدارک (رزومه علمی بعلاوه مدارک و مستندات مربوط به فعالیتهای پژوهشی)

۶- واریز حق ثبت نام شامل:

کلیه متقاضیان پذیرش بدون آزمون سایر دانشگاه ها مجاز به انتخاب حداکثر ۲ رشته گرایش می باشند که برای انتخاب گرایش اول باید مبلغ ۶۰۰۰۰۰ (ششصد هزار ریال) و برای انتخاب گرایش دوم مبلغ ۴۰۰۰۰۰ (چهارصد هزار ریال) به شماره حساب دانشگاه میبد (قابل پرداخت در کلیه شعب بانک تجارت) واریز نمایند. (ارسال اصل فیش ضروری میباشد).

رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور ۱۴۰۱ دانشگاه میبد

لیست رشته/ گرایش های مورد پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۲ دانشگاه میبد به شرح زیر می باشد:

ردیف رشته و گرایش تحصیلی
۱علوم قرآن و حدیث
۲تفسیر و علوم قرآن
۳نهج البلاغه – اصولالدین و معارف علوی
۴حقوق خصوصی
۵حقوق جزا و جرمشناسی
۶ایرانشناسی – فرهنگ مردم، آداب و رسوم و میراث فرهنگی
۷تاریخ ایران اسلامی
۸فلسفه و حکمت اسلامی
۹شیعه شناسی- کلام اسلامی
۱۰فقه و مبانی حقوق اسلامی
۱۱مدیریت صنعتی گرایش عملکرد
۱۲مهندسی صنایع- سیستم های مالی
۱۳مهندسی مواد- ریخته گری
۱۴مهندسی پزشکی- بیومتریال

 

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه میبد کی است؟

فرصت ثبت نام جهت پذیرش کارشناسی ارشد استعداد درخشان دانشگاه میبد تا ۱۴۰۰/۱۱/۲۵ است. در متن این مقاله جزئیات نحوه و زمان ثبت نام توضیح داده شده است.

شرایط ثبت نام در کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه میبد چیست؟

کلیه اطلاعات لازم درخصوص پذیرش ارشد بدون آزمون دانشگاه میبد در سال ۱۴۰۱ در متن مقاله آورده شده است.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۰ نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات