پارسه

ثبت نام بیش از ۴۷۵ هزار داوطلب در کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱

سخنگوی سازمان سنجش گفت: ۴۷۵ هزار و ۱۰۹ داوطلب در آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۱ ثبت نام کردند.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

فاطمه زرین آمیزی سخنگوی سازمان سنجش کشور  در  گفت وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، گفت:  ۴۷۵ هزار و ۱۰۹ داوطلب در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه ها نام نویسی کرده اند. 

او افزود: ثبت‌نام برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۱ از روز  سه شنبه ۱۶ آذرماه ۱۴۰۰ آغاز شد و  ۲۷ آذر به پایان رسید و مجدد از سوم تا ششم بهمن امکان ویرایش و ثبت نام برای متقاضیان جامانده وجود دارد.

زرین آمیزی تصریح کرد: آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۱ در روزهای چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱، پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ و جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد.

سخنگوی سازمان سنجش کشور ادامه داد: پذیرش دانشجو در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۱ بر اساس قانون «سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی» مصوب ۱۸ اسفند ۱۳۹۴ مجلس شورای اسلامی و همچنین آیین نامه اجرایی مربوطه و مصوبات «شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی» و ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام و پذیرش آزمون صورت خواهد گرفت.

زرین آمیزی اضافه کرد: رشته‌ها و مواد امتحانی آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۱ در سایت سازمان سنجش درج شده است و داوطلبان می‌توانند با مراجعه به اینجا از آن استفاده کنند.

او گفت: شرایط و ضوابط در دفترچه راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۱ اطلاع رسانی خواهد شد.

سخنگوی سازمان سنجش کشور تاکید کرد: با توجه به امکان اصلاح عناوین رشته‌ها و یا سایر اطلاعات در جداول مجموعه‌های امتحانی تا زمان شروع ثبت‌نام، ملاک نهایی، اطلاعات درج شده در دفترچه راهنمای ثبت نام خواهد بود.

رشته‌ها و مواد امتحانی آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۱ در سایت سازمان سنجش درج شده است و داوطلبان می‌توانند با مراجعه به اینجا از آن استفاده کنند.

شرایط و ضوابط در دفترچه راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۱ اطلاع رسانی خواهد شد.

با توجه به امکان اصلاح عناوین رشته‌ها و یا سایر اطلاعات در جداول مجموعه‌های امتحانی تا زمان شروع ثبت‌نام، ملاک نهایی، اطلاعات درج شده در دفترچه راهنمای ثبت نام خواهد بود.

بر اساس دفترچه راهنمای شرکت در آزمون نحوه شرکت دانشجویان انصرافی اعلام شده است.

دانشجویان شاغل به تحصیل در دوره‌های غیر روزانه کارشناسی ارشد ناپیوسته (به شرط نداشتن مشکل نظام وظیفه برای برادران) می‌توانند بدون انصراف از تحصیل، در آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۱ ثبت نام و شرکت کنند.

این متقاضیان پس از اعلام نتایج نهایی در صورت قبولی باید انصراف قطعی از رشته قبلی را به دانشگاه جدید محل تحصیل ارائه دهند.

با توجه به رأی هیئت عمومی دیوان عدالت اداری به شماره ۱۹۵۰ تاریخ ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ پذیرفته شدگان دوره روزانه آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۰ می‌توانند در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۱ ثبت نام و شرکت کنند.

متقاضیان مذکور و نیز دانشجویان در حال تحصیل در دوره روزانه مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته سال‌های قبل، در صورت تمایل به ثبت نام و شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۱ در صورت داشتن سایر شرایط و ضوابط مندرج در این دفترچه راهنما باید تا پایان مهلت مقرر ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۱ از تحصیل انصراف قطعی حاصل کنند و در صورت عدم انصراف قطعی از تحصیل در زمان مقرر، در صورت قبولی در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۱ قبولی آنان در آزمون لغو خواهد شد.

زمان کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱، در روز‌های چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه ۲۸، ۲۹ و ۳۰ اردیبهشت سال ۱۴۰۱ خواهد بود.

سطح سوالات امتحانات اختصاصی حسب مورد در حد دانش و تجربیات فارغ التحصیل مقطع کارشناسی در هر رشته، مطابق فهرست برنامه‌های مصوب شورای عالی برنامه ریزی است.

برای آن دسته از مجموعه‌های امتحانی که دارای آزمون تشریحی و یا دارای آزمون عملی نیز در برخی از دروس هستند، آزمون در دو مرحله برگزار می‌شود. در این مجموعه‌ها منحصراً متقاضیانی که در آزمون تستی رشته مربوط شرکت و با توجه به حدنصاب نمره علمی مربوط مجاز به انتخاب رشته هستند حق شرکت در جلسه آزمون مرحله دوم دروس مربوط را دارند.

زرین آمیزی درباره افزایش قیمت آزمون های سازمان سنجش گفت: تعیین قیمت آزمون های سازمان سنجش مصوبه هیئت دولت است. 

گفتنی است تعداد داوطلبان کنکور ارشد به تفکیک رشته از سوی سازمان سنجش اعلام نمی شود.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۳ نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
میثم
دی ۵, ۱۴۰۰ ۱:۲۸ ب٫ظ

با عرض سلام و درود. اگر امکانش بود در دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۱ رشته مدرسی دانشگاه را هم بیاورید. مثلا برای رتبه های تک رقمی و دو رقمی. مانند دبیرستان که در دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری رشته های دبیری است. با تشکر

مهتا
دی ۵, ۱۴۰۰ ۶:۱۴ ب٫ظ
پاسخ به  میثم

چنین امکانی توی انتخاب رشته ی دکتری هم وجود نداره. چه انتظاراتی!

صابر
بهمن ۶, ۱۴۰۰ ۲:۱۴ ق٫ظ
پاسخ به  مهتا

اوسسون اوزوز ناراحات المیین