تجمع داوطلبان خواهان تعویق کنکور ارشد ۱۴۰۱ در مقابل دیوان عدالت اداری

داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد ناپیوسته ۱۴۰۱ خواستار تعویق زمان برگزاری این آزمون هستند و به‌همین منظور در روز یکشنبه ۴ اردیبهشت در مقابل دیوان عدالت اداری تجمع کردند.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش خبرگزاری آنا، به‌دنبال مطالبات تعدادی از داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته، درباره تعویق زمان این آزمون، صبح امروز این داوطلبان مقابل ساختمان دیوان عدالت اداری تهران تجمع کردند و با در دست داشتن پلاکاردهایی خواسته خود را از این دیوان مطالبه کردند.

به گزارش آنا، آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۱ قرار است در روزهای ۲۸ تا ۳۰ اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۱ برگزار شود که برخی از داوطلبان این آزمون دلایل زیر را برای مطالبه خود درباره تعویق زمان برگزاری آزمون مطرح کردند:

_ حداقل فاصله یک‌ساله بین دو آزمون متوالی از مصوبات شورای انقلاب فرهنگی است که در این آزمون این فاصله به ده ماه کاهش یافته است.

_ تلاقی ماه مبارک رمضان با زمان مطالعه و ایجاد تبعیض بین روزه‌داران و غیر روزه‌داران است که خود تخطی از بند ۹ اصل سوم قانون اساسی است.

_ پس از برگزاری کنکور دکتری ۱۴۰۱ تصاویر بسیاری توسط خبرگزاری‌های رسمی ایران و وب‌سایت‌های دانشگاه‌های داخلی منتشر شد که حاکی از عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کنکور دکتری ۱۴۰۱ بود.

_ با توجه به برگزاری آزمون در روزهای ۲۸ و ۲۹ و ۳۰ اردیبهشت وزارت علوم و ۵ و ۶ خرداد وزارت بهداشت و تداخل زمانی با امتحانات عملی دانشگاه، برای دانشجویان ترم آخر ایجاد مشکل می‌کند.

_ با توجه به اینکه در هنگام ثبت‌نام کنکور ارشد صحبتی از حضوری شدن کلاس‌ها و دانشگاه نبود لذا تعداد کثیری از دانشجویان ترم آخری و غیربومی، محل زندگی خود را به‌عنوان محل آزمون انتخاب کرده‌اند لذا با تداخل کلاس‌ها و امتحانات دانشگاهی امکان جابه‌جایی برای تعداد زیادی از دانشجویان غیربومی به‌منظور شرکت در امتحان و بازگشت به محل دانشگاه را عملاً غیرممکن می‌کند.

_ برگزاری کنکور در روز چهارشنبه که روز آموزشی در دانشگاه محسوب می‌شود و تداخل آن با برنامه کلاس‌های دانشگاه یا امتحانات عملی دانشگاه‌ها.

_ فاصله زمانی کم بین آزمون‌های وزارت علوم و وزارت بهداشت که کمتر از یک هفته است.

_ عدم تزریق دز ۳ در اکثریت جامعه.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۲ نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
هاشمی
اردیبهشت ۱۱, ۱۴۰۱ ۱۰:۳۲ ق٫ظ

به جای این کارا بشین درستو بخون

تینا
اردیبهشت ۵, ۱۴۰۱ ۱۰:۴۱ ب٫ظ

شیطونا