اعلام نحوه ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان کارشناسی ارشد آزاد ۱۴۰۱

جزئیات ثبت‌نام پذیرفته‌‌شدگان‌ نهایی‌ آزمون‌ کارشناسی‌ ارشد سال ۱۴۰۱ دانشگاه آزاد اعلام شد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش مسترتست، بر اساس اطلاعیه مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد، جزئیات ثبت نام پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۱دانشگاه آزاد به شرح زیر است:

۱- پرونده کلیه پذیرفته شدگان آزمون جهت احراز صلاحیتهای عمومی تحت بررسی است و نتیجه آن متعاقباً از طرف دفتر گزینش صلاحیت های عمومی سازمان مرکزی دانشگاه به اطلاع محل‌های دانشگاهی خواهد رسید.

۲- سنوات تحصیل در دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته به ویژه برای مشمولین ۳سال است و به هیچوجه قابل افزایش نمی باشد.

۳- مشمولان خدمت وظیفه عمومی لازم است براساس مقرراتی که از سوی سازمان وظیفه عمومی اعلام گردیده و همچنین مندرجات دفترچه راهنمای آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۱سازمان سنجش آموزش کشور ضوابط مربوطه را رعایت و وظایف محوله را به موقع انجام داده باشند و دانشگاه در قبال عدم رعایت آن مسئولیتی ندارد. از جمله آن که از زمان فراغت از تحصیل بیش از یک سال سپری نشده باشد و چنانچه بیش از یک سال از اتمام تحصیل آنان در دوره کارشناسی سپری شده باشد به موقع به خدمت اعزام شده باشند.

۴- با توجه به اعلام اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور، مجوز ثبتنام اتباع خارجی مقیم متعاقب انجام تشریفات قانونی و بررسی صلاحیتهای اقامتی اتباع مزبور و اعلام رسمی آن توسط آن اداره خواهد بود و تا قبل از آن پذیرش این افراد به صورت موقت میباشد.

۵- پذیرفته شدگانی که در فرم ثبتنام اینترنتی شرکت در آزمون، خود را مشمول ماده واحده مصوب مجلس شورای اسلامی موضوع استفاده از سهمیه رزمندگان و ایثارگران دانستهاند، باید هنگام ثبتنام فرم مربوط به تعهدنامه استفاده از سهمیه رزمندگان و ایثارگران را تکمیل و به واحد یا مرکز دانشگاهی ارائه دهند. بدیهی است چنانچه در هر زمان از ثبتنام و یا حین تحصیل، واجد شرایط بودن این قبیل از دانشجویان در استفاده از سهمیه مذکور به اثبات نرسد، دانشگاه از ادامه تحصیل آنان ممانعت به عمل خواهد آورد و در این صورت حق اعتراض نخواهند داشت و به علت سوء استفاده از سهمیه رزمندگان و ایثارگران پیگرد قانونی آن‌ها برای دانشگاه محفوظ خواهد ماند.

زمان و محل ثبت نام پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

الف) با عنایت به اینکه ثبت نام از پذیرفته شدگان به صورت مجازی صورت می‌پذیرد همه پذیرفته شدگان لازم است از ساعت ۱۰ صبح روز دوشنبه مورخ ۱۴ شهریور ماه لغایت چهار شنبه مورخ ۱۶ شهریور ماه ۱۴۰۱ جهت ثبت نام به سامانه آموزشیار به آدرس: edu.iau.ac.ir مراجعه نمایند.

– عدم مراجعه پذیرفته شدگان به سامانه آموزشیار در بازه زمانی مقرر به منزله انصراف از ثبت نام تلقی شده و هیچ گونه اعتراضی پذیرفته نخواهد شد.

تبصره: کلیه پذیرفته شدگان لازم است مطابق زمانبندی اعلام شده در سایت واحد دانشگاهی محل پذیرش با در دست داشتن مدارک ذیل به منظور تکمیل مراحل ثبت نام به واحد دانشگاهی مربوطه مراجعه نمایند.

مدارک ثبت نام پذیرفته شدگان ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

۱- اصل مدرک کارشناسی (لیسانس) صادره از دانشگاه آزاد اسلامی یا سایر دانشگاه‌های معتبر داخل و خارج کشور که مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باشد به انضمام ریزنمرات دوره کارشناسی با قید معدل.

تبصره: پذیرفته شدگانی که به دلیلی قادر به ارائه اصل مدرک کارشناسی (لیسانس) خود نمی‌باشند باید اصل گواهی تأیید شده دلیل بر فراغت از تحصیل را که توسط دانشگاه محل تحصیل با قید معدل صادر شده باشد، به همراه ریز نمرات تأیید شده را ارائه نمایند.

تذکر ۱: فارغ التحصیلان مشمول دوره کارشناسی که با ارائه گواهی تأیید شده از محل تحصیل دوره مذکور ثبت نام می‌نمایند، علاوه بر گواهی و ریزنمرات مذکور بایستی تصویر برگ لغو معافیت تحصیلی دوره کارشناسی را ارائه نمایند. همچنین چنانچه دوره مذکور را در مدتی بیش از شش سال از بدو ورود به اتمام رسانده‌اند بایستی تصویر مجوز افزایش سنوات بدون ذکر غیبت را برای مدتی که مازاد بر شش سال تحصیل کرده‌اند ارائه نمایند.

۲- تصویر کلیه صفحات شناسنامه.

۳- تصویر کارت ملی (پشت و رو).

۴- شش قطعه عکس ۴×۳ تمام رخ (از یک نگاتیو) که اخیرا تهیه شده باشد (برای برادران مشمول ۱۲ قطعه).

۵- مدرکی که وضعیت خدمت وظیفه عمومی برادران را مشخص نماید.

تذکر ۲: افرادی که از نظر مقررات وظیفه عمومی حائز شرایط ثبت نام نیستند (از جمله دارای دفترچه اعزام به خدمت با غیبت می‌باشند و یا با غیبت به خدمت اعزام شده‌اند یا در برگ اعزام آنان دانشجوی اخراجی یا انصرافی یا ترک تحصیل ذکر شده است) مجاز به ثبت نام نمی‌باشند.

۶- تکمیل همه فرم‌های ثبت نام و فرم‌های مربوط به تعهدات و سایر فرم‌های که در سامانه آموزشیار قرار گرفته است.

هزینه خدمات آموزشی و حق بیمه دانشجویی مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۲:

۱- شهریه پذیرفته شدگان از دو بخش شهریه پایه (ثابت) و متغیر تشکیل شده که در هر نیم سال تحصیلی از دانشجویان دریافت می‌گردد. علاوه بر دو مورد مذکور دانشجویان در بدو ورود به دانشگاه و فقط در نیمسال اول باید مبلغی را بابت هزینه خدمات آموزشی و مبلغی را به عنوان حق بیمه حوادث دانشجویی در سامانه آموزشیار پرداخت نمایند.

۲- پذیرفته شدگان واحدها و مراکز بین المللی و برون مرزی توجه داشته باشند که مطابق آئین نامه نقل و انتقالات دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی مجوز انتقال، میهمانی و جابجایی تحت هیچ شرایطی به آن‌ها داده نخواهد شد.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۶ نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
محمد
شهریور ۱۱, ۱۴۰۱ ۱:۰۱ ب٫ظ

سلام. کلاسهای ارشد علوم تحقیقات معمولا کی ها هست؟ آیا آخر هفته ها برگزار میشه؟

شیما
شهریور ۱۶, ۱۴۰۱ ۹:۱۲ ق٫ظ
پاسخ به  محمد

نه علوم تحقیقات کلاساش شنبه تا چهارشنبه است

پریسا
شهریور ۹, ۱۴۰۱ ۸:۴۱ ب٫ظ

سلام وقت بخیر
مدرک ارشد واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد برای دکتری معتبر هست؟

طاهره
شهریور ۹, ۱۴۰۱ ۶:۱۰ ق٫ظ

سلام
من ارشد ادبیات عرب از ازاد تهران مرکز هستم ریز نمرات را به این مرکز تحویل دادم
لازم هست مجدد ریز نمرات به تهران غرب ارایه کنم
با سپاس

احسان
شهریور ۸, ۱۴۰۱ ۱۱:۲۹ ب٫ظ

من معدلم رو کم نوشته بودم . وقتی مدرکم رو گرفتم دیدم . میشه درست کرد ؟ شاید جای بهتری انتخاب کنم .

احسان
شهریور ۸, ۱۴۰۱ ۱۱:۲۷ ب٫ظ

سلام . ببخشید آیا ویرایش اطلاعات و یا تغییر واحد دانشگاهی امکان پذیر هست منظور تکمیل ظرفیت واحد ها و تغییر آن . ممنون