گرایش های کارشناسی ارشد ادیان و عرفان و تاریخ فرهنگ و تمدن اسلامی

بر اساس دفترچه آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۳، ادیان و عرفان و تاریخ فرهنگ و تمدن اسلامی در آزمون کارشناسی ارشد به صورت یک مجموعه امتحانی است که دارای ۸ رشته زیرمجموعه خود است. برخی از این رشته‌ها گرایش‌های مختلفی ندارند اما برخی از آنها دارای چند گرایش مختلف هستند که در فهرست زیر ارائه شده اند. این رشته در مجموع ۱۰ گرایش دارد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

با ثبت نام در مجموعه امتحانی ادیان و عرفان و تاریخ فرهنگ و تمدن اسلامی، امکان انتخاب رشته از بین تمامی گرایش‌های ذکر شده وجود خواهد داشت. با توجه به اهمیت انتخاب گرایش درست، پیشنهاد می‌کنیم مطالب این صفحه را به دقت و تا انتها بخوانید.

گرایش های کارشناسی ارشد ادیان و عرفان و تاریخ فرهنگ و تمدن اسلامی چیست؟

بر اساس دفترچه کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۳، فهرست گرایش های کارشناسی ارشد ادیان و عرفان و تاریخ فرهنگ و تمدن اسلامی به شرح زیر است: 

۱- ادیان و عرفان

۱- بدون گرایش

۲- ادیان شرق

۳- جنبش های نوپدید دینی

۲- عرفان اسلامی

۳- ادیان ابراهیمی

۴- ادیان غیرابراهیمی

۵- تصوف و عرفان اسلامی

۶- تاریخ فرهنگ و تمدن اسلامی

۷- تاریخ و تمدن ملل اسلامی

۸- تاریخ تمدن اسلامی

نحوه پذیرش در گرایش های مختلف رشته ادیان و عرفان و تاریخ فرهنگ و تمدن اسلامی در مقطع ارشد

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های کارشناسی ارشد این رشته را دارند، لازم است در کنکور کارشناسی ارشد مجموعه امتحانی ادیان و عرفان و تاریخ فرهنگ و تمدن اسلامی (کد ۱۱۱۴) شرکت کنند.

اما داوطلبان گرایش های مختلف لازم نیست همه سرفصل های کنکور ارشد ادیان و عرفان و تاریخ فرهنگ و تمدن اسلامی را مطالعه کنند. داوطلبان لازم است ضرایب دروس امتحانی را بررسی کرده و تنها دروس امتحانی که ضریب آنها برای گرایش مدنظرشان در آزمون کارشناسی ارشد صفر نیست را مطالعه کنند.

* ضریب صفر برای هر گرایش بدین معناست که نمره آن درس برای داوطلبان گرایش مدنظر محاسبه نمی‌شود و در نتیجه داوطلبان این گرایش‌ها می‌توانند در جلسه آزمون کارشناسی ارشد به سؤالات این درس پاسخ ندهند.

سرفصلهای کنکور کارشناسی ارشد مجموعه ادیان و عرفان و تاریخ فرهنگ و تمدن اسلامی

برای مشاهده منابع کنکور کارشناسی ارشد ادیان و عرفان و تاریخ فرهنگ و تمدن اسلامی به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

کدام دانشگاه ها در رشته ادیان و عرفان و تاریخ فرهنگ و تمدن اسلامی در مقطع ارشد پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های ارشد رشته ادیان و عرفان و تاریخ فرهنگ و تمدن اسلامی در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پردیس، پیام نور، غیرانتفاعی، و دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش ارشد ادیان و عرفان و تاریخ فرهنگ و تمدن اسلامی و ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد ادیان و عرفان و تاریخ فرهنگ و تمدن اسلامی کلیک کنید.

 
ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۰ نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات