پارسه
نوگام
کیهان روان
عالم زاده

گرایش های کارشناسی ارشد الهیات و معارف اسلامی (مخصوص اهل سنت)

بر اساس دفترچه آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۳، الهیات و معارف اسلامی (مخصوص اهل سنت) در آزمون کارشناسی ارشد به صورت یک مجموعه امتحانی است که دارای ۴ رشته زیرمجموعه خود است. برخی از این رشته‌ها گرایش‌های مختلفی ندارند اما برخی از آنها دارای چند گرایش مختلف هستند که در فهرست زیر ارائه شده اند. این رشته در مجموع ۴ گرایش دارد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

با ثبت نام در مجموعه امتحانی الهیات و معارف اسلامی (مخصوص اهل سنت)، امکان انتخاب رشته از بین تمامی گرایش‌های ذکر شده وجود خواهد داشت. با توجه به اهمیت انتخاب گرایش درست، پیشنهاد می‌کنیم مطالب این صفحه را به دقت و تا انتها بخوانید.

گرایش های کارشناسی ارشد الهیات و معارف اسلامی (مخصوص اهل سنت) چیست؟

بر اساس دفترچه کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۳، فهرست گرایش های کارشناسی ارشد الهیات و معارف اسلامی (مخصوص اهل سنت) به شرح زیر است: 

۱- فقه شافعی

۲- فقه مقارن و حقوق خصوصی اسلامی

۳- فقه مقارن و حقوق عمومی اسلامی

۴- فقه مقارن و حقوق جزای اسلامی

نحوه پذیرش در گرایش های مختلف رشته الهیات و معارف اسلامی (مخصوص اهل سنت) در مقطع ارشد

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های کارشناسی ارشد این رشته را دارند، لازم است در کنکور کارشناسی ارشد مجموعه امتحانی الهیات و معارف اسلامی (مخصوص اهل سنت) (کد ۱۱۱۵) شرکت کنند.

اما داوطلبان گرایش های مختلف لازم نیست همه سرفصل های کنکور ارشد الهیات و معارف اسلامی (مخصوص اهل سنت) را مطالعه کنند. داوطلبان لازم است ضرایب دروس امتحانی را بررسی کرده و تنها دروس امتحانی که ضریب آنها برای گرایش مدنظرشان در آزمون کارشناسی ارشد صفر نیست را مطالعه کنند.

سرفصلهای کنکور کارشناسی ارشد مجموعه الهیات و معارف اسلامی (مخصوص اهل تسنن)

برای مشاهده منابع کنکور کارشناسی ارشد الهیات و معارف اسلامی (مخصوص اهل سنت) به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

کدام دانشگاه ها در رشته الهیات و معارف اسلامی (مخصوص اهل سنت) در مقطع ارشد پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های ارشد رشته الهیات و معارف اسلامی (مخصوص اهل سنت) در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، غیرانتفاعی، و دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش ارشد الهیات و معارف اسلامی (مخصوص اهل سنت) و ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد الهیات و معارف اسلامی (مخصوص اهل سنت) کلیک کنید.

 
ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۰ نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات