گرایش های کارشناسی ارشد زبان روسی

بر اساس دفترچه آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۳، زبان روسی در آزمون کارشناسی ارشد به صورت یک مجموعه امتحانی است که دارای ۳ رشته زیرمجموعه خود است. این رشته در مجموع ۳ گرایش دارد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

با ثبت نام در مجموعه امتحانی زبان روسی، امکان انتخاب رشته از بین تمامی گرایش‌های ذکر شده وجود خواهد داشت. با توجه به اهمیت انتخاب گرایش درست، پیشنهاد می‌کنیم مطالب این صفحه را به دقت و تا انتها بخوانید.

گرایش های کارشناسی ارشد زبان روسی چیست؟

بر اساس دفترچه کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۳، فهرست گرایش های کارشناسی ارشد زبان روسی به شرح زیر است: 

۱- آموزش زبان روسی

۲- ادبیات روسی

۳- مترجمی زبان روسی

نحوه پذیرش در گرایش های مختلف رشته زبان روسی در مقطع ارشد

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های کارشناسی ارشد این رشته را دارند، لازم است در کنکور کارشناسی ارشد مجموعه امتحانی زبان روسی (کد ۱۱۲۲) شرکت کنند.

اما داوطلبان گرایش های مختلف لازم نیست همه سرفصل های کنکور ارشد زبان روسی را مطالعه کنند. داوطلبان لازم است ضرایب دروس امتحانی را بررسی کرده و تنها دروس امتحانی که ضریب آنها برای گرایش مدنظرشان در آزمون کارشناسی ارشد صفر نیست را مطالعه کنند.

* ضریب صفر برای هر گرایش بدین معناست که نمره آن درس برای داوطلبان گرایش مدنظر محاسبه نمی‌شود و در نتیجه داوطلبان این گرایش‌ها می‌توانند در جلسه آزمون کارشناسی ارشد به سؤالات این درس پاسخ ندهند.

سرفصلهای کنکور کارشناسی ارشد مجموعه زبان روسی

برای مشاهده منابع کنکور کارشناسی ارشد زبان روسی به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

کدام دانشگاه ها در رشته زبان روسی در مقطع ارشد پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های ارشد رشته زبان روسی در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پردیس، و دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش ارشد زبان روسی و ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد زبان روسی کلیک کنید.

 
ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۰ نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات