گرایش های کارشناسی ارشد مهندسی شیمی – بیوتکنولوژی و داروسازی

بر اساس دفترچه آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۳، مهندسی شیمی – بیوتکنولوژی و داروسازی در آزمون کارشناسی ارشد به صورت یک مجموعه امتحانی است که دارای ۲ رشته زیرمجموعه خود است. برخی از این رشته‌ها گرایش‌های مختلفی ندارند اما برخی از آنها دارای چند گرایش مختلف هستند که در فهرست زیر ارائه شده اند. این رشته در مجموع ۴ گرایش دارد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

با ثبت نام در مجموعه امتحانی مهندسی شیمی – بیوتکنولوژی و داروسازی، امکان انتخاب رشته از بین تمامی گرایش‌های ذکر شده وجود خواهد داشت. با توجه به اهمیت انتخاب گرایش درست، پیشنهاد می‌کنیم مطالب این صفحه را به دقت و تا انتها بخوانید.

گرایش های کارشناسی ارشد مهندسی شیمی – بیوتکنولوژی و داروسازی چیست؟

بر اساس دفترچه کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۳، فهرست گرایش های کارشناسی ارشد مهندسی شیمی – بیوتکنولوژی و داروسازی به شرح زیر است: 

۱- مهندسی شیمی

۱- بیوتکنولوژی

۲- داروسازی

۳- پالایش زیستی

۲- بیوتروریسم *

* پذیرش دانشجو در این رشته، فقط توسط دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی امام باقر (ع) (وابسته به وزارت اطلاعات) و فقط از میان برادران انجام خواهد شد. برای اطلاع از شرایط عمومی و اختصاصی این دانشگاه به توضیحات ذیل مجموعه امتحانی ۱۱۵۳ مراجعه شود.

نحوه پذیرش در گرایش های مختلف رشته مهندسی شیمی – بیوتکنولوژی و داروسازی در مقطع ارشد

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های کارشناسی ارشد این رشته را دارند، لازم است در کنکور کارشناسی ارشد مجموعه امتحانی مهندسی شیمی – بیوتکنولوژی و داروسازی (کد ۱۲۸۵) شرکت کنند.

اما داوطلبان گرایش های مختلف لازم نیست همه سرفصل های کنکور ارشد مهندسی شیمی – بیوتکنولوژی و داروسازی را مطالعه کنند. داوطلبان لازم است ضرایب دروس امتحانی را بررسی کرده و تنها دروس امتحانی که ضریب آنها برای گرایش مدنظرشان در آزمون کارشناسی ارشد صفر نیست را مطالعه کنند.

* ضریب صفر برای هر گرایش بدین معناست که نمره آن درس برای داوطلبان گرایش مدنظر محاسبه نمی‌شود و در نتیجه داوطلبان این گرایش‌ها می‌توانند در جلسه آزمون کارشناسی ارشد به سؤالات این درس پاسخ ندهند.

سرفصلهای کنکور کارشناسی ارشد مجموعه مهندسی شیمی - بیوتکنولوژی و داروسازی

برای مشاهده منابع کنکور کارشناسی ارشد مهندسی شیمی – بیوتکنولوژی و داروسازی به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

کدام دانشگاه ها در رشته مهندسی شیمی – بیوتکنولوژی و داروسازی در مقطع ارشد پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های ارشد رشته مهندسی شیمی – بیوتکنولوژی و داروسازی در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پردیس، غیرانتفاعی، و دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش ارشد مهندسی شیمی – بیوتکنولوژی و داروسازی و ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد مهندسی شیمی – بیوتکنولوژی و داروسازی کلیک کنید.

 
ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۰ نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات