پارسه

گرایش های کارشناسی ارشد علوم و مهندسی مرتع و آبخیزداری

بر اساس دفترچه آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۳، علوم و مهندسی مرتع و آبخیزداری در آزمون کارشناسی ارشد به صورت یک مجموعه امتحانی است که دارای ۲ رشته زیرمجموعه خود است. برخی از این رشته‌ها گرایش‌های مختلفی ندارند اما برخی از آنها دارای چند گرایش مختلف هستند که در فهرست زیر ارائه شده اند. این رشته در مجموع ۷ گرایش دارد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

با ثبت نام در مجموعه امتحانی علوم و مهندسی مرتع و آبخیزداری، امکان انتخاب رشته از بین تمامی گرایش‌های ذکر شده وجود خواهد داشت. با توجه به اهمیت انتخاب گرایش درست، پیشنهاد می‌کنیم مطالب این صفحه را به دقت و تا انتها بخوانید.

گرایش های کارشناسی ارشد علوم و مهندسی مرتع و آبخیزداری چیست؟

بر اساس دفترچه کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۳، فهرست گرایش های کارشناسی ارشد علوم و مهندسی مرتع و آبخیزداری به شرح زیر است: 

– علوم و مهندسی آبخیز

۱- سیلاب و رودخانه

۲- مدیریت حوزه های آبخیز

۳- حفاظت آب و خاک

۴- آبخیزداری شهری

۲- علوم و مهندسی مرتع

۱- مدیریت مرتع

۲- اصلاح و احیای مرتع

۳- گیاهان دارویی و صنعتی

نحوه پذیرش در گرایش های مختلف رشته علوم و مهندسی مرتع و آبخیزداری در مقطع ارشد

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های کارشناسی ارشد این رشته را دارند، لازم است در کنکور کارشناسی ارشد مجموعه امتحانی علوم و مهندسی مرتع و آبخیزداری (کد ۱۳۰۱) شرکت کنند.

اما داوطلبان گرایش های مختلف لازم نیست همه سرفصل های کنکور ارشد علوم و مهندسی مرتع و آبخیزداری را مطالعه کنند. داوطلبان لازم است ضرایب دروس امتحانی را بررسی کرده و تنها دروس امتحانی که ضریب آنها برای گرایش مدنظرشان در آزمون کارشناسی ارشد صفر نیست را مطالعه کنند.

* ضریب صفر برای هر گرایش بدین معناست که نمره آن درس برای داوطلبان گرایش مدنظر محاسبه نمی‌شود و در نتیجه داوطلبان این گرایش‌ها می‌توانند در جلسه آزمون کارشناسی ارشد به سؤالات این درس پاسخ ندهند.

سرفصلهای کنکور کارشناسی ارشد مجموعه علوم و مهندسی مرتع و آبخیزداری

برای مشاهده منابع کنکور کارشناسی ارشد علوم و مهندسی مرتع و آبخیزداری به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

کدام دانشگاه ها در رشته علوم و مهندسی مرتع و آبخیزداری در مقطع ارشد پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های ارشد رشته علوم و مهندسی مرتع و آبخیزداری در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پردیس، و دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش ارشد علوم و مهندسی مرتع و آبخیزداری و ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد علوم و مهندسی مرتع و آبخیزداری کلیک کنید.

 
ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۰ نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات