پارسه

گرایش های کارشناسی ارشد مطالعات جهان

بر اساس دفترچه آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۳، مطالعات جهان در آزمون کارشناسی ارشد به صورت یک مجموعه امتحانی است که دارای ۳ رشته زیرمجموعه خود است. برخی از این رشته‌ها گرایش‌های مختلفی ندارند اما برخی از آنها دارای چند گرایش مختلف هستند که در فهرست زیر ارائه شده اند. این رشته در مجموع ۱۳ گرایش دارد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

با ثبت نام در مجموعه امتحانی مطالعات جهان، امکان انتخاب رشته از بین تمامی گرایش‌های ذکر شده وجود خواهد داشت. با توجه به اهمیت انتخاب گرایش درست، پیشنهاد می‌کنیم مطالب این صفحه را به دقت و تا انتها بخوانید.

گرایش های کارشناسی ارشد مطالعات جهان چیست؟

بر اساس دفترچه کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۳، فهرست گرایش های کارشناسی ارشد مطالعات جهان به شرح زیر است: 

۱- مطالعات جهان

۱- مطالعات کشورهای آلمانی زبان

۲- مطالعات آمریکای لاتین

۳- مطالعات بریتانیا

۴- مطالعات روسیه

۵- مطالعات فرانسه

۶- مطالعات هند

۷- مطالعات آمریکای شمالی

۸- مطالعات ژاپن *

۹- مطالعات مصر

۱۰- مطالعات عراق

۱۱- مطالعات جنوب آفریقا

۱۲- مطالعات فلسطین

۲- مطالعات ترکیه

۳- مطالعات رژیم صهیونیستی

* متقاضیان رشته مطالعات جهان گرایش مطالعات ژاپن باید از بین دو درس «زبان انگلیسی» یا «زبان ژاپنی و تاریخ و فرهنگ ژاپن (به زبان ژاپنی)» یکی را به انتخاب پاسخ دهند.

نحوه پذیرش در گرایش های مختلف رشته مطالعات جهان در مقطع ارشد

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های کارشناسی ارشد این رشته را دارند، لازم است در کنکور کارشناسی ارشد مجموعه امتحانی مطالعات جهان (کد ۱۱۳۱) شرکت کنند.

اما داوطلبان گرایش های مختلف لازم نیست همه سرفصل های کنکور ارشد مطالعات جهان را مطالعه کنند. داوطلبان لازم است ضرایب دروس امتحانی را بررسی کرده و تنها دروس امتحانی که ضریب آنها برای گرایش مدنظرشان در آزمون کارشناسی ارشد صفر نیست را مطالعه کنند.

* ضریب صفر برای هر گرایش بدین معناست که نمره آن درس برای داوطلبان گرایش مدنظر محاسبه نمی‌شود و در نتیجه داوطلبان این گرایش‌ها می‌توانند در جلسه آزمون کارشناسی ارشد به سؤالات این درس پاسخ ندهند.

سرفصلهای کنکور کارشناسی ارشد مجموعه مطالعات جهان

برای مشاهده منابع کنکور کارشناسی ارشد مطالعات جهان به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

کدام دانشگاه ها در رشته مطالعات جهان در مقطع ارشد پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های ارشد رشته مطالعات جهان در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پیام نور صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش ارشد مطالعات جهان و ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد مطالعات جهان کلیک کنید.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۰ نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات