پارسه
نوگام
همپا
عالم زاده

گرایش های کارشناسی ارشد مهندسی صنایع

بر اساس دفترچه آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۳، مهندسی صنایع در آزمون کارشناسی ارشد به صورت یک مجموعه امتحانی است که دارای ۴ رشته زیرمجموعه خود است. برخی از این رشته‌ها گرایش‌های مختلفی ندارند اما برخی از آنها دارای چند گرایش مختلف هستند که در فهرست زیر ارائه شده اند. این رشته در مجموع ۱۵ گرایش دارد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

با ثبت نام در مجموعه امتحانی مهندسی صنایع، امکان انتخاب رشته از بین تمامی گرایش‌های ذکر شده وجود خواهد داشت. با توجه به اهمیت انتخاب گرایش درست، پیشنهاد می‌کنیم مطالب این صفحه را به دقت و تا انتها بخوانید.

گرایش های کارشناسی ارشد مهندسی صنایع چیست؟

بر اساس دفترچه کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۳، فهرست گرایش های کارشناسی ارشد مهندسی صنایع به شرح زیر است: 

۱- مهندسی صنایع

۱- سیستم تولید و خدمات

۲- مدل‌سازی سیستم‌ها و تحلیل داده

۳- روش‌های بهینه‌سازی

۴- سیستم‌های سلامت

۵- مدیریت نوآوری و فناوری

۶- سیستم‌های مالی

۷- لجستیک و زنجیره تامین

۸- مدیریت پروژه

۹- مدیریت مهندسی

۱۰- کیفیت بهره وری

۱۱- سیستم‌های اطلاعاتی

۱۲- آینده‌پژوهی

۲- مهندسی حمل و نقل ریلی

۳- مهندسی ایمنی در راه آهن

۴- مهندسی سیستم‌های محیط زیست

نحوه پذیرش در گرایش های مختلف رشته مهندسی صنایع در مقطع ارشد

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های کارشناسی ارشد این رشته را دارند، لازم است در کنکور کارشناسی ارشد مجموعه امتحانی مهندسی صنایع (کد ۱۲۵۹) شرکت کنند.

اما داوطلبان گرایش های مختلف لازم نیست همه سرفصل های کنکور ارشد مهندسی صنایع را مطالعه کنند. داوطلبان لازم است ضرایب دروس امتحانی را بررسی کرده و تنها دروس امتحانی که ضریب آنها برای گرایش مدنظرشان در آزمون کارشناسی ارشد صفر نیست را مطالعه کنند.

* ضریب صفر برای هر گرایش بدین معناست که نمره آن درس برای داوطلبان گرایش مدنظر محاسبه نمی‌شود و در نتیجه داوطلبان این گرایش‌ها می‌توانند در جلسه آزمون کارشناسی ارشد به سؤالات این درس پاسخ ندهند.

سرفصلهای کنکور کارشناسی ارشد مجموعه مهندسی صنایع

برای مشاهده منابع کنکور کارشناسی ارشد مهندسی صنایع به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

کدام دانشگاه ها در رشته مهندسی صنایع در مقطع ارشد پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های ارشد رشته مهندسی صنایع در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پردیس، پیام نور، غیرانتفاعی، و دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش ارشد مهندسی صنایع و ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد مهندسی صنایع کلیک کنید.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۰ نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات