پارسه
نوگام
همپا

گرایش های کارشناسی ارشد هنرهای تصویری و طراحی

بر اساس دفترچه آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۳، هنرهای تصویری و طراحی در آزمون کارشناسی ارشد به صورت یک مجموعه امتحانی است که دارای ۸ رشته زیرمجموعه خود است. برخی از این رشته‌ها گرایش‌های مختلفی ندارند اما برخی از آنها دارای چند گرایش مختلف هستند که در فهرست زیر ارائه شده اند. این رشته در مجموع ۱۱ گرایش دارد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

با ثبت نام در مجموعه امتحانی هنرهای تصویری و طراحی، امکان انتخاب رشته از بین تمامی گرایش‌های ذکر شده وجود خواهد داشت. با توجه به اهمیت انتخاب گرایش درست، پیشنهاد می‌کنیم مطالب این صفحه را به دقت و تا انتها بخوانید.

گرایش های کارشناسی ارشد هنرهای تصویری و طراحی چیست؟

بر اساس دفترچه کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۳، فهرست گرایش های کارشناسی ارشد هنرهای تصویری و طراحی به شرح زیر است: 

۱- تصویر متحرک (انیمیشن)

۲- ارتباط تصویری

۳- تصویرسازی

۴- نقاشی

۵- عکاسی*

۶- هنرهای رایانه‌ای

۱- بدون گرایش

۲- طراحی شبیه ساز هوشمند

۳- تولید بازی‌های رایانه‌ای

۴- هنرهای چند رسانه‌ای

۷- تهیه‌کنندگی پویانمایی

۸- جلوه‌های ویژه بصری

نحوه پذیرش در گرایش های مختلف رشته هنرهای تصویری و طراحی در مقطع ارشد

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های کارشناسی ارشد این رشته را دارند، لازم است در کنکور کارشناسی ارشد مجموعه امتحانی هنرهای تصویری و طراحی (کد ۱۳۵۸) شرکت کنند.

اما داوطلبان گرایش های مختلف لازم نیست همه سرفصل های کنکور ارشد هنرهای تصویری و طراحی را مطالعه کنند. داوطلبان لازم است ضرایب دروس امتحانی را بررسی کرده و تنها دروس امتحانی که ضریب آنها برای گرایش مدنظرشان در آزمون کارشناسی ارشد صفر نیست را مطالعه کنند.

* ضریب صفر برای هر گرایش بدین معناست که نمره آن درس برای داوطلبان گرایش مدنظر محاسبه نمی‌شود و در نتیجه داوطلبان این گرایش‌ها می‌توانند در جلسه آزمون کارشناسی ارشد به سؤالات این درس پاسخ ندهند.

سرفصلهای کنکور کارشناسی ارشد مجموعه هنرهای تصویری و طراحی

سرفصلهای کنکور کارشناسی ارشد مجموعه هنرهای تصویری و طراحی-1258

برای مشاهده منابع کنکور کارشناسی ارشد هنرهای تصویری و طراحی به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

کدام دانشگاه ها در رشته هنرهای تصویری و طراحی در مقطع ارشد پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های ارشد رشته هنرهای تصویری و طراحی در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پردیس، غیرانتفاعی، و دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش ارشد هنرهای تصویری و طراحی و ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد هنرهای تصویری و طراحی کلیک کنید.

 
ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۰ نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات